Галин_а• 22 июня 2020

МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту

Міністерством освіти і науки розроблено Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.

Проект документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

Документ визначає механізм забезпечення здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами.

Організація дистанційного навчання має забезпечити можливість реалізувати право учнів на якісну та доступну освіту відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду.

У разі потреби дистанційне навчання може організовуватися за індивідуальним навчальним планом.

Планується, що організація освітнього процесу під час дистанційного навчання може передбачати навчальні заняття, вебінари, онлайн форуми та конференції, самостійну роботу, дослідницьку, пошукову, проектну діяльність, навчальні ігри, консультації та інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що у тексті нового положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання.

Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі прийматиметься педагогічною радою школи.

Під час дії карантинних обмежень освітній процес у школах за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмета частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу – дистанційно (в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі). При цьому для учнів визначається черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для здобуття освіти.

Під час надзвичайних обставин школи зможуть організовувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу.

Громадське обговорення проекту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти триватиме до 21 липня.

Пропозиції та зауваження можна надсилати на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».

https://osvita.ua/school/74691/
автор Галин_а • 22 июня 2020
Неужели наши детки все ж будут учится дальше дома ?

Я не на долго• 22 июня 2020
Что сделаешь ? Мы повозмущаемся и точка, другого выхода нет(
Зашла на 5минут• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Вы читать умеете?
Единая страна!• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Удалено администрацией...
Королева красоты• 22 июня 2020
Они не пишут какая им выгода от дистанционки? задрали
автор Галин_а • 22 июня 2020
Соль в том, что в этой розробке уже говорится что дети с 1 сентября будут учится дистанционною.
Зашла на 5минут• 22 июня 2020
Під час дії карантинних обмежен...
Під час надзвичайних обставин...
Будет применяться дистанционное обучение, для этого разрабатывают методики, чтоб не было как весной, кто во что горазд так и учились. Где там про то что оно обязательно будет, если всё хорошо и никаких катаклизмов?

Регионщица• 22 июня 2020
Просто цікаво, як вони забезпечать рівний доступ до навчання дітям з малозабезпечених родин, дітям у селах, де проблеми з інтернетом... Технічна база яґза чий рахунок буде?
Маурита• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Неужели вы впали в истерику, не ознакомившись с документом?

Написано четко

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.

У ньому передбачається врегулювати реалізацію механізму дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти за 2 напрямками:

за дистанційною формою як окремою формою здобуття освіти;

використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами (денною, вечірньою, заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем).

Планується спрощення процедур організації дистанційного навчання для закладів освіти і здобувачів освіти, які бажають навчатися дистанційно. У тексті проєкту акта враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання. Проєктом акта не перебачено положення щодо оплати праці, наповнюваності класів (груп), штатного розпису, оскільки ці питання належать до предмета регулювання інших нормативних актів.

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-grom...
Даю справку• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Почему вы не потрудились прочесть то, что запостили
Просериарила молодость• 22 июня 2020
Я удивлена вечной панике по этому вопросу. Все будет нормально
Пластилин_Колец• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
А вникнуть в суть написанного не пробовали?
Зашла на 5минут• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Где там такое говорится? Вам вот и очное обучение не помогло понимать суть написанного.
Маурита• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
ГДЕ такое говорится??

3. Організація здобуття освіти за дистанційною формою може здійснюватися для осіб, які:
1) не можуть відвідувати навчальні заняття в закладах освіти з поважних причин (стан здоров’я, відбування покарання, збройний конфлікт, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, території здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на території населених пунктів на лінії зіткнення тощо);
2) потребують реалізації індивідуальної освітньої траєкторії відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду (у зв’язку з визначенням особливих освітніх потреб дитини, індивідуалізацією навчання обдарованих дітей, систематичним заняттям учнем певним видом (видами) спорту та участю у спортивних змаганнях тощо).
автор Галин_а • 22 июня 2020
Ответ дляЗашла на 5минут
Під час дії карантинних обмежень освітній процес у школах за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмета частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу – дистанційно ....

У нас карантин продолжается... до сентября аналогично
Маурита• 22 июня 2020
Аж радует Советчица..)) Всё таки адекватных больше, чем паникеров, которые безоговорочно всему верят)
Зашла на 5минут• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а

Где у вас продолжается карантин до сентября? И зачем вам до сентября в школу?
Маурита• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а

може організовуватися

Это совсем не то же, что БУДЕТ организовываться.

Вам так не кажется?
автор Галин_а • 22 июня 2020
Ответ дляЗашла на 5минут
Время покажет.

Солнечный день• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Речь о том, что теперь больше не будет карантина-каникул, как было раньше. Если будет необходимость ввести карантин - дети будут учиться дистанционно. Вот и все. Раньше просто давали 30 номеров и гуляйте детки, теперь будут продолжать даже во время карантинов каждый день учиться, но в удлаенном формате.
Zigmyn• 22 июня 2020
Да мне все равно , я итак занимаюсь с мелкими , а та что покрупнее нужно все равно репетиторов нанимать перед ЗНО ( хочешь ты этого или не хочешь ), школа в их формате которая сейчас существует ну ничего не даёт ((( так это в нас ещё типа сильная школа
Зашла на 5минут• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Время покажет.
Время покажет, но давайте покричим караул уже сейчас, да?
автор Галин_а • 22 июня 2020
Ответ дляЗашла на 5минут
А как же, луче сейчас чем потом.
Хлопаю ресницами• 22 июня 2020
Ответ дляГалин_а
Чули дзвін називається....
Читайте, ніде не пишуть, що це з 1 вересня! Не перевертайте догори дригом!
автор Галин_а • 22 июня 2020
Ответ дляХлопаю ресницами
Чули дзвін називається....
Зустрінемось 1 вереся тут, і тоді поговорим.