Дівчина з космеями• 13 мая 2022

У мене немає мови

До війни спілкувалась російською. Тепер не хочу!! Але все життя говорити певною мовою - вона ж пустила коріння, ти думаєш нею. Говорю українською і це якось обтяжливо, з напруженням, а головне - внутрішнє відчуття, що штучно.
Російською не хочу, українською не можу - от що робити? У кого подібна картина, як ви виходите з ситуації?
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляКонфет04ка
И ДНК из вышиванки :)
Вишиванки - це оберіг , доречі !
Квітів ніколи не вишивали наші предки на сорочках

khainus• 13 мая 2022
пишаюся Вами! Я тут завжди писала російською, було зручно. Хоча в реальному житті жодного разу не розмовляла. Деколи помиляюся, коли відповідаю на коментар російською, але все вдасться
mkuliza• 13 мая 2022
Общайтесь языком жестов, и не будете грызть себя всякой .ерней
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляkhainus
, у нас тут такий малий розмовний клуб утворюєтся )
kira_plast• 13 мая 2022
Ответ дляBrovalia
А почему так правильно? Многие наши ребята, которые нас защищают говорят на русском языке . Я уже здесь писала, у меня, например, малая с особенностями развития, проблема у нас с речью. Мы с 2 х ее лет, занимаемся каждый день с логопедом, психологом по несколько часов в день. И вот, наконец, когда дело сдвинулось с мертвой точки, некоторые люди хотят отказаться от языка....
Я не понимаю, смысла и очень боюсь,что это будет обязаловка! Но тогда, получается, за ,что мы ведём борьбу?! За свободу! За свободу выбора, поэтому, очень прискорбно читать, что язык плохой надо запретить и т.д...
Я люблю русских поэтов, мне сжечь теперь его книги? Или будем переводить их, тогда и смысл потеряется...
Короче, очень это все печально....
Хочется мира, чтоб все жили как раньше. У нас , летом в Одессе, можно встретить все нации, и никому они не мешали, у нас много Ромов, но и к ним мы привыкли, хотя их все ненавидят, жили все в мире, пока один ублюдок, не почесал яйцо, и не нашел предлог ....
Знаєте, завжди дивували й продовжують дивувати висловлювання на кшталт: ’його перекладати НЕ можна - зміст втрачається!’. Тобто Шекспіра, Спілберга, Коран, Біблію, О´Генрі, Кіплінга, будь-кого іншого - ви читаєте в оригіналах? Щиро вас вітаю, ви - поліглот! А якщо це так, тоді й українську для вас вивчити - це хвилинна справа!
Стібуся, звісно. Бо перекручування у вашій тираді полягає в тому, що ви допускаєте переклад геть зі всіх мов, ОКРІМ божественної кацапської. А її, як виявляється, ТАК само можна й треба перекладати!
Мова особистого спілкування - ваша приватна справа. Мова навчання, освіти, культури, інших владних і публічних комунікацій - українська, тобто державна. І в тім немає ані перегибів, ані чогось НЕприйнятного для всього цивілізованого світу. І жоден російськомовний при цьому насправді НЕ страждає, бо дістає унікальний шанс вивчити ще й українську. Тож просто більше любові до країни, де живете, - і вам усе вдасться!
khainus• 13 мая 2022
Ответ дляMariya Prokhorova
дуже радію з того) тепер ще б сайт назвали по-іншому, тільки не ’Порадниця’)
MashaizDusha• 13 мая 2022
Ответ дляMariya Prokhorova
Це тільки путлер заявив , що кордони расеї закінчуются , де розмовляють -російською (
Цей привід є один з багатьох , щоб йти рятувати своїх
Я розумію, що привід, але якби одним приводом було менше було б непагано.
В Рашки, до-речі, апетити на західну Україну були не дуже, вони б не проти аби Польща собі забрала. А чому? А я думаю тому що вони україномовні, а не ’какая разница’. Вони не проросійські. Ну може це не причина-наслідок, але кореляція якось присутня. От люди й хочуть відмежуватися як можуть і показати росії, що тут не руський мир.

