ПАЦАНКА О• 03 февраля 2015
увидела в новостях что теперь чтоб ездить по Украине нужна справка из военкомата
кто-то что-то слышал? я включила когда конец сюжета был, о чем речь вообще?
Мааарковная• 03 февраля 2015
Крепостное право практически вернулось,а за ним и право первой брачной ночи не за горами.Действительно,мыздобули
Я не на долго• 03 февраля 2015
Ответ дляМааарковная
Миздобули это грузинская фамилия?
Вишнёвая Леди• 03 февраля 2015
не нужно. Сегодня пересекали границу по бизнес и турвизе знакомые. Ничего не спрашивали. Пока милые мужчины спим спокойно
Очень-очень• 03 февраля 2015
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 15, ст.232 )
Цей Закон відповідно до Конституції України регулює відносини, пов´язані зі свободою пересування та вільнимвибором місця проживання в Україні, що гарантуються КонституцієюУкраїни і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичніправа, Конвенцією про захист прав людини та основнихсвобод і протоколами до неї, іншими міжнароднимиактами, а також визначає порядок реалізації свободи пересування тавільного вибору місця проживання і встановлює випадки їхобмеження.
Стаття 1. Дія Закону
Дія цього Закону поширюється на громадян України, а також наіноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні назаконних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбаченихКонституцією, законами чи міжнародними договорамиУкраїни.
Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні
Громадянам України, а також іноземцям та особам безгромадянства, які на законних підставах перебувають в Україні,гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживанняна її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.
Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або їївідсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод,передбачених Конституцією, законами чи міжнароднимидоговорами України, або підставою для їх обмеження.
Стаття 3. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такомузначенні:
свобода пересування - право громадянина України, а такожіноземця та особи без громадянства, які на законних підставахперебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажаннямпереміщатися по території України у будь-якому напрямку, убудь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, яківстановлюються законом;
вільний вибір місця проживання чи перебування - правогромадянина України, а також іноземця та особи без громадянства,які на законних підставах перебувають на території України, навибір адміністративно-територіальної одиниці, на території якоївони хочуть проживати чи перебувати;
місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, натериторії якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;
місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, натериторії якої особа проживає строком понад шість місяців на рік;
особа - фізична особа;
реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа промісце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житлаособи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідногооргану спеціально уповноваженого центрального органу виконавчоївлади з питань реєстрації;
довідка про реєстрацію місця проживання або місцяперебування - документ, який видається органом реєстрації особі заїї вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місцяперебування особи.
Стаття 4. Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місця проживання
Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місцяпроживання складається з Конституції України, цьогоЗакону, інших законів та міжнародних договорів України.
Якщо міжнародним договором України встановлено інші норми,ніж ті, що містяться у цьому Законі, застосовуються нормиміжнародного договору, згода на обов´язковість якого наданаВерховною Радою України.
Стаття 5. Законні підстави перебування на території України
Законними підставами перебування на території України є:
для громадян України - належність до громадянства України;
для іноземців та осіб без громадянства - реєстрація натериторії України паспортного документа або наявність посвідки напостійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, щопосвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.
Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи
Громадянин України, а також іноземець чи особа безгромадянства, які перебувають в Україні на законних підставах,зобов´язані протягом десяти днів після прибуття до нового місцяпроживання зареєструвати місце проживання.
Для реєстрації особа подає:
письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заявуособисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійнозвернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бутиздійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення,посвідченого в установленому порядку;
паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку,подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність догромадянства України. Іноземець та особа без громадянствадодатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;
квитанцію про сплату державного мита або документ прозвільнення від його сплати;
два примірники талона зняття з реєстрації.
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживанняподання особою інших документів.
Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.
Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстраціїмісця проживання особи, затверджуються Кабінетом МіністрівУкраїни.
Особи, які перебувають більше одного місяця за межамиадміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їхмісце проживання, і які мають невиконані майнові зобов´язання,накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, абопризиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, абоберуть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов´язанізареєструвати місце перебування.
Реєстрація місця проживання громадян України, які проживаютьза межами України, здійснюється в установленому порядкуконсульськими установами України за кордоном або дипломатичнимипредставництвами.
Надання відомостей про місце проживання особи та їїперсональні дані здійснюється виключно у випадках, передбаченихзаконами України, або за згодою самої особи.
При зміні місця проживання в межахадміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюєтьсяповноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місцепроживання, або її законний представник повинні письмовоповідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів.
Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягомсеми днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації зановим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (пропозбавлення права власності на житлове приміщення або правакористування житловим приміщенням, визнання особи безвісновідсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто.
У разі якщо особа з поважної причини не може самостійнозвернутися до органу реєстрації, зняття з реєстрації місцяпроживання може бути здійснено за зверненням іншої особи та напідставі доручення, посвідченого в установленому порядку.
Зняття з реєстрації місця проживання неповнолітніх, які немають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чипіклування, здійснюється за погодженням з органами опіки іпіклування.
Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи
Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи,яка зобов´язана подати її протягом семи днів після прибуття вмісце перебування.
При реєстрації місця перебування особи інформація про неїповідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи.
Стаття 9. Зняття з реєстрації місця перебування особи
Зняття з реєстрації місця перебування особи здійснюється заїї повідомленням. Відповідальність за правдивість зробленогоповідомлення покладається на таку особу.
Орган реєстрації, отримавши повідомлення особи, знімає зреєстрації її місце перебування та повідомляє про це органреєстрації, в якому зареєстроване її місце проживання.
