Дайте подумать• 29 августа 2019
Угадай украинское слово, значение
Давайте поиграем.
Надо написать редкое слово (CAPS LOCK), будем угадывать что оно означает. Обязательно писать где услышали это слово
при ответе обязательно цитировать, желательно прикреплять фото
слово №1 "КАМІЗЕЛЬКА" (Житомирська обл.)
Дайте подумать
• 29 августа 2019
Ответ дляКоренная киевлянка
Скажіть нам швидше, а то всі злякалися
«Перепікання дитини» – стародавній обряд. В одних місцях до нього вдавались у разі народження недоношеного, кволого немовляти, за наявності рахіту («собачої старості»), атрофії та інших недуг.
Вважалося, що якщо дитина з’явилася на світ завчасно, якщо слабка або хвора, то це означає, що «не дозріла» в материнському череві.
Тому за допомогою до печі звертались, щоб врятувати недуже дитя. Піч уподібнювала народження дитини випічці хліба, а тому в класичному варіанті немовлятко для «перепікання» попередньо обмазували житнім (і тільки житнім) тістом, залишаючи вільними від нього тільки рот і ніздрі. Тісто теж було не просте, а на воді, яку принесли на світанку з трьох колодязів, бажано – бабою-знахаркою.
Як правило піч завжди була теплою. Баба повитуха клала дитину у піч, сама співала пісні обходячи хату, кожна пісня дорівнювалася проміжку часу через який треба було виймати дитину на деякий час. Такий спосіб допомагав дитині окрепнути.
Майор Медуза• 29 августа 2019
Ответ дляПищалка
о, еще бабушка с дедушкой из Винницкой обл говорили КОРАЛІ на...?
бусики
Играю у края• 29 августа 2019
Ответ дляЗміючка
хто з 90-х, той пам*ятає пісню про ганджу)))
Я ещё вспомнила фильм ’Большая перемена’ Ганжа
Я б такое не носила, но продаю• 29 августа 2019
Ответ дляПищалка
Бусы)
Ответ дляДайте подумать
аямать
Дайте подумать
• 29 августа 2019
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Бусы)
ото у Вас и ник)))))))))))) ’Я б такое не носила, но продаю’
Коренная киевлянка• 29 августа 2019
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Класс
Типа рабочий день закончился?
Щось таке, чи вже закінчила роботу. Коли закінчую прибирання-прання-готуванні їжі вона мене отаке питає. Капєц
Ответ дляДайте подумать
Инкубатор народный для недоношенных
Играю у края• 29 августа 2019
Ответ дляДайте подумать
Ничего себе!
Дайте подумать
• 29 августа 2019
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Инкубатор народный для недоношенных
Таки Да!
Ответ дляКатастрофа
поки що тут лише діалекти. Якщо ви знавець, то можливо знаєте значення слова «губи», це не рот. Путня, бамбетель, коралі, кульчики і т.д.
Не читала далі все, може писали. Щодо губ. На Тернопільщині губами називають всі гриби, окрім білого. Білий - то єдиний гриб, решта - губи. А ті губи, що на лиці, то в них вАрґи.)) Сама в дитинстві поки звикла до тієї мови, тато мій звідти.
Ответ дляДайте подумать
Сама смеюсь))))
Пусин Кукин• 29 августа 2019
Ответ дляБезспроса
ПРИПИНДА. Вінничина.
Приспичило, незванный гость, давай кончай! Под пора
....матюк
Дайте подумать
• 29 августа 2019
Ответ дляЗміючка
а про перепікування, колись читала про Іллю Муромця, типу народився два вершка, а на печі виходили) старовинні обряди, але мене б кондратій хватив)))
деяких хватав, а перепікання допомагало)
Ответ дляЗміючка
Круто, на печи выходили
народ не глупый у нас.
Ответ дляLozja
ТАК!!! Тільки от згадала, бабуся гриби губами називала, ’піти в ліс по губи’