30 ноября 2015

наше реакція на ІПВ

Единая тема https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1246984

читати багато, но це те,що в нас було він ІПВ!!!
старшому, 5р, ОПВ давали 27.10, після прививки було все добре, но зараз малий почав жалітись,що йому болять ножки, незнаю чи має відношення до прививки чи ні, но до цього все було добре, ніколи не скаржився.
а от з меншим малим ми намучились добре.
меншому, 1.8р, прививок в нас не було, лише БЦЖ в роддомі робили, до прививки були місяць здорові, за тиждень до прививки із старшим їх розєднали,щоб случайно старший чого із садочка не приніс, аналізи були хороші, педіатр дивився все добре було, 28.10 малому зробили ІПВ, і на вечір малий почав плакати,що йому ручки і головка болять, 2дні плакав, на 3й день Т37, 4й 37.5, 5й 38-38.5,поїали на дитяче відділення, кажуть буже ГРВІ і назначають АБ ІКЗИМ, кажуть якщо Т не падатиме напротязі суток починайте давати АБ, 6й день 39, визвала швидку,зробили укол, розказала їм,що і як сказали могла прививка дати таке, швидка сказала починати пити АБ. педіатр наш дивився нас, но він все заперечує і каже це відношення до прививки немає, 7й день Т 37-37.2. на 8й день рано малому стає важко дихати,пропав голос, не може нічого ковтати,визвала швидку, кажуть ларингіт, назначають: супрастин з ношпою, і інгаляції кажуть робити треба. приходить наш участковий педіатр назначає нам ще Ереспал і інгаляції(еуфілін,гідрокортизон,хімотропсин, віт.С, фіз.розчин), пємо АБ, робимо інгаляції, голос появився, но взагальному малому легше не стає, визиваю педіатра, каже може таке бути, на 3-4день буде легше, ми 2дні дома так лікувались,з 9на 10 день вночі малому стає гірше, дуже важко дихати йому, визиваю швидку,забирають нас в інфекцію, но вдома колють тройчатку(супрастин,ношпа і платифілін)і дексаметазон, приїжаємо в лікарню, дивляться нас і назначають ще АБ в уколах(цефатоксим), вкололи,це була 04.00год ночі, до ранку малому легше не стає. рано ще раз дають АБ, малий їсти не може, не може ковтати нічого, плаче просить їсти і питиЮ я даю, він не може ковтнути.
приходить педіатр, який має нас лікувати, подивилась малого і каже, може бути така реакція на прививку, но ви маюуть підхопили десь ГРВІ якесь от і воно дало, но малий не кашляв,соплів не було,не чхав, каже це у вас ларингіт. в 12.00год дня приходить медсестра і робить малому укол дексаметазону, через 15-20хв в малого починаються просто дикі істерики, він мені волосся рве, лице роздирає, кричить не своїм голосом, падає на підлогу і руками,ногами махає, головою бється в підлогу, я ніяк заспокоїть не можу його(до прививки він у нас з народження був тихий,спокійний, ніяких істерик ніколи не було, сусіди інколи казали нам,що таке враження,що його в нас і немає), чесно уже звонила до мами, свекрухи,щоб просили в когось,щоб скинули малому вроки, я просто незнала,що з ним робиться.з горем пополам, я його заколихала, черех хв20 як він заснув, малий начинає біліти просто на очах, я біжу до медсестри, питаю, який у нас гемоглобін(думала може низький),та каже 140,но є інтоксикація, кличу її,щоб подивилась на малого, він весь білий і мокрий став, та пробує малого,каже він весь горить і збирається робити укол, я його пробую,він весь холодний, міряю Т, а вона в його 35, медсестра каже не може такого бути, дає інший градусник, переміряю, 35, малий лежить ледь дихає, медсестра незнає,що робити, біжить за педіатром, в мене самої починається істерика, приходять вони, педіатр міряє пульс, серцебиття, каже дуже слабкі, беруть апарат,яким міряють серцеві скорочення, він не працює, бо вони незнають як з ним працювати, визивають ще одного педіатра, медсестру з реанімації, вона бере їхній апарат, міряють серцебиття, кажуть має бути мінімум 100, а в малого воно падає, 96,93,90,88,82, я кричу,бо вони нічого не роблять просто стоять усі дивляться