Барбитта• 27 апреля 2015

Вот с каких это пор, в украинском языке, заменили слово ПАЛИТИ, на КУРИТИ?

PORKA• 27 апреля 2015
кто сказал?
Совбез• 27 апреля 2015
c 13 марта 2008 года
Поддакиваю иногДА• 27 апреля 2015
вот где-то ровно перед тем, как Вы спросили. специально для Вас же делалось
100pudov• 27 апреля 2015
http://sum.in.ua/s/kuryty
автор Барбитта • 27 апреля 2015
Ответ дляPORKA
кто сказал?
Везде по ТВ, кажуть курити!!!!
Режет слух, хоть и родной русский!
100pudov• 27 апреля 2015
а с каких пор в этом предложении нужны три запятые?
PORKA• 27 апреля 2015
Як правильніше сказати по-українському: курити чи палити цигарки й люльки? Адже чуємо з уст і читаємо: «Я більше не палю — кинув»; «Тут палити заборонено»; «Курити — в туалеті» тощо. Не тільки в сучасній нашій літературі можна прочитати: «Гетьман дивився у вогонь і спокійно палив люльку» (Н. Рибак), — а й у класичній часом виявляємо такий самий вислів. Проте в народному мовленні більше чуємо слово курити, аніж палити: «Та й викрешем вогню, та й закурим люльку, не журися!» (народна пісня); «Дурень нічим ся не журить, горілку п’є та люльку курить!» (М. Номис).

Дієслово палити в значенні «курити тютюн» зайшло до української мови з польської, але воно має й інше значення — «розводити вогонь (багаття, пожежу)», «знищувати вогнем»: «Вони довели людям, що не треба палити та й руйнувати народне добро» (М. Коцюбинський), — від чого виник іменник палій — «людина, що нищить щось вогнем». Того, хто курить тютюн, звуть курець, а не палій. Отже, вислови курити тютюн і палити тютюн — тотожні, паралельні. Але через те, що слово палити має два значення, краще уникати непотрібного паралелізму й там, де мовиться про тютюнові вироби, вживати тільки слова курити й курець: «Я — більше не курець: місяць тому кинув курити». А взагалі краще — не курити (палити).
автор Барбитта • 27 апреля 2015
Ответ для100pudov
Одна лишняя, пробачте!
Не гоню• 27 апреля 2015
нас в школе учили ’курити’. Палити- это типа бумагу жечь

(школу закончила 15 лет назад))
Юпитерная• 27 апреля 2015
Ответ дляБарбитта
Одна лишняя, пробачте!
ви думаєте, що лишня одна?
Юпитерная• 27 апреля 2015
’лишня’ - зайва
Совбез• 27 апреля 2015
Ответ дляБарбитта
Везде по ТВ, кажуть курити!!!!
Режет слух, хоть и родной русский!
вы этот комментарий тоже на суржике склепали
На иголках• 27 апреля 2015
Ответ дляЮпитерная
ви думаєте, що лишня одна?
Не гоню• 27 апреля 2015
Ответ дляБарбитта
Везде по ТВ, кажуть курити!!!!
Режет слух, хоть и родной русский!
правильно говорят.

Курити, курець- это о сигаретах,
Палити, палій-жечь, разжигатель.
Nataliya_2014• 27 апреля 2015
автор, палять ватру, багаття,а цигарки курять. так було завжди, це псевдноукраїномовні придумали палити цигарки.
100pudov• 27 апреля 2015
нет, таки три.
Прячусь от Всех• 27 апреля 2015
Словник Грінченка
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/25432...
Муроводчица• 27 апреля 2015
Ответ для100pudov
точно