Джинцы на Флиси• 13 апреля 2021

Недарма в народі кажуть недарма разом чи окремо?

Буду вдячна за голосування і коментарі. Вчителька виправила на окремо, а в словнику разом. І посперечатись не хочеться, і неприємно так, що ти не можеш довести, що не дурень(
Результат:
вже голосів: 49
31 (63.27%) Разом
14 (28.57%) Окремо
4 (8.16%) Результат
Докладная• 13 апреля 2021

Белочкой зови• 13 апреля 2021
Як: Недарма (прислівник)
Аноним-ка• 13 апреля 2021
Зависит от того, как используется. Напишите предложение полностью.
миссДавеча• 13 апреля 2021
хіба це два окремих слова? хіба в цьому випадку ’не’ - позначає окрему частину мови?
недарма - прислівник і як прислівник пишеться разом.
Я такая наивная• 13 апреля 2021
пишут разом частку не з іменниками, прикметниками, займенниками та прислівниками, якщо вони в сполученні з не означають одне поняття
Обнимашкина• 13 апреля 2021
Звичайно, разом!
Як? Недарма
Приму в дар• 13 апреля 2021
Здесь недарма - прислівник. Слитно пишем

автор Джинцы на Флиси • 13 апреля 2021
Ответ дляАноним-ка
Недарма в народі кажуть: ’Будь вірний своєму слову або не обіцяй’!
Все возможно• 13 апреля 2021
Якщо акцентовано на тому, що це не даремно, пишеться окремо. Але в сполуці недарма кажуть - разом.
ИграйМойГормон• 13 апреля 2021
Думаю, в даному тексті пишеться окремо
Аноним-ка• 13 апреля 2021
Ответ дляДжинцы на Флиси
Вместе.
Раздельно было бы, например, при противопоставлении ’не дарма в народі кажуть, а на підставі багаторічних спостережень’.
Шиворот Навыворот• 13 апреля 2021
Нам учитель объясняла: переведите на русский - так будет понятнее, почти всегда слитное и раздельное написание совпадает.
(як) не дарма - (как) не зря.
Аноним-ка• 13 апреля 2021
Ответ дляШиворот Навыворот
(як) не дарма - (как) не зря.
Не можна и нельзя?
Шиворот Навыворот• 13 апреля 2021
Ответ дляАноним-ка
Не можна и нельзя?
одно из немногих исключений.