Отвечаю всем• 22 октября 2019
Новые законы РРО. Объясните
Законом "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (№128-IX від 20.09.2019), із 19.04.2020 на суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, покладається низка зобов’язань, пише “Інтерактивна бухгалтерія”.
Серед таких зобов’язань у т.ч.
1. Створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання:
- на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) - протягом трьох років;
- на програмних РРО у разі розрахункових операцій у режимі офлайн - до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.
2. Проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
3. Вести облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Водночас суб’єкт господарювання зобов’язаний буде надати контролюючим органам під час перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).
!!!Однак такі вимоги не стосуватимуться ФОПів на єдиному податку, які не є платниками ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).!!!
Что значит последний абзац? Я выделила восклицательными знаками. Какие же требования тогда? Где они написаны?
Взято тут:
Серед таких зобов’язань у т.ч.
Взято тут:
Маша хороша• 22 октября 2019
Значит перечисленные в скобках фопы в последнем абзаце, должны будут отчитываться по полной. Только вроде туда же входят продажи и услуги через интернет, так как их занесли в группу риска, а на группу риска нет смягчений
marina-texstil• 22 октября 2019
Ответ дляМаша хороша
читала закон, там ни слова про интернет-магазины
сама себе прекрасная• 22 октября 2019
Судя по написанному ФОП на едином налоге этот закон не касается. во всяком случае наша бух пока молчит. там ее от оборота была зависимость не вижу тут.
Отвечаю всем
• 22 октября 2019
Ответ дляМаша хороша
я в курсе, что инет услуги и торговля - рисковая группа, но конкретно тут ни слова про инет нет. А почему-то НДС. Непонятно
Кнопкотык• 23 октября 2019
З 01.10.2020 р. РРО та програмний РРО застосовують ФОП ІІ–IV груп, які відносяться до ризикових груп та здійснюють:
реалізацію товарів/послуг через Інтернет;
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
торгівлю ювелірними виробами та побутових виробів з дорогоцінних металів;
торгівлю вживаними товарами;
діяльність у сфері ресторанного бізнесу;
діяльність турагентств та туроператорів;
діяльність готелів, хостелів та подібні місця тимчасового розміщення;
продаж текстилю, деталей та приладдя для ТЗ.
Ці вимоги передбачені п. 53 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
З 01.01.2021 р. застосування РРО для єдинників ІІ–IV груп стане обов’язковим.
торгівлю вживаними товарами;
Отвечаю всем
• 23 октября 2019
Ответ дляКнопкотык
торгівлю вживаними товарами;
вы не поняли мой вопрос, но я уже сама поняла, что вести остатки не обязательно для единщиков без НДС, вопрос был про первичку. Просто начали на советчице опять рассказывать о том, что она не нужна