на малого, вони незнають що робити і усі виходять з палати, я уже начинаю просто плакати, звоню до знакомої педіатра, питаю,що робити,швидко розказую,що сталось, та каже які потрібно срочно взяти аналізи, і до наших лікарів кажу їм, а вони мені: ми можем лише кров з пальця взяти і все, більше ніяких аналізів не беремо, усі лаборанти зайняті серйознішими пацієнтами, в мене шок, я кричу, знакома педіатр каже по телефону срочно будити малого і поїти сильним, солодким чорним чаєм і щоб чим побільше випив, я його бужу, він не реагує, почала помало відпоювати, малий пє помаленько, тут прибігає медсестра і питає в мене ким точно працює чоловік(ніби це саме важливе зараз), вони усі просто дивились,що роблю, нічого самі не зробили, не допомогли мені, відпоїла я малого, стало йому чуть легше, просить цукор, я даю, а він просто ложкою їсть його,хоча ніколи такого не робив.на ніч Т35.4, ніч пройшла спокійно у нас.
на ранок приходить наш лікуючий педіатр,дивиться мало, і каже, вчора всі в шоці від вас були,звонили мені розказували, незнали,що з вами робити. каже давайте йдіть додому, може малому вдома легше буде,істерик не буде, но пишіть заяву,що відповідальність берете на себе і вдома коліть АБ. в малого Т36, йому важко дихати, но чуть почав їсти. пишу заяву,йдем додому. це була пятниця,обід.
найняли ми медсестру,щоб приходила робила нам уколи, в пятницю на ніч, субота,неділя коле нам уколи, я не сплю ночами, пю одну каву, чую вирубаюсь, бужу чоловіка, він сидить над малим, я чуть сплю. в суботу малому важко, мене всю трусило, знакома педіатр по телефону казала,що робити, те й робила. аби не моя знакома, я незнаю,що булоб, вона по телефону краще казала,що робити,ніж наші дебіли-лікарі на місці. в неділю малому стає легше, поїв добре, грається. в понеділок рано ми їдемо в інфекцію,здавати ще раз аналізи, здали, тут нам педіатр каже, що в малого тоді як Т впала на 35, повністю впав цукор і якби я не почала відпоювати його, то могла бути в малого цукрова кома, в мене знову шок. тут педіатр і зав.інф-ї кажуть,що це на прививку реакція, швидше всього це міг бути просто набряк горла від прививки, а не ларингіт,бо в малого ні кашлю,ні соплів ну нічого не було, а як ларингіти проходять знаю дуже добре,бо старший ларингітами часто хворіє, кажуть мені раз з малим все добре вже, ми не будемо писати,що то реакція на прививку, бо начальство зверху,нас за це по голові не погладить. я кажу їм нормально, нам на наступний рік йти в садочок, що я без прививок робитиму, якщо нам неможна виходить їх давати, а вони мені такі:ви ж знаєте,як все робиться зараз і ви в змозі їх купити. написала знову заяву,забираю малого,ідем додому.малий дома спокійніше почав поводити. збираємось їхати в обл.дитячу поліклініку до кардіолога і невропатолога, шоб побачитти чи не пішли якісь ускладнення після усього цього, йду до нашого учаскового, він категорично заперечує,що це від прививки, каже притйдете,домовимось і будуть у вас прививки. дає направлення. їдем ми з малим.проходимо все, нам кажуть,що то від прививки, і кажуть,що участковий зобовязаний все це зафіксувати.
кардіолог сказав,що все добре, но вона не розуміє, чому педіатр назначив інгаляції з еуфіліном самим робити дома, їх категорично неможна робити дома без нагляду лікаря, бо еуфілін може визвати зупинку серця.
невропатолог поставив діагноз: РЕСПІРАТОРНО-АФЕКТИВНІ ПАРОКСИЗМИ, каже від прививки пішло, назначив лікування.
приїхали додому,пішла до участкого і все йому кажу,а він мені:% я вам нічого не назначав ви самі собі лікування назначили і інгаляції теж самі робили.
боже,люди, я за ці 2 тижні настільки змучилась, стільки нанервувалась, як подивилась в голову, а мене сиві волоски вже появились. та ми всі переживали дуже, дякую,що свекруха з старшим сиділа, чоловік постійно на роботі, но після роботи з малими допомагає добре.

