Зараз знаходжуся з донькою 3 роки в Польщі. Живемо в будинку на 2 кімнати - я з дочкою і мама з 2 дочками (10 і 16 років) зі сходу України. Моя сусідка працює. Але це не заважає їм постійно просити/внаглу їсти мої продукти. Холодильник у нас поділений по полкам. Вчора купила дитині молока на каші, старша донька попросила трохи молока до кави, кажу візьми. Потім другий раз. Ввечері відкриваю холодильник - літри молока немає! Я просто обурена. Потім купила собі десерт - сиджу їм на кухні, прибігає молодша донька сусідки - починає його в мене просити. Так само купила соус до м´яса, попросили 2 рази - дивлюся, вже майже пуста банка в холодильнику. То ковбасу мою доїли, бо не знали, що це моя( з моєї полички).Вони мене вже так злять своєю наглістю. Реально, тепер вже думаю над тим, щоб ходити їсти в кімнату. Бо тільки сідаю на кухні - одразу біжать. При цьому як їм борщ чи суп - то такого ажіотажу немає
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляMamaGalya
Навіщо готувати разом? У автора дитині лише 3 роки. А в сусідки діти в тому віці, що їдять за двох чи трьох. І взагалі, в кожного свої смакові вподобання. Не розумію отого колгоспу.
Я зі свекрухою жила пару років, ніхто чужі продукти не їв. Вона могла запропонувати щось, якщо я з роботи пізно приходила. Я - коли на вихідні щось пекла чи незвичне приготувала. Але брати чуже молоко, ще й до останньої краплі - то капець. Та й постійно щось випрошувати - це відсутність виховання абсолютно. Там не маленькі діти, вони все розуміють, а поводять себе як циганчата, в рот заглядають. Я так недавно на піці з донькою була, зайшло циганча клянчити, неприємно коли в рот заглядають.
А я жила з чоловіком і моіми батьками і всі продукти в нас були спільними.
Ніхто нічого не сортував «ваше/наше» і готували на всіх, і обідали разом.
В кожного свої правила і традиції.
Діти не виховані, так.
Не хотіла б щоб моя дитина так випрошувала.
Але ви дивіться з іншого боку.
Люди там тому, що в Украіні війна.
Весь світ підтримує українців, різні країни зто чим може: житлом, гуманітаркою, мітингами. Переживають за нас. А тут дві українки одна одну підтримати не можуть, а тільки гнати одна на одну хто який поганий хто зі сходу і тд
Виховані люди з невихованими не починають опускатися на іх рівень невихованості, а продовжують бути вихованими.
Це так, між іншим
В кожного свої правила і традиції.
Діти не виховані, так.
Але ви дивіться з іншого боку.
Люди там тому, що в Украіні війна.
Це так, між іншим
Ответ для Shady lady
І для мене це за межею, випити все молоко від малечі. Та і взагалі, я б чуже молоко не брала і не просила взагалі. Максимум позичитив кашу, піти купити і віддати, якщо купують окремо.
Але які б вони не були наглі, дорослі, зі сходу чи заходу.
Це війна і це їжа.
Дві жінки, в одній чужій країні, яких об‘єднує одна біда -війна!
І не щоб бути дружніми, триматися разом, підтримувати одна одну, а ні - будуть сваритися і ображатися через молоко чи десерт.
Ну молоко для маленькоі дитини, можна і сказати, щоб залишили дитині наступного разу.
Але десерти та інше.. ну, це справа кожного.
Я би спробувала подружитися з тією мамою. Так набагато простіше.
Це війна і це їжа.
Ну, если в ответ нет никаких движений от соседки ( купить молоко взамен выпитого, колбасы, извиниться за поведение детей), то смысл в такой дружбе?
Ну, и не стоит списывать на войну чужую наглость. Не хватает денег на молоко и колбасу, значит шестнадцатилетка прекращает курить, и на эти деньги семья купит себе молока.
