21 мая 2019

Смерть бывшего мужа, наследство

Умер бывший муж, нашей дочери 10. Всегда озвучивалось, что она наследница его квартиры. Родители его давно умерли, женат больше не был и детей больше тоже нет. Всегда считала, что моя дочь, как единственная наследница первой очереди, унаследует квартиру. Но у нотариуса, когда уточняла, какие документы нужны для открытия наследственного дела, прозрела, оказывается, его сестра тоже имеет право на долю в наследстве. Подскажите, кто сталкивался, это действительно возможно? Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире, а она будет претендовать на квартиру моего ребенка, обидно.
Утка_в_тапках 21 мая 2019
Если нет завещания, то нет, неужели нотариус вам сказал?
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ дляУтка_в_тапках
Если нет завещания, то нет, неужели нотариус вам сказал?
Нет(((, со вчерашнего дня не могу успокоиться, хотя уже и такой вариант развития событий приняла
Кусачая Я 21 мая 2019
Да. Именно так.
Наизнанку 21 мая 2019
так дети и родители - наследники первой очереди, не так разве?

у меня есть братья и сестры, они имеют право делить с моими детьми недвижимость, если что?

с_переулочк­а 21 мая 2019
Ответ дляУтка_в_тапках
Если нет завещания, то нет, неужели нотариус вам сказал?
Имеет, наследование по праву представления.
Некомильфо 21 мая 2019
Она имеет право, но претендовать возможно не будет ? Или уже претендует? Может вы зря расстроились ?
автор Мотористка 21 мая 2019
Может нотариус исходила из худшего возможного развития событий, что может быть завещание, но я уверена, что его нет и наследников больше нет
Кусачая Я 21 мая 2019
Ответ дляНаизнанку
так дети и родители - наследники первой очереди, не так разве?

у меня есть братья и сестры, они имеют право делить с моими детьми недвижимость, если что?

Да!
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ дляНекомильфо
Она имеет право, но претендовать возможно не будет ? Или уже претендует? Может вы зря расстроились ?
Не знаю с какого бока к ней подойти, отношения натянутые
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ дляс_переулочк­а
Имеет, наследование по праву представления.
Спасибо, пошла гуглиться
Не куру 21 мая 2019
О каком наследстве Вы говорите, если его нет?
Вы ж сами написали, что муж отказался в пользу сестры. Если это документально зафиксированно, то у Вашего покойного бывшего мужа ничего нет
Рюмка ДЗЫНЬ 21 мая 2019
Ответ дляНе куру
О каком наследстве Вы говорите, если его нет?
Вы ж сами написали, что муж отказался в пользу сестры. Если это документально зафиксированно, то у Вашего покойного бывшего мужа ничего нет
’’Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире’’. а свою дочери. я так поняла
Ананомчикус 21 мая 2019
Сестра не может претендовать, если нет завещания. Но что значит ’ Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире’? Была ещё одна, родительская квартира?
ТаЕщеОптимистка 21 мая 2019
Автор, немного не по теме, но я тоже очень переживаю, авто мое на муже, говорю в шутку давай на меня переделаем, жилье мое, куплено в браке. Короче, тоже очень переживаю, так как ни дай Бог что- то с мужем, его родственники халявы не упустят. Я ему как- то говорила, скажи им что это не ты купил, за кв знают, за авто нет. Хотя таких как они ничего не остановит(
західний_діалект 21 мая 2019
Ответ дляНе куру
О каком наследстве Вы говорите, если его нет?
Вы ж сами написали, что муж отказался в пользу сестры. Если это документально зафиксированно, то у Вашего покойного бывшего мужа ничего нет
Речь идет о двух разных квартирах-Бмужа автора и родителей БМ
Наизнанку 21 мая 2019
Ответ дляАнаномчикус
Сестра не может претендовать, если нет завещания. Но что значит ’ Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире’? Была ещё одна, родительская квартира?
я понимаю, что да.
и она вся досталась сестре.
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ дляНе куру
О каком наследстве Вы говорите, если его нет?
Вы ж сами написали, что муж отказался в пользу сестры. Если это документально зафиксированно, то у Вашего покойного бывшего мужа ничего нет
О квартире, не родительской (отказался от доли в квартире, которая досталась им с сестрой от родителей) . Есть квартира,
купленнач им самим, в которой он проживал
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ дляРюмка ДЗЫНЬ
’’Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире’’. а свою дочери. я так поняла
Да!
No problems 21 мая 2019
Стаття 1261. Перша черга спадкоємців за законом
1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Коментар:

1. До першої черги спадкоємців за законом належать діти спадкодавця, у тому числі народжені після його смерті, другий з подружжя, який пережив спадкодавця, а також батьки спадкодавця.

