Der_Natali• 29 марта 2022

Волонтери в Чехії

Дівчата, добрмй вечір! Може, хтось підкаже що робити в такій ситуації. Сестра з вагітною подругою в Чехії.Проживають в містечку Маріанські Лазні. В гуртожитку, в одній кімнаті. Разом з ними ще 4річний син подруги. Ситуація така, що з понеділка повідомили про відміну безкоштовного харчування. Скоріш за все, скоро оголосять і вартість житла. У сестри заборона на працю в Чехії так як в Україні до війни працювали. І влаштована на роботу до сих пір-держслужба Зарплату, звичайно, не платять хоча й працювала віддалено до 5 березня, поки не поїхала з країни. Чи можливо їй анулювати візу і виїхати до мене, в Німеччину. Я живу в маленькому містечку, соціальне житло, з минулого тижня. Але нас тут 7 чоловік. Я з дочкою, та ще родина з 4 дітьми і одніє дорослою. Як довго будуть анульовувати візу? Чи можливо це для біженців? Чи можна сестрі буде жити зі мною? У мене поки тільки регістрація місця проживання. Інші документи на тому тижні подаю далі. Чи можливо є волонтери в Чехії, які зможуть їм допомоги? Сестра готова працювать, але їй треба допомога. І дуже вагітній подрузі з іще маленьким хлопчиком також.
Дякую за відповіді. Всім нам миру
Kisska12• 29 марта 2022
Визы не анулируются.. Как вы это себе представляете??

nana0712• 29 марта 2022
Визу оформила ?на год ?если да -то можно ехать по Европе без проблем
Если оформила беженство -то уже нельзя выезжать
Kisska12• 29 марта 2022
Тут речь о выплатах... Больше всего идёт.. Если она оформлена в Чехии приехать в Германию может но выплат никаких ей не будет
Alenaр• 29 марта 2022
Доброго вечора! Ваша сестра може оформити тут соціальну допомогу у розмірі 5000 крон,але спочатку в банку СSOB відкрити рахунок (після відкриття рахунку банк дасть ще 2500 крон)

Але раджу повернутись в Україну ,перетнути кордон і далі виїхати до Німеччини,оскільки в Німеччині краща соціальна підтримка.
В Чехії дорого житло выходить, складніше найти роботу(вже деякі заводи закриваються).
Bang• 29 марта 2022
Можете пояснити чому у сестри заборона на працю? Як вони відслідкували, що вона оформлена на роботі в Україні? Чи вона сама повідомила?
автор Der_Natali • 29 марта 2022
Ответ для Bang
Не знаю. Документи подавали в один день. А потім вона подзвонила і сказала що повідомили про заборону на працю. Можливо,через нашу налогову перевірили.Вона на держслужбі.У мене не дуже добрий зв´язок з нею зараз, чомусь погано працює телефон
Яна01• 29 марта 2022
Якщо перетинає кордон держслужбовець, пише заяву без збереження заробітної плати. При влаштуванні за кордоном на роботу, попереднього має написати заяву про звільнення з роботи (держслужби)

автор Der_Natali • 29 марта 2022
Ответ дляAlenaр

Дали 2500 крон. Е сказали дві выплати будуть. Але без роботи цього мало. Нажаль, в Україну можливості повернутись немає.
Їй запропонували місце на заводі але далеко і одній. Вона побоялася , не знаючи мови і місцевості , їхати. І, я так розумію , робота неофіційна
автор Der_Natali • 29 марта 2022
Ответ дляЯна01
Дякую. А де заяву писать? Уже в Чехії? Чи копію в Україну відправить?
Bang• 29 марта 2022
Ответ дляЯна01
Підкажіть, будь ласка, як бути, якщо не держслужбовець? І де писать і кому ту заяву на звільнення, якщо ти тікав з міста, де велися бойові дії?
автор Der_Natali • 29 марта 2022
Ответ дляKisska12
Когла она оформлялась то сказали виза активна только в Чехии.