от наша реакція на привику, більше ніяких прививок не робитиму, я хочу мати живих дітей, а недай Бог, щось з малим сталося б, що тоді, лікарі говорили б,що це не від прививки. мені усі кажуть : ДЯКУЙ БОГУ ЗА ТЕ, ЩО ТАК ВСЕ ОБІШЛОСЯ, А НЕ ГІРШЕ, ВЕСЬ ЧАС Я ПРОСТО НАД МАЛИМ МОЛИЛАСЬ.
зараз це згадую і сльози біжать.
показать весь текст
автор Стервочка 30 ноября 2015
Ответ дляХикориДикори
я в шоке, правда... своим не деле сделать привики в этот тур, они как раз за неделю до этого болели, врачам - пофиг, я говорю - ’Она вчера ночью рвала и темпа 38’ - ’Ничего страшного, пошли капать’. Суки, ненавижу их...
та їм всім, мягко кажучи, насрати на тих дітей, хіба вони за наслідки думають, їм головне план виконати, усіх прокапати.
Схема сыра 30 ноября 2015
Ответ для Инна

А вот меня посещают мысли часто,что может что-то и через года вылезти из-за прививок.
Не надо об этом думать. Примите как данность следующее: если быстрые реакции на прививку могут быть очевидными, то корреляция ( связь) любого заболевания с прививкой в детстве не доказуема, т.е. нельзя доказать, что возникшее заболевание стало причиной прививки. И вообще, как говорят медики, медицина- наука не точная. Так что не надо никакие взаимосвязи строить, и даже задумываться о них. Легче жить. Надо верить в лучшее
Инна 30 ноября 2015
Ответ дляОч@ров@Шк@
Пока дочитала - наплакалась. Где вы сили брали, бедная? Никаких прививок больше!!!
А это для таких случаев сейчас: Из этой темы
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1242939-0-2...
ВНИМАНИЕ РОДИТЕЛИ! ВСЕ КТО ПОСТРАДАЛ!!! Я как журналист разыскиваю тех, кто пострадал от первого этапа вакцинации! Об этом нельзя молчать. Будем готовить спецвыпуск. Всех прошу связаться со мной по номеру (067)405-25-08. ОЧЕНЬ ПРОШУ НЕ УДАЛЯТЬ ПОСТ. Сейчас идет вторая волна вакцинации и важно предупредить всех родителей, ведь уже в группе написали о летальных случаях в Белой Церкви и поговаривают о Виннице. Белоцерковская семья вышла с нами на связь. Ищем Винницкую семью и тех, кто еще пострадал!!!

Создайте тему отдельную, тогда многие увидят. Может не удалят
автор Стервочка 30 ноября 2015
Ответ дляУх ты какая Я
Я от ще раз перечитала і в мене склалося враження, що на момент прививки в дитини був вірус. І послабився імунітет, що призвело до того що організм не зміг адекватно відреагувати на прививку і на вірус. Враховуючи що дитині давали антибіотики, а зараз є пневмонія, то чим вона викликана. Бактерії то мали б загинути від антибіотиків. Або доза була не правильна, або препарат не той, що треба або то вірус якийсь. Або і вірус і не відомо що за прививка така.
дитина напротязі місяця не кашляла, тем-ри не було, ні соплів, не чхав, в контакті з хворими не був, гуляли виключно самі, з вулиці руки вимиваємо завжди, всі хто приходять в гості роздіваються, вимивають руки і тоді лише до дітей заходять.аналізи хороші були.
Инна 30 ноября 2015
Ответ дляДежурняшная
Не надо об этом думать. Примите как данность следующее: если быстрые реакции на прививку могут быть очевидными, то корреляция ( связь) любого заболевания с прививкой в детстве не доказуема, т.е. нельзя доказать, что возникшее заболевание стало причиной прививки. И вообще, как говорят медики, медицина- наука не точная. Так что не надо никакие взаимосвязи строить, и даже задумываться о них. Легче жить. Надо верить в лучшее

