Соня-сонятко• 06 марта 2013

хто добре знає граматику української мови?

підскажіть: є листівка-привітання, зверху пишу звернення до жінки - "Шановна Тетяна Дмитрівна!" - це є однозначно невірно граматично??? потрібно писати - "Шановна Тетяно Дмитрівно!"
 прошу без насмішок
Наталия Попович• 06 марта 2013
Наверное так

Сарафанное радио• 06 марта 2013
потрібно писати - ’Шановна Тетяно Дмитрівно!’
Блондинка в Законе• 06 марта 2013
’Щановна, Тетяно Дмитрівна!’
Каркуша Клара• 06 марта 2013
Ответ дляБлондинка в Законе
’Щановна, Тетяно Дмитрівна!’
та ну вы шо))))
Т_О_А• 06 марта 2013
Ответ дляСарафанное радио
правильно - клична форма.
Бегущаяпо• 06 марта 2013
Ответ дляБлондинка в Законе
’Щановна, Тетяно Дмитрівна!’
Перловая Кашка• 06 марта 2013
Ответ дляСарафанное радио
100 % правильно, работаю в серьезной госструктуре и подписываем всегда только так. Почитайте правила, которые касаются ’кличного відмінку’

Баба-царьлебедь• 06 марта 2013
Ответ дляПерловая Кашка
да! малой в школе недавно проходил! это правильно!!!
sobacura• 06 марта 2013
’Шановна Тетяно Дмитрівно!’
автор Соня-сонятко • 06 марта 2013
я протупила на роботі, так стидно(((((((
sobacura• 06 марта 2013
Ответ дляСоня-сонятко
В укр. мові є слово соромно. Щоб не було соромно, або вчіть мову, або користуйтеся Гуглом )
Не сумуйте, багато хто помиляється.
Госпожа Белладонна• 06 марта 2013
Ответ дляsobacura
Не сумуйте, багато хто помиляється.
а еще есть суржик, которым большинство успешно пользуются))))
Каркуша Клара• 06 марта 2013
Ответ дляСоня-сонятко
расслабьтесь, я на 90% уверена, что ваш адресат не знает как надо было правильно написать, если она не учитель украинского языка))
dinara888• 06 марта 2013
????? Конечно - ’Шановна Тетяна Дмитрівна!’
Боевая• 06 марта 2013
А не шановно?
ЗабежАЛОЧКА• 06 марта 2013
Я за вариант ’Шановна Тетяно Дмитрівно!’. Но что-то такое мне вспоминается, вроде один период было исключение, что в поздравлениях можно писать ’Шановна Тетяна Дмитрівна!’. Это я сама придумала
, или такое вправду было такое правило? Украинские филологи есть среди нас? Что скажете?
Басина• 06 марта 2013
Тільки ’Шановна Тетяно Дмитрівно!’ Це ж звертання, отже ім’я має вживатись в звертальному (кличному, вокативному) відмінку.
Каркуша Клара• 06 марта 2013
Звертання з двох слів

Якщо звертання складається:

з імені та по батькові - обидва слова вживаються у кличному відмінку: Олександре Петровичу, Оксано Петрівно.
з іменника та імені - обидва слова мають форму кличного відмінка: друже Іване.
з іменника та прізвища - прізвище завжди має форму називного відмінка: пане Ковальчук.
прикметники та займенники у складі звертання мають форму називного відмінка: шановний пане, моя зіронько.

http://uk.m.wikipedia.org/wiki/Кличний_відмінок#se...
sobacura• 06 марта 2013
Ответ дляГоспожа Белладонна
На работе? Сомневаюсь. Хотя работа работе рознь.

автор Соня-сонятко • 06 марта 2013
дякую дівчатка за відповіді! закриваю тему......