LanaV77• 13 мая 2022
В родині спілкуємося російською мовою в більшості ( батьки чоловіка україномовні). А взагалі, я завжди спілкуюся на тій мові,на якій до мене звертаються. Ніякої проблеми немає, укр. мову знаю майже досконало. Я навчалася в рос.школі, мама моя народилася та частину життя прожила в росії ,розмовляє укр.мовою) , тато з Нагорного Карбаху, розмовляє російською).
kira_plast• 13 мая 2022
Ответ дляKlerun
Вода від загарбника тече в Дніпро, повітря також спільне... Це нелогічно. Російська не нажелить Росії. Це рідна мова для багатьох.
Якщо десь арештували жорстокого убивцю, і раптом він україномовний - отже ви і українською припините?
Перекручуєте факти. Якщо ’десь арештували жорстокого вбивцю, а він україномовний’ - це одиничний випадок. Натомість більшість із тих, хто Україну зараз бомбардуть, грабують, ґвалтують, винищують і знущаються - російськомовні. Гідна причина вимкнути в собі років так на 50-70 опцію вільно розмовляти російською.
Я теж двомовна, але НЕ волію послуговуватися російською від 2013 року, від часів жорсткого вбивства кацапською береговою охороною українських рибалок у дерев´яному човничкові...
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляMashaizDusha
Да вони і туди пхнуться ! Шукають ліберальну інтелегенцію , проводять гасло ’Львов говорит по-русски ’ і це було після Майдану (
sashakaua• 13 мая 2022
зато какая профилактика альцгеймера)))
Анжелика1• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
Якщо не хочете вчити українську мову, то будете вчити польську, чеську, німецьку, італійську... Удачі!
Причина не в язику, а в голові. Вас русифікували все життя, а ви і не зрозуміли.
І в якій це розвиненій країні декілька офіційних мов???
А почему мы должны быть, как кто-то и равняться на других? Наши люди всего боятся, придумывают себе шаблоны. Кто-то боится, что из-за русского языка их сравнят с русскими, и готовы отказаться и стыдиться своего же родного языка. Хотя русский язык это не россия и не ее собственность. Каждый язык хороший. Какая разница, что делается в рашке или ’розвинених країнах’? У нас своя страна и мы можем делать по-своему. Есть одна державна мова и это отлично. А в жизни, дома каждый пусть говорит на каком хочет. Чем больше языков человек знает, тем он более развит. Но что правда, что мы должны стремиться к лучшему уровню жизни, к образованности и культуре. А в культурном обществе вообще неприемлемо, чтобы такие вопросы поднимались в принципе. Никто не должен навязывать другим, как ему разговаривать, это как минимум бестактно. Никто не должен стыдиться своего родного языка, это ненормально. Когда мы к этому придем, появится свобода в мыслях, тогда мы и сами станем ’розвинутою країною’ и равняться уже будут на нас.
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляLanaV77
Зараз ширітся мем
’Поважай співрозмовника не переходь на російску ’
Всі ж розуміют у нас українську , ось пишут , що дуже добре )
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляsashakaua
зато какая профилактика альцгеймера)))
Так , це доведений факт !
kira_plast• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Говорю и буду говорить на русском. Я говорю на языке своих родителей и своих детей. Юг, восток, центр Украины всегда были русскоязычными городами.
Имею свое личное мнение по поводу языка. Т.к. 90% русскоязычных солдат ЗСУ отдают свои жизни за нас и за всю Украину на русском языке!!!
Украина едина на любом языке.
Патриот Украины на любом языке.
Волонтер в Украине на любом языке.

В Крыму не забывайте еще и татарский коренной язык. И его также не имеем права запрещать.

Оккупант не язык, а россиянин.
Убивает не язык, а россиянин.

Почему тогда у нас изучают немецкий язык и используют в работе, изучают дети в школе? Это же также язык фашистов для нас должен быть, но мы же едем в Германию и просим помощи. Мы учим немецкий язык в школах.