2. Здатність бути спадкоємцем не пов´язується законом з досягненням фізичною особою певного віку. Тому спадкоємцями можуть бути як новонароджені, так і повнолітні діти спадкодавця. Спадкові права дітей не залежать також від того, чи народилися вони під час перебування спадкодавця в зареєстрованому шлюбі або шлюбі, який був визнаний недійним. Головне, щоб у дітей існували докази походження їх від даних осіб (насамперед, таким доказом виступає свідоцтво про народження дитини).

Якщо дитина народилася поза шлюбом, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров´я про народження нею дитини, а від батька - 1) за заявою матері та батька дитини; 2) за заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини; або 3) за рішенням суду (ст. 125 СК).

Якщо дитина була народжена після смерті особи, яка перебувала із матір´ю новонародженого у зареєстрованому шлюбі, померла особа визнається батьком дитини лише якщо остання народилася до спливу десяти місяців після його смерті (ч. 2, 3 ст. 122 СК України). Виняток передбачений у разі, якщо дитина народилася хоча і до спливу десяти місяців від дня смерті чоловіка її матері, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою. В даному випадку вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі (ч. 1 ст. 124 СК України). Аналогічний десятимісячний строк передбачений для встановлення батьківства дитини при визнанні шлюбу недійсним або встановленні режиму окремого проживання подружжя (п. 2 ч. 2 ст. 120, ч. 2 ст. 122 СК України).

На рівних засадах з кровними дітьми спадкують особи, які були усиновлені спадкодавцем (див. коментар до ст. 1260 ЦК).

Повнолітні діти усуваються від права на спадкування після батьків на підставі судового рішення, якщо буде встановлений факт ухилення ними від виконання обов´язку щодо утримання спадкодавця (абзац другий ч. 3 ст. 1224 ЦК).

Не відносяться до спадкоємців першої черги і пасинки та падчерки спадкодавця. Ці особи прямо не відносяться до кола спадкоємців за законом, проте можуть спадкувати за наявності підстав, вказаних у ст. 1264, ч. 2 ст. 1265 ЦК.

3. Другий з подружжя є спадкоємцем, якщо на день смерті спадкодавця він перебував у зареєстрованому шлюбі зі спадкодавцем. Другий з подружжя усувається від спадкування, якщо шлюб з померлим є недійсним або визнаний таким за рішенням суду. Проте якщо шлюб визнаний недійсним після смерті спадкодавця, то за другим з подружжя суд може визнати право на спадкування частки померлого у майні, набутому ними за час шлюбу, якщо другий з подружжя не знав і не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу (ч. 4 ст. 1224 ЦК).

4. Права та обов´язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом РАЦС в порядку, встановленому ст. ст. 122 та 125 СК. Батьки усуваються від права спадкування, якщо: 1) вони були позбавлені батьківських прав щодо дитини і їхні права на були поновлені на час відкриття спадщини; 2) за рішенням суду буде встановлено, що батьки ухилялися від виконання обов´язку щодо утримання дітей (абзаци перший, другий ч. 3 ст. 1224 ЦК).

5. Доказом родинних відносин спадкоємців зі спадкодавцем є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану; копії актових записів; записи в паспортах про другого з подружжя; копії рішень суду, що набрали законні сили, про встановлення факту родинних та інших відносин (абзац третій пункту 212 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)
No problems 21 мая 2019
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері (ст. 1262 ЦК України).

Спадкоємці другої черги набувають право на спадкування:

- у разі відсутності спадкоємців за законом першої черги (ст. 1261 ЦК України);
- у разі усунення спадкоємців за законом першої черги від права на спадкування в порядку ст. 1224 ЦК України;
- у разі неприйняття спадщини спадкоємцями за законом першої черги;
- у разі відмови від прийняття спадщини спадкоємцем за законом першої черги на користь спадкоємця за законом другої черги відповідно до ч. 2 ст. 1274 ЦК України.
29.07.2009 позивач Ф. звернувся до суду із позовною заявою до С, третіх осіб - Воловецької державної нотаріальної контори, Біласовицької сільської ради - про усунення від спадкування спадкоємця за законом першої черги та про встановлення факту прийняття спадщини спадкоємцем за законом другої черги.
Свою заяву мотивував тим, що 17.11.2007 померла його єдина сестра - Г. Заповіт на випадок смерті Г. не зробила. Від свого сина С, відповідача по справі, Г. допомогу, догляд та увагу не отримувала. Проживаючи в м. Дніпропетровськ, С. із Г. не листувався, ЇЇ здоров´ям не цікавився. На похорон Г. відповідач не з´явився, допомогу в організації похорону не надавав

Ф., будучи єдиним братом Г, здійснював догляд за сестрою - інвалідом І групи, що підтверджується довідкою Біласовицької сільської ради від 15.07.2009.3 часу відкриття спадщини Ф. утримує і дбає про будинок в с. Біласовиця Воловецького району.

Рішенням Воловецького районного суду Закарпатської області С. усунено від права на спадкування та встановлено факт прийняття спадщини спадкоємцем другої черги - братом спадкодавця.