Спасибо
Схема сыра 30 ноября 2015
Ответ для Инна

Как хорошо. А я думала во всех европейских странах с этим строго. Я считаю нужно привики делать по факту.Например едешь в африку,сделать прививки хоть от основных опасных болезней той местности и все. У нас же не тот низкий уже уровень жизни,как раньше,особенно в европе. Грязь,канализационная система не налажена. В каком веке чума покосила население? вдруг появилась и в друг исчезла. Не было ж тогда прививок. Мне кажется, что все эти эпидемии не зависят от прививок. например та же прививка от коклюша, вроде делают, а все равно где-то случаются прям эпидемии коклюша. Толькол об этом громно не кричат.
Я тоже думала, но по факту оказалось, что только спросили. С младшим при рождении проблемы были, я и сказала, что был отвод, они удовлетворились и больше ничего не спрашивали и к прививкам не склоняли. В сад сразу пошел. Про старшего вообще ничего не спросили
-Ань- 30 ноября 2015
Автор, запрошую вас на сайт Ліга Захисту Громадянських Прав. Вашу історію вже скопіювали в тему ’Ускладнення і реакції після щеплень від поліомієліту’ http://www.privivok.net.ua/smf/index.php/topic,152...
Якщо ви вирішили відмовитись від щеплень - на цьому сайті знайдете юридичну підтримку і досвід інших бітьків.
Скромняшка 30 ноября 2015
Ответ дляСтервочка
та їм всім, мягко кажучи, насрати на тих дітей, хіба вони за наслідки думають, їм головне план виконати, усіх прокапати.

Тут не просто план виконати, тут умова МВФ- кредити даватимуть тільки при повній вакцинації у нашій країні і в Євро нас не візьмуть - ми ж загроза для світу з нашими непривитими дітьми.
Ух ты какая Я 30 ноября 2015
Ответ дляonikka

На данный момент я категорически против прививок. Для защиты от ’привитых’ есть 1 полио и частое мытье рук, некоторое ограниение в играх с другими детьми и т.д. От судьбы не уйдешь конечно. Но сейчас не готова рисковать ребенком. Посмотрим что будет с нашей медициной через пару лет)

Це нереально у садочку і школі. Тому менший в садок навіть не записаний, а старший в школі але привитий Інфанріксом.
Вдома мої діти не забувають мити руки перед тим як взяти будь-що їстівне, а в школі вчителька заставляє всіх витирати руки одним рушником. Я малому забороняю і даю вологі серветки. Але вчителька як гаркне то витирають всі. А про те, що хтось може щось вкусити в іншого чи надпити води з пляшечки, то взагалі стараюся не думати, бо відразу нервую. Лекції на тему чистоти як основи здоров’я, щоранку. Надіюся, що хоч трохи пам’ятає.
Схема сыра 30 ноября 2015
Ответ дляonikka

Вооот. Предчуствие. Из-за массовой маниакальности впихнуть в ребенка бесплатных просроченых капелек начала переживать за своего непривитого. Хотя 1 полио все таки есть. И 1 БЦЖ.
И вроде нужно продолжить, но сердцем чуствую что не нужно.
Пока отложила этот процесс до 4 лет.
А там если перестанут Украине непойми что поставлять, может продолжу прививать. Даже платную стремно брать- не с одной ли бочки разливают...
если в специализированном иммунологическом центре брать вакцину, то , полагаю, это залог успешной вакцинации. Но вот когда вот такие непонятные массовые вакцинации не понятно какого качества вакциной-это сомнительно, тем более, что утилизация такого объема вакцин -это очень дорого...и , судя по всему, просто вакцину некуда деть
Шкура Шуры 30 ноября 2015
Ответ дляСтервочка
скільки я читала за останній час, скільки діток померло через халатність лікарів, і в нас у Волинській обл 9міс дитинка з Ковеля, читала десь місяць тому, і я дуже сумніваюсь,що хоч одна скотина буде наказана.
лікар лікаря відмаже завжди - так чоловік каже.

Привіт землякам!!!. Я теж з Волині.
Не дай Бог попасти зараз в лікарню, не з останніх джерел знаю що зараз звільняють одного із лікарів у одній з дитячих лікарень, через те що капали важким дітям прострочені препарати, ще й брали за це з батьків гроші, але офіційно його звільняють зовсім за інше.Як на мене це скотство, іншого слова підібрати нажаль не можу.
Неутомимые шахматы 30 ноября 2015
Ответ дляВесенний Марафон
Хоча ми й вiдсидiли дома 20 днiв....

