Дівчата, добрмй вечір! Може, хтось підкаже що робити в такій ситуації. Сестра з вагітною подругою в Чехії.Проживають в містечку Маріанські Лазні. В гуртожитку, в одній кімнаті. Разом з ними ще 4річний син подруги. Ситуація така, що з понеділка повідомили про відміну безкоштовного харчування. Скоріш за все, скоро оголосять і вартість житла. У сестри заборона на працю в Чехії так як в Україні до війни працювали. І влаштована на роботу до сих пір-держслужба Зарплату, звичайно, не платять хоча й працювала віддалено до 5 березня, поки не поїхала з країни. Чи можливо їй анулювати візу і виїхати до мене, в Німеччину. Я живу в маленькому містечку, соціальне житло, з минулого тижня. Але нас тут 7 чоловік. Я з дочкою, та ще родина з 4 дітьми і одніє дорослою. Як довго будуть анульовувати візу? Чи можливо це для біженців? Чи можна сестрі буде жити зі мною? У мене поки тільки регістрація місця проживання. Інші документи на тому тижні подаю далі. Чи можливо є волонтери в Чехії, які зможуть їм допомоги? Сестра готова працювать, але їй треба допомога. І дуже вагітній подрузі з іще маленьким хлопчиком також.
Дякую за відповіді. Всім нам миру
Доброго вечора! Ваша сестра може оформити тут соціальну допомогу у розмірі 5000 крон,але спочатку в банку СSOB відкрити рахунок (після відкриття рахунку банк дасть ще 2500 крон)
Але раджу повернутись в Україну ,перетнути кордон і далі виїхати до Німеччини,оскільки в Німеччині краща соціальна підтримка.
В Чехії дорого житло выходить, складніше найти роботу(вже деякі заводи закриваються).
Ответ для Bang
Можете пояснити чому у сестри заборона на працю? Як вони відслідкували, що вона оформлена на роботі в Україні? Чи вона сама повідомила?
Не знаю. Документи подавали в один день. А потім вона подзвонила і сказала що повідомили про заборону на працю. Можливо,через нашу налогову перевірили.Вона на держслужбі.У мене не дуже добрий зв´язок з нею зараз, чомусь погано працює телефон
Ответ дляAlenaр
Дали 2500 крон. Е сказали дві выплати будуть. Але без роботи цього мало. Нажаль, в Україну можливості повернутись немає.
Їй запропонували місце на заводі але далеко і одній. Вона побоялася , не знаючи мови і місцевості , їхати. І, я так розумію , робота неофіційна
Ответ дляЯна01
Якщо перетинає кордон держслужбовець, пише заяву без збереження заробітної плати. При влаштуванні за кордоном на роботу, попереднього має написати заяву про звільнення з роботи (держслужби)
Дякую. А де заяву писать? Уже в Чехії? Чи копію в Україну відправить?
Ответ дляЯна01
Підкажіть, будь ласка, як бути, якщо не держслужбовець? І де писать і кому ту заяву на звільнення, якщо ти тікав з міста, де велися бойові дії?
Ответ дляKisska12
Тут речь о выплатах... Больше всего идёт.. Если она оформлена в Чехии приехать в Германию может но выплат никаких ей не будет
Когла она оформлялась то сказали виза активна только в Чехии.