daria00000• 25 марта 2022

Не можу прийняти рішення

Дівчатка, знаходжуся з початку війни у каштановому місті, дякуючи Богу зараз поки що тут спокійно)))
Проте розумію, що треба вже щось вирішувати з подальшим життям, або ж, хоча б, на майбутні пів року Стоїть зараз вибір:

1) поїхати в Молдову, там в мене є робота, та й зарплата була досить висока (компанію просто перенесли з Києва), зможу квартиру там знайти, гроші відкласти, як робила це раніше.

2) поїхати в Німеччину, є знайомі, в яких я зможу пожити 2 тижні, а потім вже сама, мову знаю на рівні носія, проте взагалі нічого там немає, окрім знання мови. Є варіант перевестится в університет там(радить мама, прям наполягає), і навчатися та жити в гуртожитку, проте взагалі не те, чого б я хотіла. Завжди хотіла жити тільки в Україні. Та й питання з університетом досить складне. Тобто не факт взагалі, що зможу перевестися. А їхати і останні гроші витрачати просто так, не дуже б хотілося. Мама наполягає на Німеччині, бо тоді могла б забрати усю родину, чи хоча б сестру. Та я не впевнена, що з такої ситуації, яка у нас всих склалася, можна побудувати досить успішне майбутнє.

Взагалі не знаю, яке рішення прийняти, чи може залишатися де я зараз, та якось намагатися жити. Щоб ви зробили на моєму місці?
hrushyk• 25 марта 2022
Я б поїхала у Молдову
olga_ran• 25 марта 2022
Те що Ви описали все добре, але тільки Вам відомо що відчуваєте при думці якщо втілите в життя хоч один з варіантів. Невже нема такого, що хочеться більше всього? Я б залишилася і поки залишаюся, але головний стимул зараз робота, яку я не втратила
ОльгаВА• 25 марта 2022
Едьте и ничего не бойтесь. Я так поняла, что Вы молоды. Ваша задача сохранить генофонд Украины! Вернетесь, как будет спокойнее, обязательно вернетесь. Поддерживаю слова мамы!
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляolga_ran
я б, чесно кажучи, хотіла в Молдову, проте не знаю, як відреагують рідні, якщо не приймуть мого такого рішення
lelichka• 25 марта 2022
Мне больше вариант Молдовы нравится.
hrushyk• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Це Ваше життя та Ваші рішення
Скільки років Вам,що так залежите від думки рідні ?
lelichka• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Мабуть ваше життя важливіше ніж думка рідних. Ви маєте самі стати щасливою і задоволеною життям людиною. А не приносити в жертву свої плани заради того щоб ощасливити рідних.
Fly-lady• 25 марта 2022
Ваша жизнь и Ваш выбор. Родычей с их желаниями жить заграницей Вашими силами - в сад. Хотят Германию пусть сами едут, а то удобненько приносить в жертву кого-то другого.
анна 1986• 25 марта 2022
Я бы послушала маму.
olga_ran• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
якщо ви за це хвилюєтесь, то допускаєте що можуть відреагувати не позитивно. Можливо спробуйте обережно прощупати почву)) якось натякнути подивитись реакцію, більше говоріть, головне зараз не сваритися ще з рідними, а пояснювати шо вам буде так краще
Успіхів Вам, будь яке рішення нехай буде правильним 😉
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляhrushyk
Це Ваше життя та Ваші рішення
19))) прошу не питайте, що я роблю на совєтчиці, хотілося почути більш досвідчених людей, можливо погляд зі сторони
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляolga_ran
дякую Вам)))
Feel good• 25 марта 2022
Ответ дляанна 1986
Я бы послушала маму.
+
lecaa• 25 марта 2022
Молдова. Будет работа, еда, жилье, ЖИЗНЬ. Это Главное. А переводиться в Германию, там скитаться без денег-явно сейчас не вариант. Карьеру и учебу будете строить после войны. Сейчас- просто выжить. Кстати, если что-то потом и в Молдове начнется- из нее переедете в Германию. А сейчас-Молдова-идеально.
hrushyk• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Моя ж ти пташечко )
Така розумниця в 19 років
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляhrushyk
Моя ж ти пташечко )
Така розумниця в 19 років
дуже Вам дякую:)
Lourmel• 25 марта 2022
Молдова
PANTERA_KET• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Молдову и я выбрала на вашем месте
mikshyta• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Їдьте в Молдову. З того, що Ви написали, я зрозуміла, що маму турбує доля сестри і вона дуже хоче, щоб Ви проклали доріжку і влаштували її життя там. В Молдові робота, ближче знаходиться і Ви себе однозначно забезпечите, а там у нас все закінчиться і повернутись додому.
ebbi• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Они потом нести ответственность будут,если их решение окажется неправильным?
Решка7777• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Вы умничка и справитесь.
и не обязаны оправдывать надежд сврих родственников
Молдова яснее
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляmikshyta
забрати хоча б, якщо не дай Боже, в моєму рідному місті вже буде небезпечно.
Я підтримую і її думку, бо також дуже хвилююся за родину, проте розумію, що в Німеччині, навіть якщо я переведуся в університет, отримаю гуртожиток, не факт, що зможу допомогти, як би я цього не хотіла.