да у нас тоже все не сразу примерно через 2 недельки,а кто привит был,то детки сразу же болели
Говорят нужно сидеть дома больше 21дня.Если бы точно знать сколько?
Вбигудях 30 ноября 2015
В Виннице умер ребёнок 4 лет. В семье 2 деток сделали прививку обоим( не знаю какую), одного откачали, а второго похоронили. Пару дней назад в Сабаровской церкви отпевание за малышом.у нас там друг живёт, в церковь ходит, он рассказывал. Я не знаю семью умершего ребёнка.
Дочка как то мне говорила что в соседней группе мальчик умер, я думала что так по детски что то болтает, а когда услышала за этого мальчишку, все хочу спросить воспитателей, что они знают или слышали., но муж дочь отводит и забирает.
Завтра буду в саду, спрошу.
Скромняшка 30 ноября 2015
Ответ дляНеутомимые шахматы

да у нас тоже все не сразу примерно через 2 недельки,а кто привит был,то детки сразу же болели
Говорят нужно сидеть дома больше 21дня.Если бы точно знать сколько?

вот никак єтого понять не могу... Значит,прививать детей ОПВ не опасно, а получить непривитому ребенку заразу от привитого, но в значительно меньшей степени - это опасно???
Ух ты какая Я 30 ноября 2015
Ответ дляСтервочка
дитина напротязі місяця не кашляла, тем-ри не було, ні соплів, не чхав, в контакті з хворими не був, гуляли виключно самі, з вулиці руки вимиваємо завжди, всі хто приходять в гості роздіваються, вимивають руки і тоді лише до дітей заходять.аналізи хороші були.

Для того щоб захворіти багато не треба. Менший перехворів вітрянкою в 2 місяці. Єдине місце куди ми з ним в цей час ходили - це приватна клініка, на огляд невролога і ортопеда. Черги як такої не було, всі записані на певний час. в коридорі було не більше 5-ти пацієнтів з батьками. Їхали своїм авто.
Після малого захворіла я , сестра і старший син. Згадую все як кошмарний сон.
автор Стервочка 30 ноября 2015
Ответ для-Ань-
Автор, запрошую вас на сайт Ліга Захисту Громадянських Прав. Вашу історію вже скопіювали в тему ’Ускладнення і реакції після щеплень від поліомієліту’ http://www.privivok.net.ua/smf/index.php/topic,152...
Якщо ви вирішили відмовитись від щеплень - на цьому сайті знайдете юридичну підтримку і досвід інших бітьків.
дякую.
Кукуша 30 ноября 2015
Моя дочка ходит во 2 класс. Мы не прививались вообще ничем. Ответьте пожалуйста дорогие мамы, если будут капать школу сколько нам сидеть дома.Есть ли опасность заразиться воздушно капельным путем.Мы аллергики и очень слабенькие. От этих тем сума сойти можно!!!! Проведение опытов над нашими детьми, иначе не скажешь.
Схема сыра 30 ноября 2015
Ответ для Инна

Спасибо
ошиблась: стало не причиной прививки, а следствием- ну, Вы поняли.
Неутомимые шахматы 30 ноября 2015
Ответ дляСкромняшка

вот никак єтого понять не могу... Значит,прививать детей ОПВ не опасно, а получить непривитому ребенку заразу от привитого, но в значительно меньшей степени - это опасно???

Я считаю прививать опасно 100%,а ребенок мой хоть и получил все в легкой степени,но мне бы и этого не хотелось(я места себе не находила во время болезни ребенка)
Dimasha2012 30 ноября 2015
Ответ дляФрося_Бурлакова
На французскую ипв очень много жалоб и последствий и в самой Франции.

Покупать надо инфанрикс ипв Бельгия.

Нам почти 4 года. График вакцинаций у нас сбит. Вот надо ревакцинацию акдс и полио. Будем покупать бельгийскую
сделали бельгийскую прививку в четверг...покупали в аптеке сами, у ребенка до 38 темп, хромал на ногу, головная боль, учащенное сердцебиение...а через день ацетон 4+ ...надеюсь на этом все закончилось...вот вам и бельгийская прививка!
перед которой были сделаны анализы и ребенок был полностью здоров, вызвали врача когда поднялся ацетон...а она нам поставила ОРВ...
Ух ты какая Я 30 ноября 2015
Ответ дляСкромняшка

вот никак єтого понять не могу... Значит,прививать детей ОПВ не опасно, а получить непривитому ребенку заразу от привитого, но в значительно меньшей степени - это опасно???

