ГейТуда• 21 сентября 2016

Подскажите, пожалуйста, как делится на склади слово яблуня?

Подскажите, пожалуйста, как делится на склади слово яблуня? Я-блу-ня или яб-лу-ня?
Результат:
вже голосів: 80
60 (75%) яб-лу-ня
19 (23.75%) Я-блу-ня
1 (1.25%) не знаю
Melli75• 21 сентября 2016
Ответ дляИз Хацапетовки
Другой вопрос , что какой смысл оставлять одно ’я’, можно уже перенести все слово целиком
Поділ на склади і поділ для переносу у цьому випадку не одне і теж.

Выручалка• 21 сентября 2016
Яб-лу-ня. По звукам йаблун´а.
Melli75• 21 сентября 2016
Ответ дляБауди на ауди
автор. Вот Вам правильній ответ. У ребёнка нашла тетрадь (работал с репетитором)
йа’блун’а
Це фонетична транскрипція. А поділ на склади: я-блу-ня.
Melli75• 21 сентября 2016
Авторе, я-блу-ня - правильно, це я Вам як вчитель української мови говорю.
автор ГейТуда • 21 сентября 2016
Ответ дляMelli75
спасибо :)))
anka1979• 21 сентября 2016
Ответ дляMelli75
так переносится же по слогах. а разве ’я’ это слог?или это по новым правилам?
Melli75• 21 сентября 2016
Ответ дляanka1979
Скільки себе пам’ятаю, склад формувався навколо голосного звука завжди (у цьому випадку склад Я утворено двома звуками ЙА - приголосним Й і голосним А), а за правилами при переносі слова 1 буква не залишається у попередньому рядку і не переноситься у наступний. Якщо що, то мені 41 рік і ці правила вчила ще у школі.

Melli75• 21 сентября 2016
Ответ дляanka1979
Загальне правило так і звучить - переносити по складам, але є й інші правила переносу слова.