Радость моя• 03 марта 2015

декларація про доходи і держ.служба

Хто заповняє декларацію про доходи і тут продає - доходи вписуєте?
Самохвалова• 03 марта 2015
Зачем? Госслужащий не имеет права заниматься предпринимательской деятельностью

Застряла• 03 марта 2015
Як декларувати доходи від продажу майна, передачi в аренду вашої квартири, тощо?

Таблицю ’Доходи, одержанi мною вiд ПIДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДIЯЛЬНОСТI, та iншi доходи, оподаткування яких проводять податковi органи’ мають заповнювати особи, що займаються пiдприємницькою дiяльнiстю та всi фiзичнi особи платники прибуткового податку, що мали доходи вiд продажу особистого майна через комiсiйнi магазини, передачi в аренду будiвель, квартир, кiмнат, гаражiв, автомобiлiв, земельних дiлянок тощо, про що складалися вiдповiднi угоди. Зауважуємо, всi цi доходи не оподатковуються тими, хто їх виплачує (тобто у джерела виплати, як кажуть податковi iнспектори i як записано у законi), тому сплата податкiв з них є вашим обов´зком.

У 1 графi вказується, за що отримано доход. При цьому достатньо згрупувати доходи за джерелами їх отримання (’за передачу в аренду квартири’, ’за продаж особистого майна’). Майте на увазi, якщо ви продаєте майно, що було у вжитку, доходи вiд його продажу не оподатковуються. Тому потурбуйтеся, щоб вашi партнери не подали iнформацiю до податкової iнспекцiї про продаж вами звичайного товару.

У 2 графi вказується загальна сума одержаного вами доходу по кожному виду. Третя - призначена для занесення витрат, пов´язаних з одержанням доходу. Приватнi пiдприємцi визначають суму затрат майже так, як i фiрми. Вони, зазвичай, добре знають якi документи для цього використовуються. Всi пов´язанi з отриманням доходу витрати громадян-непiдприємцiв повиннi бути пiдтвердженi документально.

У 4 графi вказується сума доходу, отримана як рiзниця мiж сумою, записаною у 2 графi, i сумою з графи 3. Графа 5 призначена для запису суми податку, сплаченого ранiше (авансом), та утриманого пiдприємствами.

У графi ’Всього’ ви маєте записати пiдсумок результатiв граф 2-5.