Всі мови світу перераховувати не буду, ставлю лише два найпоширеніші в Україні варіанти.Якщо інший варіант, пишіть в коментарях який саме і чому.
Результат:
вже голосів:
182 (76.15%)
російська
48 (20.08%)
українська
9 (3.77%)
інший варіант
Родилась и выросла в России, но в семье всегда общались на украинском, родители старались, чтобы мы с сестрой знали родной украинский язык. После переезда в Украину о русском и вовсе позабыли)
Со своими детками общаюсь только на украинском, с мужем преимущественно на русском, поскольку он русскоязычный, хотя с детками тоже практикует украинский язык))
Українсьа, російську розумію, можу розмовляти, але акцент жахливий, тому стараюсь краще цього не робити. По роботі більшість клієнтів зі схлду країни, але і з ними говорю українською, мою російську краще не чути взагалі
Дівчата,хто тисне інший варіант, пишіть в кометарях який саме!
Ого які результати, чесно здивована. Думала що українська і російська буде мати рівні результати, ну може російська буде на 2-3 голоси переважати, а виходить російською говорять майже в три рази більше людей ніж українською.
Ilona Kolesnyk• 23 августа 2014
Вдома українсько. ( мені дуже пощастило, в мене чоловік ’київсьаий’, а говорить виключно українською
). На роботі російською.
svetanochka• 23 августа 2014
Ответ дляNourElShams
просто зараз на сайті більше тих, хто спілкується російською. У мене чоловік раніше спілкувався тільки російською мовою, почали жити разом і його російську я чую тільки при відвідинах його родини
Ответ дляeclat
Судя по ответу, русский не совсем подзабыли:)
Непонятно, почему же не отвечаете на украинском ?
Оксана_Поэтесса• 23 августа 2014
Українською. Живу в російськомовному місті, тому навчилася думати і російською, не перкладаючи кожне слово в голові.
Коли звертаюся в місті українською, або дивуються, або виходять усілякі цікавинки: купувала на базарі цибулю, Звертаюсь до жіночки:
- зважте, будь ласка, кілограм цибулі.
- вам лучка? Да, лучка?
- так-так, цибулі.
-вам мелче? крупней?
- дрібнішенької, будь ласка.
І що ви думаєте? Такої велетенської цибулі мені наважили!
Я тільки посміхнулась, розрахувалась, і надалі звертаюсь російською, якщо відповідають українською - продовжую діалог на українській.
- зважте, будь ласка, кілограм цибулі.
- вам лучка? Да, лучка?
- так-так, цибулі.
-вам мелче? крупней?
- дрібнішенької, будь ласка.
Ответ дляNourElShams
А у меня так же, только наоборот. Когда пытаюсь говорить на украинском получается очень сильный акцент.
Русский язык в обиходе в моей семье, в моем окружении, в моем регионе проживания. Украинский язык знаю довольно неплохо, могу свободно перейти на рідну мову та продовжувати спілкування
. Но думаю-то я на русском. Детям украинский язык дается сложно - не слышат они его практически, не понимают
, со старшей читаем по-украински из-под палки, со слезами и соплями
, школа и класс с русским языком обучения.
tomasanders• 23 августа 2014
суржик російсько-український на придніпровський лад..а чисто по-руськи, чи чисто по-українськи не виходить
Говорим на русском , Родилась в СССР , в Киеве было не модно разговаривать на украинский .Так странно и дико для меня сейчас в Украине не модно украинский .Сейчас стараюсь чтобы мои дети знали хорошо Украинский и гордились тем , что говорят на украинском .Старшая дочь в школе общается на украинском , наши дети я так думаю изменят ситуацию в стране с украинским язиком , а наши внуке вообще не будут поднимать этот вопрос.
Я киевлянка, всю жизнь говорю в быту на русском, в школе и в университете на занятиях на украинском.
Лично мне и моим знакомым все равно кто на каком языке говорит - русский или украинский, все отлично понимают друг друга.
Результаты опроса еще раз подтверждают, что в Украине нет проблем с языком.
Katjunchik• 24 августа 2014
Дома на русском, вне дома на украинском. Переехала 9 лет назад на Западную, свободно владею двумя языками, но думаю все равно на русском.
Helenaitolko• 03 сентября 2014
Наверное, это зависит от региона...?)
Я, как и вся Одесса, исключительно на русском! Разговариваем, думаем и вряд ли это, когда либо, кто либо, сможет изменить!)
И если вдруг, кто-то напишет, что это не правда..))) Врядли вы родились в Одессе, выросли, учились и т.д.))) Даже спорить бесполезно!))))
вдома в родині спілкуємось українською мовою, але в Чернігові рідко зустрічаються люди, які чисто говорять українською. частіше російською або суржиком. в садочку українською. а взагалі в місті я розмовляю тією мовою, на якій до мене звертаються. в іншіх випадках - під настрій… можу навіть й англійською покепкувати в кафешках)))