Просто звязда• 18 октября 2019

у місті Київ чи у місті Києві?

Дівчата, хелп, підкажіть правило. Можна посилання? Дякую!
Н@Диете• 18 октября 2019
Второе

автор Просто звязда • 18 октября 2019
Ответ дляН@Диете
Второе
А правило яке?
КартаБезКомиссий• 18 октября 2019
у киэвi
чи у мiстi киэв

не так?
Ух_ты_какая_я• 18 октября 2019
У Києві
або
У місті Київ
автор Просто звязда • 18 октября 2019
Ответ дляКартаБезКомиссий
у киэвi
чи у мiстi киэв

не так?
Мені треба правило, дівчата(
В гуглі не можу знайти, там незрозумілі авторські статті, а я хочу правило
ЖаннаНеАгузарова• 18 октября 2019
Первый ваш вариант правильный, если говорите о географической точке. Можно писать и в быту, хотя в этом случае второй вариант предпочтителен. Недавно смотрела в правописе.
автор Просто звязда • 18 октября 2019
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
не згадаєте правило?
Птица секретарь• 18 октября 2019
Ответ дляПросто звязда
Мені треба правило, дівчата(
у місті Києві -> Відмінки прикладок (за винятком назв станцій та портів) зазвичай узгоджуються з означуваним словом: річка Буг, річки Бугу, річкою Бугом, у річці Бузі; озеро Світязь, озера Світязя, в озері Світязі; гора Говерла, гори Говерли, за горою Говерлою; трава полин, трави полину, травою полином; заєць-біляк, зайця-біляка; але: на станції Жмеринка, за станцією Жмеринка і подібне.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Прикладка
автор Просто звязда • 18 октября 2019
Ответ дляПтица секретарь

https://uk.wikipedia.org/wiki/Прикладка
діловій, військовій та науковій мові назви населених пунктів та географічні назви постійно стоять у формі називного відмінка, незалежно від форми означуваного іменника: у селі Черників (зазвичай: у селі Черникові), за річкою Ірпінь (зазвичай: за річкою Ірпенем), на горі Близниця (зазвичай: на горі Близниці)[джерело?]. О!

Ух_ты_какая_я• 18 октября 2019
Узгодження прикладок: Прикладки
назви мiст узгоджують ся в усiх вiдмiнках з родовою назвою: мiсто
Киïв мiста Києва, мiсту Києву… Проте в
географiчнiй та вiйськовiй лiтературi назва мiста зберiгає
форму називного вiдмiнка: мiсто Киïв мiста Киïв, мiсту
Киïв, місті Київ… Зберiгають форму називного вiдмiнка й прикладки
власнi назви гiр, озер, станцiй, планет: на горi Говерла, на озерi
Байкал, до станцiï Жмеринка. Узгодженi конструкцiï типу
на горi Говерлi, на озерi Байкалi характернi лише для пiсенно-
поетичного жанрУ-
автор Просто звязда • 18 октября 2019
От Вам дякую!

Дівчата, Ви супер!
автор Просто звязда • 18 октября 2019
http://academy.gov.ua/NMKD/library_nadu/Biblioteka...
автор Просто звязда • 18 октября 2019
с. 108