Сказала, що якщо я хочу їхати в Молдову, або ж просто в Німеччину, але не в університет, то віддасть всі свої заощадження, проте потім, якщо буде небезпечно, їм не вистачить грошей навіть на квиток, щоб виїхати.

Хоча я планувала повністю за свій рахунок переїзд, свої особисті заощадження у меня є, так як я працювала, і все відкладала, на декілька місяців вистачить, проте потім, не знаю як буде. В планах брати батьківські кошти у такий скрутний час, навіть в думках не було.
Shadowz• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Девушка, мнение всех со стороны - Молдавия, Ваше желание - тоже.
Мнение мамы...мамы иногда тоже ошибаются. В семье есть пример просто: ехали как-то я, моя мама (старшая из сестер), мамина самая младшая сестра с мужем и младшей их дочкой на свадьбу дочки средней маминой сестры, как-то в дороге моя мама спрашивает свою младшую сестру, как там её сын учится в институте, как успехи, есть ли девушка и может по окончании ВУЗа тоже свадьба, тетя отнекивалась, а ее муж сказал, как отрезал (запомнила на всю жизнь я, хотя мне тогда было лет 12-14), что никакой свадьбы, мы его учим в институте (имели в виду, что оплачивают учебу), он обязан доучиться, найти хорошую работу и выучить свою младшую сестру в ВУЗе, т.к.они уже будут на пенсии и не смогут, помочь ей устроиться, а потом уже о женитьбе думать....так и пропахал мой старший двоюродный брат всю молодость на себя и на сестру, на ее трудоустройство и благополучие+понятно, родителям же во всем финансово помогал, что сам и на покупку в кредит финансово не решался, т.к.они все его очень нездорово доили (иначе в его случае не скажешь), а когда решился купить, то возможностей хватало только на однокомнатную на Оболони и жил еще вместе с сестрой, чтобы она не тратилась на жилье...сестра его младшая вскоре вышла замуж, уже 2 детей есть, ей вот в начале марта было 30, а ему 45...так до сих пор не женат и без детей...на столько ему мама с папой промыли голову установками о его обязанностях...
автор kate101015 • 25 марта 2022
Ответ дляShadowz
дякую Вам!))
Марго 152• 25 марта 2022
Ну з приводу спокою в місті каштанів це ви звичайно загнули. Їжте в Молдові, якщо ваша компанія там і ви матимете засоби до існування. Німеччина це невизначенність, а тут перспектив поки не видно.
tatyko• 25 марта 2022
Голосую за Німеччину. Потрібно спробувати
tatyko• 25 марта 2022
Але, взагалі, сядьте, закрийте очі і подумайте. Відповідь ви знаєте самі. І вона вірна. Ваш мозок вже все опрацював і ви маєте відчути єдино правильне рішення
Eleno4ka_83• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
Если есть возможность продолжать работать и никуда не ехать, то я бы так сделала( я собственно, так и делаю). Но если Вы в каком-то ’горячем’ городе, то надо валить ))) исходя из Ваших данных, я бы ехала в Молдову. Решающее здесь: ваше!!!! (а не родственников) желание жить в Украине.
Shadowz• 25 марта 2022
Ответ дляkate101015
дякую Вам!))
Всегда пожалуйста)
Будьте счастливы! Успехов Вам!!! Вы молодец, у Вас всё получится!!!!!
WomAnn• 25 марта 2022
В Германии все сложно с жильем, это мягко сказано. Исходите из этого