alinna• 30 августа 2012

Больничный лист

Интерсует вопрос, как часто мама может брать больничный лист (конечно же по необходимости, в случае, когда ребенок болеет), если ребенок заболел несколько раз в месяц,   и на сколько дней дают больничный.  Ребенку 3 годика.
voloshchka• 30 августа 2012
Для догляду за хворим членом родини листок непрацездатності видається лікарем одному з працюю­чих членів родини або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд.

Для догляду за дорослим членом родини та хворою дитиною старше 14 років при лікуванні в поліклінічних амбулаторних умовах листок непрацездатності видається на строк до трьох днів. У вигляді виключення, залежно від важкості захворювання та побутових умов, цей строк може бути продовжений за рішенням лікарсько-консультаційної комісії (ВКК), а у випадку її відсутності — головного лікаря, але не більше семи календарних днів.

Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видається на період, протягом якого дитина має потребу в догляді, але не більше 14 календарних днів, а для догляду за дитиною, постраждалою в результаті аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.

Якщо в родині хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності.

Працюючій особі, що здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, дитиною-інвалідом віком до 16 років, у випадку хвороби матері (опікуна або іншого члена родини, що перебуває у відпустці з догляду за дитиною віком до трьох років, виховує дитину-інваліда віком до 16 років), листок непрацездатності видається на весь період, протягом якого вона за висновком лікаря не може здійснювати догляд за дитиною.

У випадку стаціонарного лікування дітей віком до шести років, важкохворих дітей більш старшого віку (6-14 років) або дітей віком до 14 років, інфікованих вірусом імунодефіциту людини (СНІД) і потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, одному з працюючих членів родини або іншій працюючій особі, що здійснює догляд за дитиною, видається листок непрацездатності на період, необхідний для перебування в стаціонарі або для догляду за дитиною.
voloshchka• 30 августа 2012
тобто у Вашому випадку, можна брати лікарняний на 14 днів, а якщо слід знову , то вийти на роботу на 1 день і тоді знову брати лікарняний. Але краще не хворійте!!
mummy• 30 августа 2012
Мама больничный лист не берет, ей его выдают на основе заключения педиатра о состоянии здоровья ребенка. Т.е. если у ребенка болезнь требующая пребывания ухода родителя на дому или (не дай Бог) в мед учереждении, врач выписывает больничный лист маме, где указывается организация, в которой она работает, сроки больничного с..по и также ставится отметка, что больничный по уходу за ребенком ( обычно пишут возраст ребенка). Таких больничных может быть как один так и несколько, а также один, который продлевается несколько раз. Все в зависимости от потребностей в лечении ребенка, хоть весь месяц.
Это все официально.

Есть еще один момент, неофициальный: как у вас на работе относятся к бесконечным больничным. Есть организации более осознанные все понимают и отпускают, есть, к сожалению, и другие, которые после второго начинают намекать, что работать за вас никто не будет. Но это вопрос риторический..
Аноним• 30 августа 2012
У меня была такая ситуация,больничный закончился к примеру 2 числа,а 18 ребенок снова заболел,дали больничный только стационарный,пришлось лежать в больнице,причем просто так,нам ничего не кололи,ничем не лечили и домой не отпускали мотивируя тем что мне нужен больничный.Получается и справку в сад дать нельзя,и два амбулаторных больничных на ребенка в одном месяце нельзя.
voloshchka• 30 августа 2012
це незаконно в Вами.Я працюю бухгалтероим по зарплаті і ці всі нюанси знаю.Багато є некваліфікованих лікарів, які не знають трудового законодавства(((. Для цього слід самій в цьому розбиратись, щоб від них вимагати вірних рішень, від яких ми не маємо страджати.
Аноним• 30 августа 2012
Ответ дляvoloshchka
Цитата:
це незаконно в Вами.Я працюю бухгалтероим по зарплаті і ці всі нюанси знаю.Багато є некваліфікованих лікарів, які не знають трудового законодавства(((. Для цього слід самій в цьому розбиратись, щоб від них вимагати вірних рішень, від яких ми не маємо страджати.[/citУ меня тоже мелькнула мысль,что это не правильно,но четкого ответа я не нашла в законодательстве.Где бы почитать поподробней7
voloshchka• 30 августа 2012
http://www.dtkt.com.ua/show/3cid01576.html
за цією силочкою почитайте, там виписка з Закону. І будь-яку проблемну ситуацію можна вирішувати за допомогою інтернету, в пошук задати запитання і обов’язково вказати в пошуках Закон, щоб прочитати те, що написано в законодавстві, а не поради різних людей. Поради нікуди не підшити, а от ознайомившись з Законом, можна після того щось вимагати і коли Ви бачитие, що незаконно з Вами постувають, запитати : ’ А яким законодавчим актом керується лікар, коли постуає саме так, як Ви описали?’
автор alinna • 30 августа 2012
Ответ дляАноним
А меня сегодня тоже наш педиатр предупредила, что больничный лист можно взять только один раз в месяц. Так,что если ребеночек заболел не в тяжелой форме (без температуры),то лучше попросить бабушека, няню, чтобы посидели с ребенком.
voloshchka• 31 августа 2012
Ответ дляalinna
Я просто дивуюсь таким лікарям!!! Чим вони керуються? Це незаконно. Не у всіх є бабусі і няні, а якщо дитя дійсно хворе? Я б Вам порадила б в такій проблемній ситуації звернутись до зав. полікліники.
Аноним• 31 августа 2012
Ответ дляvoloshchka
Спасибо большое,и законы оказывается у нас вполне адекватные...
mummy• 01 сентября 2012
Ответ дляalinna
Поспросите ее показать документ (закон или инструкцию) на которую она опирается в своих доводах. То, что она Вам сказала незаконно, такой нормы нигде нет!
Айва• 21 октября 2012
У нас тоже самое-больничный можно только раз в месяц(((Спасибо-просветили
ЖующаЯКонфету• 19 сентября 2013
Ответ дляvoloshchka
Ви знаєте, я потрапила в таку ситуацію, що не могла залишитись вдома з хворою донечкою, чоловік пішов з нею в лікарню, то йому не хотіли лікарняний давати, просили якісь довідки з моєї роботи, чому мати не може сидіти з дитиною. Ніякі роздруковки законів не сприймали, казали, що так їм в районі наказали.
Вирішено питання було моїм листом на Міністерство охорони здоров’я.