Гореотума• 26 октября 2018

Бухгалтера! Операція з поставки програмної продукції - послуга чи товар?

а саме оновлення, додаток, доповнення та/або розширення функціоналу комп’ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу), то такі операції прирівнюються до операцій постачання програмної продукції.
Що я повинна вказувати в статистичній звітності??
Це послуга чи товар?
Svetlayaya• 26 октября 2018
послуга
bdgoliii• 26 октября 2018
я указываю в таком случае ’послуга’
Добро с Кулаками• 26 октября 2018
послуга
Электричка• 26 октября 2018
Послуга.
автор Гореотума • 26 октября 2018
Ответ дляSvetlayaya
послуга
Чому тоді в податковій накладній вказана така операція з кодом товару 00502 ’програмна продукція’?
Миссис Буркул• 26 октября 2018
БухгалтерЫ
автор Гореотума • 26 октября 2018
Ответ дляbdgoliii
я указываю в таком случае ’послуга’
автор Гореотума • 26 октября 2018
Ответ дляДобро с Кулаками
послуга
автор Гореотума • 26 октября 2018
Ответ дляЭлектричка
Послуга.
Запасная спина• 26 октября 2018
Я не бухгалтер, но как по мне, то это товар - программа, послушать - это установить или обслуживание.
Хлопаю ресницами• 26 октября 2018
Ответ дляГореотума
Научно-техническая продукция, произведенная организациями, входящими в состав предприятий и объединений, учитывается наряду с обычной продукцией в общих итогах их работы. В валовую продукцию объединения (предприятия) включается вся научно-техническая продукция, выполненная как по договорам со стороны, так и для своих нужд. В товарную продукцию включается и при оценке выполнения договорных обязательств учитывается лишь научно-техническая продукция, реализуемая по договорам со стороны. Таким образом, в принципе результаты научно-технической и производственной деятельности с 1989 г. суммируются. Это означает признание того факта, что научно-техническая деятельность создает новую стоимость и национальный доход (до сих пор наука относилась к непроизводственной сфере).

В то же время научно-техническая продукция - товар особого рода. В отличие от обычного материального товара при потреблении она не исчезает. Поэтому возможна многократная реализация одного и того же продукта многим заказчикам (его некоторая модификация не меняет сути дела). Поэтому целесообразно оплачивать полную стоимость товара лишь при первой продаже, а в дальнейшем оплачивать лишь дополнительные услуги и перечислять часть прибыли от использования нововведения.
Раздражевская• 26 октября 2018
Подозреваю, что как товар оприходовать. Потому как вы же ключи в налоговой получаете- ставите на приход как товар, а не услугу, а обслуживание - уже услуга. Так и лицензионные программы, типа винды тоже покупаете как товар, а процесс установки как услугу.
Сумка с непогодой• 26 октября 2018
это товар
вам же товарную накладную дают, правильно?
для того, что оприходовать как услугу, поставщик должен дать вам акт выполненных работ
Сумка с непогодой• 26 октября 2018
Ответ дляГореотума
тому що це товар
чого ви сумніваєтесь? відштовхуйтесь від первісних документів, які у вас є
Чупа-чупс• 26 октября 2018
послуга однозначно. Для підтвердження використовувала б аналогію з бюджетниками, в яких програмне забезпечення оприбутковується по КЕКВ 2240 - послуги. А як товар програмне забезпечення оприбутковується лише в тому випадку, коли передається на будь-якому носії
Почемучка• 26 октября 2018
Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із впровадження програмної продукції повідомляємо, що у разі якщо внаслідок постачання таких послуг відбуваються будь-які зміни у програмній продукції (у т. ч. оновлення, удосконалення, модернізація та виправлення помилок), то такі операції для цілей оподаткування ПДВ розглядаються як операції з постачання окремих компонентів (елементів) програмної продукції та не підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до підпункту 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ або пункту 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (в залежності від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі).

Якщо внаслідок постачання послуг із впровадження програмної продукції не відбувається жодних змін у програмній продукції, такі операції оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Операції з постачання послуг інформаційно-консультаційного характеру оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відс., оскільки внаслідок постачання таких послуг не відбувається жодних змін у програмній продукції.

https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/g...
Сумка с непогодой• 26 октября 2018
Ответ дляЧупа-чупс
як можна оприбуткувати як послугу, якщо надано товарну накладну?.. і в податковій стоїть код товару, а не послуги?
розкрийте секрет?
Раздражевская• 26 октября 2018
Ответ дляСумка с непогодой
розкрийте секрет?
100000%!!!!! В накладной -товар, какие могут быть сомнения.
автор Гореотума • 26 октября 2018
Дівчата ви мене зовсім заплутали
Топтунша• 26 октября 2018
Программа- товар
Установить программу- услуга
Инна Бех• 26 октября 2018
програмний продукт на прихід ставимо як товар, продаємо - як товар, у нас це ігри на софтах, в податковій накладній код 00502, код ставки 903 і код пільги 14060495, без ПДВ
Электричка• 27 октября 2018
Ответ дляСумка с непогодой
розкрийте секрет?
Точно также, как, если вы будете печатать в типографии книги, листовки, календари, другие бланки, газеты и закроете их актом выполненных работ, она все-равно будет кодом 2210 - товар. По поводу программы - казначейство требует ее проводить, как 2240 послуга, так как программа пишется один раз и принадлежит она по сути разработчику, который дает ее в пользование всем остальным. Покупаете вы по сути не программу, а право на ее использование, при том на определенный период.
Электричка• 27 октября 2018
Вот официальная трактовка:

12) оплата послуг з технічного обслуговування обладнання та адміністрування програмного забезпечення:

установлення (інсталяція) програмного забезпечення (програмних продуктів, інформаційних систем та комплексів, баз даних, web-сторінок/сайтів/порталів), подальшого користування, їх супроводження та обслуговування (у тому числі навчання користувачів);

придбання програмного забезпечення, на яке майнові права не передаються користувачу, при цьому майнові та авторські права на об´єкт інтелектуальної власності на зазначене програмне забезпечення залишаються у розробника (постачальника), а замовнику надається право користування цим програмним забезпеченням без права передачі самого програмного забезпечення та/або повноважень на його користування третім особам;

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0456-12