Миллениалка• 28 сентября 2020

Правила переносу.Допоможіть

Чи можна перенести -ій.
Яке це правило?
Дякую
автор Миллениалка • 28 сентября 2020
Споримо з донькою...

Трусы с капюшоном• 28 сентября 2020
Яке слово?
Таки в курсе• 28 сентября 2020
нет
Садоводница• 28 сентября 2020
Нельзя
AriadnaYu• 28 сентября 2020
Ні
LvivLady• 28 сентября 2020
Ні!
автор Миллениалка • 28 сентября 2020
Ответ дляТрусы с капюшоном
Яке слово?
Жовт-ій
Яке прпавило?
Настя 22• 28 сентября 2020
Жов-тій
Таки в курсе• 28 сентября 2020
Ответ дляМиллениалка
Жовт-ій
Яке прпавило?
а как переносить так? где согласная ? нельзя так

Курочка-наседка• 28 сентября 2020
Ответ дляМиллениалка
Жовт-ій
Яке прпавило?
Потому что это слово не делится так на слоги! Можно разделить только так:
Жов-тий
Жо-втий
При переносе слог не разрывается
автор Миллениалка • 28 сентября 2020
Ответ дляНастя 22
Жов-тій
Это мне известно. А вот рраилом подкрепится не могу
Taisss• 28 сентября 2020
Ответ дляМиллениалка
Жов-тій, а що це за слово? Жов-тий
Жо-втий , жов-тої ці слова, або речення викладіть напишіть
Taisss• 28 сентября 2020
Слова з рядка в рядок переносимо за складами. Проте не можна плутати правила поділу слова на склади з правилами переносу. З голосними фонемами в усному мовленні пов’язаний по­діл слова на склади, у писемному — допустимі переноси час­тин слова з рядка в рядок.

У слові стільки складів, скільки є голосних звуків.
Приголосний, який стоїть безпосередньо перед голосним і у вимові зливається з ним, належить до того самого складу, шо й голосний: че-ка-ють (а не чек-ай-уть), спо-ді-ва-ти-ся, си-джу, бо-йо-вий.
Але якщо префікс або частина складного слова закінчується на приголосний, то перед наступним голос­ним цей приголосний відходить до попереднього складу: роз­-орати, без-іменний, пед-інститут, пів-острів.
Між голосними може бути не один, а два й більше приго­лосних звуків, як, наприклад, у словах казка, сестра. Тоді поділ на склади відбувається так, щоб гучність звуків на по­чатку кожного складу поступово наростала. Тому: сонорний, що стоїть перед приголосним, відходить до попереднього складу: чай-ка, гол-ка, гор-дий, зав-жди, пір’-ін-ка, вій-на, сім’-я; дзвінкий, шо стоїть перед глухим, теж відходить до попе­реднього складу: каз-ка, книж-ка, гряд-ка, зуб-ці, в інших випадках приголосні переважно відходять до наступного складу: се-стра, ру-шник, у-смі-шка, ре-п ‘ях, о-брій.
Склади бувають відкриті і закриті. Склад, що закін­чується на голосний звук, називається відкритим: го-ра, го-во-рю, ду-ма-ю, сві-тло. Склад, що закінчується на приго­лосний звук, називається закритим: гір-ський, край-ній, ком-­форт.

Частини слів із рядка в рядок переносяться так, як ці сло­ва на слух діляться на склади: кар-ти-на, ра-джу-ся, за-твер-дже-но, над-зви-чай-ний.
Из Хацапетовки• 28 сентября 2020
Ответ дляTaisss
Жов-тій, а що це за слово? Жов-тий
Як спонукальне- що роби? ЖовтІй, червонІй...
ТрубоДурочка• 28 сентября 2020
Жов-тий
Жо-втий
Я такое• 28 сентября 2020
Блин, не по теме, но зачем меняют правила укр мовы?! Красивый же язык был. А сейчас тааак поменяли, что тошнит уже от этих нововведений
ХдеЯсь?• 28 сентября 2020
Ответ дляTaisss
Жов-тій, а що це за слово? Жов-тий
у жовтій сукні, наприклад....чому нема жовтій?