Ответ дляjana.jana
В чем проблема сказать ? Почему вы не подошли к маме и не сказали чтоб купила молоко,которое они выпили?
А мне интересно, зачем такое особое уточнение «мама с востока»?
Хотя догадываюсь)
Тема- срач.
Автор, включайте ум и распределяйте полки в холодильнике.
И учитесь сами разруливать ситуацию, без советчицы
Хотя догадываюсь)
Тема- срач.
Ответ дляArt_ksenya
але вона і працює, тобто не треба її звинувачувати, що вона любітель халяви, про те що діти попросили молока чи десерт мама може і не знати.
А мама не знає що діти її пьють молоко? цигарки справно дочці купляє, бо знає що курить. А от молоко не купляє, бо не знає що вони його пьють, вірно?
Ответ дляСветика
Хотя догадываюсь)
Тема- срач.
Хотя догадываюсь)
Тема- срач.
К словам ’ мама с востока’ привязались отвечающие, почему-то это многих взбесило. Не знаю, правда, почему. Я сама родом с востока, но меня абсолютно не напрягли слова автора о соседке. А вот поведение соседской семьи меня максимально удивило, меня бы такие тоже напрягали сильно, и без разницы совсем откуда они, хоть из соседнего дома со мной.
Svetljachokkkk• 08 мая 2022
Сорри. Всю тему нет времени читать.
Автор уже ответила, что ей мешает открыть рот и ртом спокойно сказать чтоб не трогали ее продукты?
Rikitikitavi_2022• 08 мая 2022
Автор, 1) побеседуйте цивильно со своей соседкой с ’востока’, вы же считаете себя лучше и цивильнее, вот и ведите себя соответствующе с теми кто ’с востока’. 2) если результаты переговоры не даст, не сдавайте свои позиции, а просто возьмите холодильник в заложники, поставьте замок и пользуйтесь по часам. Если будут тырить, холодильник будет на замке. Если будут срывать замок, отключайте нафиг холодильник. Хотят войну - получат войну. Жду отчета об успехах морозильной спецоперации
IvaMartina• 08 мая 2022
Ответ дляirina _d
Куда больше удивляет поведение мамы, которая уже месяц обижается на чужих детей
IvaMartina• 08 мая 2022
Ответ дляSvetljachokkkk
Сорри. Всю тему нет времени читать.
Нет. Не ответила))
Ответ дляIvaMartina
Ну, я не знаю, предъявляла ли автор претензии соседке или нет. Думаю, что автор стесняется сказать, поэтому в себе эту обиду держит, не знаю. Я бы на надцатое происшествие высказала бы всем соседям прямым текстом свое недовольство.
IvaMartina• 08 мая 2022
Ответ дляirina _d
Ну так пора учиться. Не маленькая
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляirina _d
Не бачу, щоб автор писала про сигарети, але не важливо..
Я зовсім не переконую вас, що це нормально так себе вести як сусіди.
Просто мені б було їх шкода, і якби вони з‘їли мою ковбасу, то я б промовчала.
А десерт самій собі я не звикла купувати і їсти на кухні при чужих дітях. Я або купую всім, або не купую.
Мені важко уявити як це так. В обріз грошей, то я обійдуся без десерту, або по дорозі з‘ім, або на лавці в парку, але купити один десерт, одній собі і сісти їсти на спільній кухні, а ті діти мають мовчки спостерігати. Серйозно?
Про молоко зробила б зауваження, щоб залишили на ранок дитині і все.
Але без десертів і ковбаси я спокійно проживу термін, поки я живу з наглими людьми. Але не буду їсти це при них і казати «не дам, не можна. Це я собі купила»
Алина -a577• 08 мая 2022
Ответ дляlinamark
Чужие люди помогли вам бесплатно, бескорыстно. А тут свои зажимают своим и считают все до грамма…
Тем более продуктами тоже помогают вам наверняка …
Всегда можно как то мягко намекнуть или посмеяться с той мамой с этого .. если уж вам так жалко
Как мило .
