Мурзилка• 21 ноября 2014
Чи є в українській мові слово їда
Як правильно написати? Не розмовляй під час їди чи Не розмовляй під час їжі
Серьезная баба• 21 ноября 2014
ЇДА, и, жін.
1. Дія за значенням їсти 1. Жвавій Прісьці обридла така повільна їда (Леся Українка, III, 1952, 667); Марусяк саме в сю хвилю їв щось. Ґаздині ніяково було перебивати їду (Гнат Хоткевич, II, 1966, 194); — Щось апетиту нема. — А ти їж: апетит, приходить під час їди (Андрій Головко, I, 1957, 459).
2. розм., рідко. Те саме, що їжа 1. — А вареники — се ж найкраща їда! — додав він (Панас Мирний, IV, 1955, 364); — Сіно перетоптали за зиму, а з житньої соломи що за їда? Даємо коровам, так що ж із неї за користь? (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 112).
Мурзилка
• 21 ноября 2014
Ответ дляMarinnaki
вот что пишет источник :
їжа і їда
Декому здається, що це слова-синоніми. Зовсім ні. Їжа – то харчі (калорійна їжа, рослинна їжа). А їда – споживання їжі (повільна їда; до (після) їди).
їжа і їда
Дуже дякую, я так і думала, а всі кажуть нема такого слова їда. Так стало цікаво, що не спиться.