ОПВ капають лише тим в кого вже було ІПВ, тобто організм підготовлений. А ті, що не прививаються одразу отримають дозу живого поліо. А це досить небезпечно. А ще більше якщо дитина не привита бо має певні проблеми із здоров’ям.
Ух ты какая Я 30 ноября 2015
Ответ дляDimasha2012
сделали бельгийскую прививку в четверг...покупали в аптеке сами, у ребенка до 38 темп, хромал на ногу, головная боль, учащенное сердцебиение...а через день ацетон 4+ ...надеюсь на этом все закончилось...вот вам и бельгийская прививка!
перед которой были сделаны анализы и ребенок был полностью здоров, вызвали врача когда поднялся ацетон...а она нам поставила ОРВ...

Перших 3 дні це нормально. В нас теж бувало що перші дні температура. То імунна відповідь організму. У всіх вона різна.
Старший син майже завжди реагував на підвищення температури підйомом ацетону. Треба відпоювати, бо інакше лікарня і крапельниці.
fo75 30 ноября 2015
Ответ дляСтервочка
забрала, тому що вони нічого не робили, а просто дивились на малого. япросто дякую знакомій, за те,шо вона сказала малого відпоювати, аби я це не зробила, я незнаю,що було б, бо це пиття дійсно помогло.

То есть она догадалась, что это сахарная кома, в телефонном режиме... еще, дыхание было затруднено (похоже на паралич при полио) - это ж в реанимацию срочно надо было
я в таком шоке от рассказа((
Весенний Марафон 30 ноября 2015
Дiвчата,Волинь,хто знаэ 2й етап вакцинацii уже стартував?
Заместитель Анонима 30 ноября 2015
Ответ дляКукуша
Моя дочка ходит во 2 класс. Мы не прививались вообще ничем. Ответьте пожалуйста дорогие мамы, если будут капать школу сколько нам сидеть дома.Есть ли опасность заразиться воздушно капельным путем.Мы аллергики и очень слабенькие. От этих тем сума сойти можно!!!! Проведение опытов над нашими детьми, иначе не скажешь.

в нашей групе в садике прокапались 9 детей с 42 деток, которые в группе по списку, у дочки только БЦЖ (аллергики), не водила 2 недели, потом 4 дня походили в садик (ходило 12 детей всего), на пятый день начало сильно болеть горло, через день кашель, растройство, которое продолжалось 3 дня, вылечились, через неделю, пошли в садик на 2 дня, опять горло, насморк, который продолжается уже 10 дней. До этого почти не болели.
fo75 30 ноября 2015
Ответ для Инна

А вот меня посещают мысли часто,что может что-то и через года вылезти из-за прививок.
отож...
Вам телефонограмма 30 ноября 2015
Ответ дляАфродитаПетровна
Слушайте я никогда не связывала прививку с состянием через пару неделек, у меня дочке 2,11 сделали прививку в ноябре в садике, последнюю неделю (не каждую ночь) но уже 3-4 раза точно было,ложу ее спать,а она-мама ножки болят, я ей ножки потру и успокаивается,засыпает,что это может быть?!
Я своей эти прививки в садике не делала. Делали только по календарю. Тоже частенько жалуется что ножки болят. Тоже слышала что то интенсивного роста могут болеть. Моей 2.8
Ух ты какая Я 30 ноября 2015
Не даремно я така перелякана з тими прививками. А лікарі і медсестри сміються з мене, що я нервую. А я реально так боюся щоразу, що аж серце калатає. Тільки на Бога надіюся.
Нехай усіх дітей береже Бог і посилає мамам підказки як правильно вчинити.
Золотая орда 30 ноября 2015
Ответ дляAurum_
автор , скорейшего вам выздоровления!
ребенку передавайте , чтоб выздоравливал , он настоящий Мужчина!

девочки , когда вторая волна прививок? и сколько длится метаболизм прививки , пока организм прививку обработает?
прививку делать не будем , но поскольку в школе точно кто-то сделает , мы в это время в школу ходить не будем.
нафиг надо .

Вторая волна начинается завтра. 30 ноября снова приглашают капать ОПВ, второй тур.
автор Стервочка 30 ноября 2015
Ответ дляВбигудях
а зачем же старшему делали опв?. Сейчас будет 2 и 3 волна, не делайте больше ни тому ни другому.
старшому робили,бо в садочку давалі і в нас підготовча група до школи, малий дуже рветься в садочок, старається,вчиться, а в дома так як є менший, як би не хотілось, но неможу дати старшому стільки часу скільки він потребує, а програма у їх зараз не легка в порівнянні як у нас наприклад була