А главное виноват у таких как вы тот кого обьедают.

Автор, єдиний вихід - всі продукти складаєте у пакети, зав´язуєте на вузлик міцно і лише потім в холодильник. Якщо діти просять смаколики, спокійно кажете: ’У мене лише на двох з дитиною, але моду підказати твоїй мамі де модна купити таке саме’. І все. То такі люди, ви їх нічим не зміните. І так, менталітет сходу і заходу сильно відрізняється. Як би тут не намагалися довести зворотнє. Ви не перевиховаєте сусідів, вашу поступливість вони вважають слабкістю і взагалі ви для них лох. Вони вам і так не поважають, тож ви нічого не втратите, дружби у вас не вийде. Сміливіше відстоюйте себе і свої інтереси.
Алина -a577• 08 мая 2022
Ответ дляsashik77
Ну діти іноді такі бувають (непосредственные - забула українською слово) що іноді ставлять в незручне положення. Наче і хочеться щось сказати, але думаєш, що то дитина і мовчиш. Або толерантність виявляєш.
Я на воспринимаю детей как недоумков . Они уже с 3х лет прекрасно понимают все что им говорить. И если с ними не сюсюкать а разговаривать как с обычным человеком они реагируют. Замечала много раз. У них даже выражение лица меняется на с противненько ноющего на с интересомслушающего.
Ответ дляA no name
А что не так с менталитетом на востоке? Поверьте, там далеко не все беспардонных халявщики. Это зависит от семьи и совершенно неважно, где они живут при этом
Ответ дляIndigoDi_UA
Сотрудник на работе, любитель частенько заглянуть в наш холодильник (стоит у нас в кабинете) и попросить молока в кофе добавить. Так вот мне это поднадоело, и в один прекрасно - подходящий момент пришел опять просить. Говорю можно, конечно бери. Он открывает а молока то нет. Говорит а где?
Я ему : как только ты идя на работу зайдешь в магазин и купишь пакет молока, принесешь и поставишь в этот холодильник, то можно будет и взять себе молока в свое кофе. Ну и на этом все вопросы закрылись. Он не приносил, но и не просил более.
Ми так відповіли одній любительці кави, вона приходила, просто шастала по шухлядках працівників, хто в цей роб.день вихідний, шукаючи каву. Поховали всю каву(були такі що спеціально клали каву, знаючи що є ласа на чуже), вона завітала до нас, спитала за каву , їй запропонували взяти, було цікаво спостерігати за її пошуками, бо немає, після цього не шастає, або приходить з кавою.
Алина -a577• 08 мая 2022
Ответ длякотик88
Ни в тын, ни в ворота такие высказывания в данной теме.
А пОльто ?
Ответ для Shady lady
Цікаво, наскільки б вас вистачило?
Такі сусіди спокійнісінько їли б і ваше, і своє. Своїм при цьому вони не діляться. Тобто, ви їм ковбасу і десерт, а вони витягають при вашій дитині морозиво/цукерки, але з вашою дитиною не діляться. І це на постійній основі. Їх девіз по життю: ’Спочатку їмо ваше, а потім кожен своє’. А вашу поведінку д´Артаньяна вони сприймають за поведінку лоха, якого треба ’розвести’. То кому ви робите краще?
Алина -a577• 08 мая 2022
Ответ дляGrga
Ви разом живете, тоді разом можна спробувати і продукти купляти і готувати. Тим більше, вона працює
Нафиг оно ей надо.
Это и закупка будет офиц за ее деньги и весь быт на ней. Что за комуна.
Алина -a577• 08 мая 2022
Ответ дляGrga
Там уже кобыла 16 летняя сама должна матери готовить и убирать.
IvaMartina• 08 мая 2022
Ответ дляАлина -a577
Как мило .

Фразу ’таких как вы’ обязательно надо было писать? Да?
Без перехода на личности никак?