Пацака-задирака• 12 июля 2017

Закон про вакцинацію. Хто юрист, загляньте?????

Шановні порадниці! Питання наступне. Маю двоє діток. Син 6 років. Донька 3роки. Сину робила всі прививки за календарем, допоки півтора роки тому після живої вакцини поліомієліта зявилась хвороба тромбоцитопенія. Хворіє і зараз. У звязку з тим що доньці при народженні робили замінне переливання крові, перший рік життя не вакцинована. Далі зроблено КПК та Пентаксім без ревакцинації. Після того як син захворів то дочці теж перестала робити. Боюсь. Природа захворювання ИТП не зрозуміла і не вивчена. Спадково, набуто, генетична схильність.....ніхто не знає. Тепер вакцинувати не хочу. У сина відвід, а у доньки немає. Ситуація така. Оформляємось до садочка. В групу з дітьми з хронічними неспециф.захворюваннями органів дих (вона часто хворіюча), чи мають право згідно чинного законодавства не прийняти мою молодшу доньку до садочку? На яку статтю можна зсилатись???? Зі статті 15 видно,що можуть і не прийняти "...Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з
календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням
установлених строків у зв´язку з медичними протипоказаннями, при
благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму
відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного
дитячого закладу та відвідувати його....." Чи це є дійсний закон??? Що робити?
Му ма му ма му• 12 июля 2017
Треба, щоб у поліклініці зібрали комісію і вирішили, що дитина може відвідувати садочок без щеплень. Пошукайте, тут є такі теми

автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляМу ма му ма му
Дякую. Лкк написало що дитина часто хворіюча і потребує відвідувати садок для дітей з хронічнимим неспецифічними захворюваннями органів дихання....Це дає мені дозіл йти в садок без вакцин???
Цикавенная• 12 июля 2017
Обычно нет проблем, тем более дочка ’нестерильна’ и хоть какие то прививки есть. Вы должны пройти стандартный медосмотр для сада, написать откащы от прививок и пройти комиссию, после которой вам напишут разрешение на посещение сада на год (рішення ВКК кажется). эту комиссию нужно будет ежегодно проходить. Не волнуйтесь, сейчас по календарю меньше 30% привитых, это стандартная схема.
Цикавенная• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
В саду скорее всего потребуют кроме стандартной формы и направления в этот сад еще форму о прививках. А там почти пусто. поэтому нужно отказы писать и на их основании комиссия дает разрешение. хотя может в вашем случае тех прививок достаточно, чтобы не придирались.
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляЦикавенная
А можу я сказати на комісії що так як дитина часто хворіє не виходить зробити прививки??? Чи простіше написати відмову? Якщо є заключення ВКК то закон 15 ст вже не діє??на нас?
movsumova• 12 июля 2017
Автор, даже если у ребенка нет ни одной прививки, он имеет право посещать дет.сад, потому что право на образование прописано в Конституции Украины.
Если вдруг кто-то Вам говорит другое, звоните на гор.линию МОЗ.
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляЦикавенная
а якщо ми вже були на вкк не з приводу прививок а з приводу санаторної группи,там написали що садок відвідувати повинна для дітей х хрон захворюваннями органів дихання....Таке підійде чи ще одну треба від вкк справку з заключенням що здорова .....
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляmovsumova
а яка стаття про освіту?? Про обовязкову дошкільну я так розумію??
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляmovsumova
Дякую візьму до уваги,про горячу лінію.

Отвечаю всем• 12 июля 2017
Нет такого закона,который запрещает не вакцинированным посещать учебные заведения.Тысячи статей об этом написаны.
Проходите медосмотр и пишите отказ от вакцинации в поликлинике.И так каждый год.
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляОтвечаю всем
а ось це ? Зі статті 15 Закон про захист населення від інфекціфйних хвороб ’...Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
дитячого закладу та відвідувати його. Киньте якусь статтю поюзать)))))
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляОтвечаю всем
Дякую. Трохи вдихнули в мене впевненість)
movsumova• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
Я по своей неопытности позволила сделать прививки ребенку ради дет.сада, после чего пострадал ребенок.
После этого на гор.линии моз мне даже продиктовали номер постановления и рассказали, как им оперировать.
Да, помогло.
После того, как свыше прижали главврача и комиссию прислали в детсад, больше нет никаких препятствий непривитым детям к образовательным учреждениям.
Splyushka• 12 июля 2017
Ответ дляmovsumova
Да, помогло.
А что у вас случилось после прививки?
АсобеннАя• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
Цього достатньо.
Му ма му ма му• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
ВКК буде з іншого питання - як писали вище, відмова від прививок. Або говоріть з педіатром, хай у формі прививок напишуть, що їх робили
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляmovsumova
Да, помогло.
у мене теж у старшого після прививки захворювання крові розвинулось(
автор Пацака-задирака • 12 июля 2017
Ответ дляmovsumova
Да, помогло.
тепер меньшій робити не хочу(
-Ань-• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
Я не юрист, про знаменитую статью 15, которая противоречит Конституции и другим законам Украины могу сказать вот что.
Конституция имеет наивысшую юридическую силу, все законы, приказы и другие документы должны ей соответствовать.
Если 2 документа противоречат друг другу - следует руководствоваться тем документом, который имеет большую юридическую силу.
Если документы имеют одинаковую юридическую силу и противоречия - следует руководствоваться более новым документом, смотрим дату.

Права и свободы граждан (право на образование) могут ограничиваться только если объявят чрезвычайное положение. Например, объявят третью мировую войну или пандемию комариного гриппа - только тогда можно будет пользоваться статьей 15.

ст. 64 Конституції України: “...В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.» . Тобто обмеження права громадянина на освіту не тільки не передбачене законодавством, а прямо заборонено ст. 64 Конституції України!

-Ань-• 12 июля 2017
Ответ дляПацака-задирака
Запрошую на сайт ЛІГА ЗАХИСТУ ГРОМАДЯНСЬКИХ ПРАВ.

Щеплення і українське законодавство:
http://www.privivok.net.ua/faq/laws/rus

Схема дій: http://www.privivok.net.ua/content/665-faq-po-priv...

На форумі є юридична консультація, батьки діляться досвідом оформлення в дитсадки/школи без щеплень і без проб Манту.