Регионщица• 05 января 2022
Спорим с дочкой.Когда колядуют?
Может зависит от региона?
Восточная Украина .
Мы, будучи детьми, ходили вечером 6го.
Она собирается с подружкой ( по знакомым, родственникам) идти 7го.В интернете так написано и точка.
Восточная Украина .
Мы, будучи детьми, ходили вечером 6го.
Результат:
вже голосів:
40 (54.79%)
6го вечером
26 (35.62%)
7го
7 (9.59%)
Результаты
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляМанка Я
Скину вам фото завтра вночі, прямо з храму, як там вночі колядують
Я десь написала, що зараз в храмах не колядують? Ви неуважно читали. Писала прямо навпаки.
Манка Я• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Вночі з 6 на 7 є нічна служба, там колядують.
Ви хоч читайте що і кому пишите

Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляМанка Я
Починають колядувати 7 зранку - після нічної служби в храмі
Всенічна служба починається і закінчується на Різдво 6-го ввечері.
7-го числа зранку служиться святкова Літургія.
Манка Я• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою

6 січня 17.00 Всенічне бдіння - це що по вашому?

Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляМанка Я
Ви хоч читайте що і кому пишите

Нічна служба з 6го на 7ме - це новомодне введення парочки храмів останніх пару років, ніколи такої практики не було в історії Церкви. 99,9% храмів служать як і прийнято- ввечері всенічна, вранці Літургія.
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляМанка Я

Ви рідко в храм ходите. Всенічна - це назва служби, яка ввечері починається і ввечері закінчується. Служиться напередодні кожної Літургії.
Манка Я• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Мені 37, з молодшої школи пам´ятаю, як мама і бабуся ходили вночі в храм. Це не нововведення, так було завжди, можливо не у всіх храмах.
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляМанка Я
Вночі служиться лише на Великдень.
Стопудова• 05 января 2022
У нас починають 6-го ввечері, і можуть ходити ще тижні 2-3 після того. Пам´ятаю, колись до нас дівчинка постукала в перших числах лютого))
Престидижитатор• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Колядують, починаючи з 6го вечора і до Хрещення.
Ого, а из какого вы региона?
ГейСюда• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Нічна служба на Різдво починається і закінчується 6-го ввечері, це вам не Великдень. Це пару років тому вночі служити в Україні в кількох храмах придумали, ніде таке більше не практикується.
Да ладно 6го всеночная служится.
ГейСюда• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Еще в детстве с бабушкой ходили на всеночную. Винницкая область. Это было лет 35 назад.... Так что ваше ’новомодне введення’ мимо И домой приходили после 12 ночи, т.к. я не выстаивала )))) но служба еще шла
ГейСюда• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Отэто размах

А че не до пасхи?

ЯсноВидящая• 05 января 2022
Ответ дляИнтернет Бродилкин
6 по домам чужие не ходят. Или в церковь, или с семьей дома.
С 7-го - да, ходят.
А дочка хоть одну колядку знает?
Или на уровне ’Сею-вею...’, и после этого ручку протягивает за деньгами?
С 7-го - да, ходят.
А дочка хоть одну колядку знает?
фу на вас
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляГейСюда
Отэто размах

А че не до пасхи?

Це ж не я придумала. Ходили по родичам-сусідам, потім по родичам з сусідніх сіл
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляГейСюда
Да ладно 6го всеночная служится.
Називається служба всенічна, але не служиться вночі, служиться ввечері.
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляПрестидижитатор
Ого, а из какого вы региона?
Я-то з півдня, але цей факт не з моєї особистої пратики, а з етнографічних джерел. В музеї Гончара фанати цього діла тусуються.
Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляГейСюда
Це було на Великдень.
Интернет Бродилкин• 05 января 2022
Ответ дляЯсноВидящая
фу на вас
На себя пофукайте. Тоже мне, фукальщица нашлась))
Интернет Бродилкин• 05 января 2022
Ответ дляКарта мордвы
Сею - вею это 14-го)))
У многих ’Сею-вею...’ - на все случаи жизни, и вместо колядки, и вместо щедривки... Не раз с таким стыкалась.
Интернет Бродилкин• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Ну так вот не теория, а практика - с моего раннего детства (а мне за 40) в церкви УАПЦ на Тернопольщине в ночь перед Рождеством служилась вечерняя служба, потом расходились по домам, а колядовали уже после утренней литургии. Детский вертеп колядовал в церкви, потом шли по домам, ближе к вечеру выходили колядовать люди постарше.
ГейСюда• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Це було на Великдень.
Та вы шо

Пасха 6 января? Оригинально

Я тут с краю постою• 05 января 2022
Ответ дляИнтернет Бродилкин
Це не теорія, а етнографічні дослідження.
Навіть у Гоголя в Вечорах на хуторі і дівчата і хлопці колядували ввечері напередодні Різдва.
Жена аллигатора• 05 января 2022
Ответ дляЯ тут с краю постою
Завжди була нічна служба, навіть ще в дитинстві моєї бабусі