Стаття 10. Перереєстрація місця проживання або місця перебування особи
У разі внесення під час реєстрації помилкових відомостей проособу орган реєстрації зобов´язаний на підставі поданих особою абоїї законним представником достовірних відомостей внести необхіднізміни до реєстраційного обліку протягом семи днів.
Стаття 11. Органи реєстрації місця проживання та місця перебування особи
Реєстрація місця проживання та місця перебування особиздійснюється відповідним органом спеціально уповноваженогоцентрального органу виконавчої влади з питань реєстрації (далі -орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах,районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.
Стаття 12. Обмеження свободи пересування
Свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено:
у прикордонній смузі;
на територіях військових об´єктів;
у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженимдоступом;
на приватних земельних ділянках;
на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайнийстан;
на окремих територіях і в населених пунктах, де у разінебезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людейвведені особливі умови і режим проживання населення тагосподарської діяльності.
Свобода пересування обмежується щодо:
осіб, до яких відповідно до процесуального законодавствазастосовано запобіжні заходи, пов´язані з обмеженням абопозбавленням волі;
осіб, які за вироком суду відбувають покарання у виглядіпозбавлення або обмеження волі;
осіб, які згідно із законодавством перебувають підадміністративним наглядом;
осіб, які згідно із законодавством про інфекційнізахворювання та психіатричну допомогу підлягають примусовійгоспіталізації та лікуванню;
шукачів притулку та осіб, які звернулися за наданням їмстатусу біженця до прийняття відповідного рішення компетентниморганом (про надання цим особам притулку чи статусу біженця);
іноземців та осіб без громадянства, які не мають законнихпідстав для перебування на території України;
осіб, яких призвано на дійсну строкову службу до Збройних СилУкраїни та інших, утворених відповідно до законів України,військових формувань;
іноземців, які перебувають у складі військових іноземнихпідрозділів і які мають статус військового.
Свобода пересування може бути обмежена і в інших випадках,передбачених законом.
Стаття 13. Обмеження вільного вибору місця проживання
Вільний вибір місця проживання обмежується вадміністративно-територіальних одиницях, які знаходяться:
у прикордонній смузі;
на територіях військових об´єктів;
на території, де у разі небезпеки поширення інфекційнихзахворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режимпроживання населення та господарської діяльності;
на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайнийстан.
Вільний вибір місця проживання обмежується щодо:
осіб, які не досягли 16-річного віку;
осіб, до яких згідно із процесуальним законодавствомзастосовано запобіжні заходи, пов´язані з обмеженням абопозбавленням волі;
іноземців та осіб без громадянства, які не мають законнихпідстав для перебування на території України.
Стаття 14. Оскарження рішень з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб
Рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади,посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільноговибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місцяперебування особи можуть бути оскаржені в установленому закономпорядку.
Стаття 15. Відповідальність за порушення вимог цього Закону
Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несутьвідповідальність згідно із законом.
Стаття 16. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Місце проживання особи, яке на день набрання чинності цимЗаконом підтверджувалося пропискою або було відповіднозареєстроване, вважається зареєстрованим.
Якщо особою була подана заява про зміну місця проживання донабрання чинності цим Законом, реєстрація місця проживанняздійснюється за правилами, які діяли на момент прийняття цьогоЗакону.
3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з днянабрання чинності цим Законом:
підготувати та подати на розгляд Верховної Ради Українипропозиції щодо приведення законодавчих актів України увідповідність із цим Законом;
забезпечити приведення у відповідність із цим Закономнормативно-правових актів органів виконавчої влади.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 11 грудня 2003 року N 1382-IV
Стаття 1. Дія Закону
Стаття 3. Визначення термінів
особа - фізична особа;
Для реєстрації особа подає:
у прикордонній смузі;
на територіях військових об´єктів;
на приватних земельних ділянках;
Свобода пересування обмежується щодо:
у прикордонній смузі;
на територіях військових об´єктів;
осіб, які не досягли 16-річного віку;
Стаття 16. Прикінцеві положення
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 11 грудня 2003 року N 1382-IV
Мааарковная• 03 февраля 2015
Ответ дляЯ не на долго
Миздобули это грузинская фамилия?
Нет-это собирательный образ свидетелей майдана
Очень-очень• 03 февраля 2015
Ответ дляЯ не на долго
Миздобули это грузинская фамилия?
Не, консультанта из США с украинскими глубокими корнями.
Я не на долго• 03 февраля 2015
Ответ дляОчень-очень
если б с украинскими корнями то - Миздобуленко)
Мааарковная• 03 февраля 2015
Ответ дляОчень-очень
Вот,вот,тем более сам консультант в воскресенье призался,что стал посредником при передачи власти на майдане
Раздражевская• 03 февраля 2015
Мы с мужем тоже смотрели этот сюжет, такого бреда я еще не видела. Вы представляете что будет в стране, если все будут сидеть по месту прописки, или за справками бегать в военкомат?! И еще главное с такими серьезными лицами это говорят
Каравай-каравай• 03 февраля 2015
Украина - это теперь просто какой-то замкнутый круг получается из которого нету выхода :-(
Фрося_Бурлакова• 03 февраля 2015
А как быть с поездом Киев-Москва (билет аж на пятницу), повестка не приходила,но возраст призывной 56 лет, могут укр пограничники не выпустить (и высадить из поезда на границе, или просто в поезд не пустят?)? Никто не сталкивался?
Ванна Тазиковна• 23 февраля 2015
Ответ дляФрося_Бурлакова
Ну как проехали на Москву? не нужна справка? Очень нужен ответ
Фрося_Бурлакова• 01 марта 2015
Ответ дляВанна Тазиковна
Сдали билет, не поехали:(