Навеяло темкой о самостоятельном обучении английского языка. Девочки, давайте общаться и практиковать английский.
Natali8377• 04 августа 2014
Ответ дляLvivLady
What measures/steps do you take to avoid buying junk food???
i never go to the supermarket when i am very hungry )))
anna.kapinos• 04 августа 2014
I have nothing to do with meeting of anonymous alcoholics:) I am telling the truth!:)))
I try to do my best not to buy food at big supermarkets to avoid junk food. I visit small markts it is posible to find ’from fild to table’ goods.
anna.kapinos• 04 августа 2014
Sorry, I made some misstakes *I visit small markets it is posible to find ’from fild to table’ goods.