Дівчатка, знаходжуся з початку війни у каштановому місті, дякуючи Богу зараз поки що тут спокійно)))
Проте розумію, що треба вже щось вирішувати з подальшим життям, або ж, хоча б, на майбутні пів року Стоїть зараз вибір:
1) поїхати в Молдову, там в мене є робота, та й зарплата була досить висока (компанію просто перенесли з Києва), зможу квартиру там знайти, гроші відкласти, як робила це раніше.
2) поїхати в Німеччину, є знайомі, в яких я зможу пожити 2 тижні, а потім вже сама, мову знаю на рівні носія, проте взагалі нічого там немає, окрім знання мови. Є варіант перевестится в університет там(радить мама, прям наполягає), і навчатися та жити в гуртожитку, проте взагалі не те, чого б я хотіла. Завжди хотіла жити тільки в Україні. Та й питання з університетом досить складне. Тобто не факт взагалі, що зможу перевестися. А їхати і останні гроші витрачати просто так, не дуже б хотілося. Мама наполягає на Німеччині, бо тоді могла б забрати усю родину, чи хоча б сестру. Та я не впевнена, що з такої ситуації, яка у нас всих склалася, можна побудувати досить успішне майбутнє.
Взагалі не знаю, яке рішення прийняти, чи може залишатися де я зараз, та якось намагатися жити. Щоб ви зробили на моєму місці?
Ответ дляolga_ran
Те що Ви описали все добре, але тільки Вам відомо що відчуваєте при думці якщо втілите в життя хоч один з варіантів. Невже нема такого, що хочеться більше всього? Я б залишилася і поки залишаюся, але головний стимул зараз робота, яку я не втратила
я б, чесно кажучи, хотіла в Молдову, проте не знаю, як відреагують рідні, якщо не приймуть мого такого рішення
Ответ дляkate101015
Мабуть ваше життя важливіше ніж думка рідних. Ви маєте самі стати щасливою і задоволеною життям людиною. А не приносити в жертву свої плани заради того щоб ощасливити рідних.
Ответ дляkate101015
якщо ви за це хвилюєтесь, то допускаєте що можуть відреагувати не позитивно. Можливо спробуйте обережно прощупати почву)) якось натякнути подивитись реакцію, більше говоріть, головне зараз не сваритися ще з рідними, а пояснювати шо вам буде так краще
Успіхів Вам, будь яке рішення нехай буде правильним 😉
Ответ дляhrushyk
Це Ваше життя та Ваші рішення
Скільки років Вам,що так залежите від думки рідні ?
19))) прошу не питайте, що я роблю на совєтчиці, хотілося почути більш досвідчених людей, можливо погляд зі сторони
Ответ дляolga_ran
дякую Вам)))
Молдова. Будет работа, еда, жилье, ЖИЗНЬ. Это Главное. А переводиться в Германию, там скитаться без денег-явно сейчас не вариант. Карьеру и учебу будете строить после войны. Сейчас- просто выжить. Кстати, если что-то потом и в Молдове начнется- из нее переедете в Германию. А сейчас-Молдова-идеально.
Ответ дляhrushyk
Моя ж ти пташечко )
Така розумниця в 19 років
дуже Вам дякую:)
PANTERA_KET• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Молдову и я выбрала на вашем месте
Ответ дляkate101015
Їдьте в Молдову. З того, що Ви написали, я зрозуміла, що маму турбує доля сестри і вона дуже хоче, щоб Ви проклали доріжку і влаштували її життя там. В Молдові робота, ближче знаходиться і Ви себе однозначно забезпечите, а там у нас все закінчиться і повернутись додому.
Ответ дляmikshyta
забрати хоча б, якщо не дай Боже, в моєму рідному місті вже буде небезпечно.
Я підтримую і її думку, бо також дуже хвилююся за родину, проте розумію, що в Німеччині, навіть якщо я переведуся в університет, отримаю гуртожиток, не факт, що зможу допомогти, як би я цього не хотіла.
Сказала, що якщо я хочу їхати в Молдову, або ж просто в Німеччину, але не в університет, то віддасть всі свої заощадження, проте потім, якщо буде небезпечно, їм не вистачить грошей навіть на квиток, щоб виїхати.
Хоча я планувала повністю за свій рахунок переїзд, свої особисті заощадження у меня є, так як я працювала, і все відкладала, на декілька місяців вистачить, проте потім, не знаю як буде. В планах брати батьківські кошти у такий скрутний час, навіть в думках не було.
Ответ дляkate101015
Девушка, мнение всех со стороны - Молдавия, Ваше желание - тоже.
Мнение мамы...мамы иногда тоже ошибаются. В семье есть пример просто: ехали как-то я, моя мама (старшая из сестер), мамина самая младшая сестра с мужем и младшей их дочкой на свадьбу дочки средней маминой сестры, как-то в дороге моя мама спрашивает свою младшую сестру, как там её сын учится в институте, как успехи, есть ли девушка и может по окончании ВУЗа тоже свадьба, тетя отнекивалась, а ее муж сказал, как отрезал (запомнила на всю жизнь я, хотя мне тогда было лет 12-14), что никакой свадьбы, мы его учим в институте (имели в виду, что оплачивают учебу), он обязан доучиться, найти хорошую работу и выучить свою младшую сестру в ВУЗе, т.к.они уже будут на пенсии и не смогут, помочь ей устроиться, а потом уже о женитьбе думать....так и пропахал мой старший двоюродный брат всю молодость на себя и на сестру, на ее трудоустройство и благополучие+понятно, родителям же во всем финансово помогал, что сам и на покупку в кредит финансово не решался, т.к.они все его очень нездорово доили (иначе в его случае не скажешь), а когда решился купить, то возможностей хватало только на однокомнатную на Оболони и жил еще вместе с сестрой, чтобы она не тратилась на жилье...сестра его младшая вскоре вышла замуж, уже 2 детей есть, ей вот в начале марта было 30, а ему 45...так до сих пор не женат и без детей...на столько ему мама с папой промыли голову установками о его обязанностях...
Ответ дляShadowz
дякую Вам!))
Eleno4ka_83• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Если есть возможность продолжать работать и никуда не ехать, то я бы так сделала( я собственно, так и делаю). Но если Вы в каком-то ’горячем’ городе, то надо валить ))) исходя из Ваших данных, я бы ехала в Молдову. Решающее здесь: ваше!!!! (а не родственников) желание жить в Украине.