KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Девочки вы просили образец иска "Лишение родительских прав"

 
 
 
                                                                                                      Позивач : До Шевченківського районного суду м. Києва
 
__________________________________
прож.:
конт.тел.                                                                                                         Відповідач : ___________________________________
прож.:
конт.тел.                                                                                                         Третя особа Відділ опіки та піклування
Служби у справах дітей Шевченківської   районної у м. Києві Державної адміністрації
Бульв. Т. Шевченка, 26/4,  м. Київ, 01030
конт.тел.234-89-69, 234-89-49  
 
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про позбавлення батьківських прав
 
 
З ________ 20__ року я перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. У шлюбі маємо дитину – сина/дочку, ______________, _______ 20_ року народження. За рішенням Шевченківського районного суду від ____ 20__ року наш шлюб було розірвано.
Після розлучення відповідач проживає окремо, син/дочка проживає разом зі мною. Я не працюю, у зв’язку з відпусткою по догляду за дитиною. Ми проживаємо разом з моїми батьками-пенсіонерами. Я і син/дочка живемо тільки за рахунок декретних  виплат, будь-якої іншої матеріальної допомоги я не отримую, оскільки справа про стягнення аліментів з відповідача знаходиться в судовому розгляді.
Батько ж дитини, відповідач по справі, не бере будь-якої участі в утриманні та вихованні сина/дочки.  З ________ і до цього часу він жодного разу не провідав сина/дочку та не виявляє бажання спілкуватися з нею. Відповідач не турбується про фізичний та духовний розвиток дитини, матеріальної допомоги добровільно не надає.
Таким чином, відповідач ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, що у відповідності до п.2 ст.164 Сімейного кодексу України дає підставу позбавити його батьківських прав стосовно нашого сина/дочки.
Постановою Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 року №3, ч. 2 п.16 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» визначено, що ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення.
Зазначені фактори цілком відносяться до поведінки відповідача відносно нашого сина/дочки.
Будь-яких перешкод для виконання відповідачем батьківських прав та обов’язків я не чинила. Проте більше року він жодного разу не прийшов до сина/дочки і не поцікавився його/її станом здоров’я, розвитком, чи є в нього/неї необхідний одяг, як він/вона харчується та чи маємо ми можливість купувати ліки.
Прошу суд врахувати той факт, що відповідач має дитину від попереднього шлюбу віком ___ років, якій теж не надає жодної допомоги.
Таким чином, вважаю, що є обґрунтовані підстави для задоволення цього позову.
На підставі вищевикладеного та відповідно до ст. ст. 164 п.2, 165 Сімейного кодексу України ст. ст. 3, 26, 36 ЦПК України, –
ПРОШУ:
  1. Ухвалити рішення, яким позбавити ________________, ______ року народження, батьківських прав відносно дитини – __________, який  народився ____20__ року.
 
Додатки:
  1. Копія позовної заяви.
  2. Копія свідоцтва про народження.
  3. Копія рішення суду про розірвання шлюбу.
  4. Довідка про склад сім’ї.
  5. Квитанція про сплату держмита.
 
 
 
 
 
______________________                                                                                                               «___» ___________ 20__ р.            
                             (підпис)                                                                                                      
 
 
1. Потрібно 4 екземпляри цієї заяви: в суд, відповідачу, органу опіки та піклуванню, і Вам, на ній зроблять відмітку, що вона прийнята до розгляду.
2. Вартість держмита – 107 грн. 30 коп., які теж можна стягнути потім з відповідача.
3. Якщо є рішення суду про стягнення аліментів – потрібна довідка про те, що аліменти не платяться, або сплачені не повністю (від державного виконавця).
4. Потім навідується представник органу опіки та піклування, складає акт про обстеження умов проживання дитини і викликає до себе Вашого колишнього чоловіка на засідання.
5. На засіданні схвалюється висновок про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав Вашого колишнього чоловіка.
6. Відбувається судове засідання, суддя враховує, або не враховує висновок органу опіки та піклування (але висновок обов’язково повинен бути).
7. Якщо чоловік не з’являється – три судових засідання і рішення приймається заочно, якщо з’являється – надає документальні підтвердження, що він: платить аліменти, займається вихованням дитини і т.д.
 
 

30 января 2013 в 15:39
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
1
13 февраля 2013 в 14:21
Автор, извиняюсь за нескромную просьбу, но может и мне поможете - нужно очень исковое заявление на развод и взыскание алиментов
2 Оптимист777 (автор)
13 февраля 2013 в 19:37 Ответ для Аноним
Цитата:
Автор, извиняюсь за нескромную просьбу, но может и мне поможете - нужно очень исковое заявление на развод и взыскание алиментов Нужны вводные данные: есть ли дети и совместно нажитое имущество?
Не за Будка
3 Не за Будка
04 апреля 2013 в 01:20
Здравствуйте! помогите пожалуйста и мне. Ситуация следующая. с мужем разведена с 1 марта 2011 года. причина развода- наркотическая зависимость мужа, это указала при разводе в исковом заявлении. он дважды лечился в реабилитационных центрах. оба раза анонимно. один раз лежал в наркодиспансере под чужой фамилией. занимался по программе реабилитации, и у меня осталась одна из его тетрадей, где он собственноручно описывал свою зависимость в качестве задания от куратора. есть свидетели того, как он пытался поднять на меня руку будучи в неадекватном состоянии(за меня заступились друзья, бывшие у нас в гостях, на тот момент я была беременна вторым ребенком , первому было 1 год и 1 мес). сейчас детям 4 года(04.06.2008) и три года(10.02.2010).дети живут со мной. суд назначил алименты по 800 грн на ребенка. мы живем в доме, купленном в кредит, который оформлен на меня и я выплачиваю. дом куплен в браке, после развода нотариально оформили раздел (дом- мне, машина, гараж- ему) при покупке дома он участвовал в первичном взносе., потому кроме машины и гаража, я должна при разделе определенную сумму денег, которую ’виртуально’ отдала ему, взамен дав документ заверенный нотариально, подтверждающий то, что я ту самую сумму получила от него в счет алиментов до такого-то числа, такого-то года. после реабилитации он, якобы, не употребляет, но за последние 3 месяца, сильно похудел, это один из симптомов, потому - я не особо верю в его выздоровление. по суду он не лишен права видеться с детьми, однако, я против (по понятным причинам) и с детьми он не видится, хоть и просит меня об этом. моя жизнь начала налаживаться, я в процессе получения европейского гражданства по программе репатриации. хочу уехать из страны с детьми. личная жизнь тоже налаживается, за границей меня ждет любимый мужчина, готовый стать настоящим отцом моим детям. внимание, вопрос :)))- есть ли законные способы лишить его возможности препятствовать мне при вывозе детей, если они автоматически со мной получат иностранное гражданство. и каким образом это возможно? заранее огромное спасибо за уделенное мне время.
4 Roybusch
07 апреля 2013 в 15:51
Я не просила, но наткнулась на него и хочу сказать Вам огромное спасибо!
И.О. человека
5 И.О. человека
01 июня 2013 в 21:17
Спасибо! Тоже случайно наткнулась. Скажите автор пожалуйста, а есть ли шансы лишить прав отца, если ребенку 1,5 года, участия абсолютно никакого не принимает уже год. Мы в браке, мужу присуждены алименты на ребенка, но он их не платит 4 месяца.
6 Great
28 июля 2013 в 18:58
пасибки
Зяблик протестант
7 Зяблик протестант
04 декабря 2013 в 20:29
Спасибо большое! на данный момент это актуальная тема...
Совет закрыт