Рідні сестри, брати (сестра і брат) - дитина по відношенню до іншої дитини, походження яких від спільних батьків або одного з них засвідчене державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, передбаченому законом.

Стаття 259 СК України відносить до рідних як повнорідних, так і неповнорідних братів та сестер, тобто фактично прирівнює їх у правовому статусі щодо можливості спадкувати.

Повнорідні брати та сестри мають спільного батька та матір.

Неповнорідні брати та сестри поділяються на єдинокровних та єдиноутробних.

Єдинокровні сестри, брати (сестра і брат) - дитина по відношенню до іншої дитини, які походять від спільного батька.

Єдиноутробні сестри, брати (сестра і брат) - дитина по відношенню до іншої дитини, які походять від спільної матері.

Зведені брати та сестри, тобто діти, батьки яких уклали шлюб між собою, права на спадкування один після одного не набувають, бо ніяких родинних зв´язків між ними не виникає. Тобто вони ’зведені’ в одну сім´ю завдяки шлюбу між їхніми батьками.

Племінники спадкодавця спадкують за правом представлення (ст. 1266 ЦК України) частку у спадщині, яку спадку вали б їхні батьки (батько або мати - рідні брати, сестри спадкодавця, якби вони були живими на час відкриття спадщини).

Крім братів та сестер до спадкоємців за законом другої черги належать дід та баба як з боку батька, так і з боку матері.

Баба - матір матері (батька).

Дід - батько матері (батька).
мама 2 лапушек 21 мая 2019
автор вам выше написали, что если нет завещание то наследование идет по закону согласно очереди. Родители, дети , супруга наследники 1 очереди, сестра второй. Вы подали на наследство от лица дочери теперь ждите полгода. Если сестра подаст то ей откажут и все отдадут вашей дочери.
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ длямама 2 лапушек
автор вам выше написали, что если нет завещание то наследование идет по закону согласно очереди. Родители, дети , супруга наследники 1 очереди, сестра второй. Вы подали на наследство от лица дочери теперь ждите полгода. Если сестра подаст то ей откажут и все отдадут вашей дочери.
Спасибо, буду надеяться, что все разрешится наилучшим образом
ЛюбимаЯНЬ 21 мая 2019
Ох. У меня у подруги давно умер муж (молодой). Есть общая дочь.
Но недавно умер его отец. И дочь - то есть внучка этого дедушки должна унаследовать его имущество (единственный сын, единственная внучка).
Так нашлась племянница этого дедушки и судиться теперь с моей подругой (как представителем внучки).
Левая племянница что-то пытается доказать, а тут родная сестра. Если захочет - будете долго и нужно с ней судиться
мама 2 лапушек 21 мая 2019
Ответ дляМотористка
Не знаю с какого бока к ней подойти, отношения натянутые
автор вам не нужно к ней подходить вообще. Совсем с ней не общаться на эти темы.
с_переулочк­а 21 мая 2019
Ответ длямама 2 лапушек
автор вам выше написали, что если нет завещание то наследование идет по закону согласно очереди. Родители, дети , супруга наследники 1 очереди, сестра второй. Вы подали на наследство от лица дочери теперь ждите полгода. Если сестра подаст то ей откажут и все отдадут вашей дочери.
Если подаст, то она может претендовать, на ту часть, которая-бы досталась ее родителям.
куркулиха 21 мая 2019
Ответ дляАнаномчикус
Сестра не может претендовать, если нет завещания. Но что значит ’ Он отказался в пользу сестры от своей доли в их общей родительской квартире’? Была ещё одна, родительская квартира?
Почему не может?
Она наследница второго круга, после супругов, детей, родителей.
Может по закону.
куркулиха 21 мая 2019
Ответ дляТаЕщеОптимистка
Автор, немного не по теме, но я тоже очень переживаю, авто мое на муже, говорю в шутку давай на меня переделаем, жилье мое, куплено в браке. Короче, тоже очень переживаю, так как ни дай Бог что- то с мужем, его родственники халявы не упустят. Я ему как- то говорила, скажи им что это не ты купил, за кв знают, за авто нет. Хотя таких как они ничего не остановит(
Ну вы даете
Пусть дарственную делает.
Разве можно быть такой беспечной?
мама 2 лапушек 21 мая 2019
Ответ дляс_переулочк­а
Если подаст, то она может претендовать, на ту часть, которая-бы досталась ее родителям.
ее родители давно умерли.
автор Мотористка 21 мая 2019
Ответ длямама 2 лапушек
автор вам не нужно к ней подходить вообще. Совсем с ней не общаться на эти темы.
Меня беспокоит, если я не буду проявлять интерес к квартире, платить коммуналку за эти полгода, то она сможет использовать это в свою пользу? Кто смотрит за квартирой до момента вступления наследства. Она пустит туда квартирантов и её угробят. Ключей у меня нет. Просто ждать?
Да_Я_ТакаЯ_ 21 мая 2019
Подавать на наследство отдельно от сестры