Это нужно еще историкам и лингвистам доказать, не украли ли вообще русский язык у Киевской Руси, как и само название Русь. Т.к. Раша всегда что-то присваивает себе и искажает историю.

Украина многонациональна и имеет несколько разговорных языков. И это нужно принимать и не ущемлять права каждого гражданина в демократической стране. Это выбор каждого.

P.S. Когда австриец, бельгиец, швейцарец разговаривает на немецком языке, то он не немец!!!
В каждой развитой стране по несколько разговорных или официальных языков, а иногда их от 4-6 языков. И все счастливы, с прекрасной развитой экономикой стране.
Причина не в языке совершенно, не нужно искать причину в языке.

Слава Украине.
Слава ЗСУ.
НЕ смішіть. Просто розгорніть і прочитайте уважно історію України. Не російську історію, написану росіянами для й замість України - українцям, а саме історію України.
Усі ті регіони, що про них ви пишете, - були й україномовними, тільки кількоро нищівних голодоморів за ознакою мовної й етнічної належності, - і все, і вже небезпечно, або й просто фізично НІКОМУ українською розмовляти. А в хати винищених українців - заселялися переселенці: російськомовні, польськомовні, грецькомовні. Ключовим було - розмити монолітність і щільність розселення українства в межах України. Тож і ваші переконання - від кацапської пропаганди й незнання історії України.
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
Вам зараз напишуть , що в Швейцарії
Але то , що швейцарської мови ніколи не яснувало , то забувають , а може незнають , що то історічни каньони , які об‘єднані в одну країну !
Natala21• 13 мая 2022
Ответ дляАнжелика1
’А почему мы должны быть, как кто-то и равняться на других?’ Ви самі відповіли на своє питання - ’Но что правда, что мы должны стремиться к лучшему уровню жизни, к образованности и культуре’. Додам, що культури без мови немає. І нам дійсно є чому повчитися у інших країн.
’Хотя русский язык это не россия и не ее собственность’ - скажіть це путіну.
Romina83• 13 мая 2022
А зачем над собой издеваться? Лишь бы кто чего не подумал? Многие мои знакомые перешли на украинский, а я буду говорить так, как привыкла. Язык ничего не решает и ничего в моей жизни не изменит.
Lianaa_06• 13 мая 2022
З часом українською розмовляти стане легше, важко тільки спочатку.

Natala21• 13 мая 2022
Ответ дляMariya Prokhorova
Вам зараз напишуть , що в Швейцарії
Так само як і латинська - давно мертва мова))
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляАнжелика1
Якщо звернуться до історії , то язик московський , а країна Москава, а жили там московити !
Це наші предки були - русичами , а Київ , через ’и’ писався у всіх летопісях !
Міражана• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Удалено администрацией...
Неправда.
Танюша• 13 мая 2022
Ответ дляkhainus
Пліткарка
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Украина едина на любом языке.
Патриот Украины на любом языке.
Волонтер в Украине на любом языке.

Оккупант не язык, а россиянин.
Убивает не язык, а россиянин.

Слава Украине.
Слава ЗСУ.
Історія вам на допомогу , люба пані
І Слава Нації !Смерть ворогам!
Natala21• 13 мая 2022
Ответ дляRomina83
Дуже рада за вас, і що ви не з півдня і сходу
Romina83• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
А откуда вам знать, где я живу? Иди вы думаете, что восток и юг - весь сплошь украиноязычный?
anka1979• 13 мая 2022
Я как говорила по-русски, так и говорю.
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Удалено администрацией...
Так а хто татар притисняв ? Це рашисти коли зайшли в 2014 році в Крим , почали палити книжки які були написани татарскою
Natala21• 13 мая 2022
Ответ дляRomina83
Я просто думаю, що на жаль, для півдня і сходу життя зміниться.
Romina83• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
Жизнь уже поменялась, только язык здесь при чем?