talie• 29 мая 2022

Учителя украинского, подскажите, пожалуйста)))

Добрый вечер! Может есть тут учителя украинского. Подскажите, пожалуйста, как правильно образовать степени сравнения от украинского слова "красивий"
Qorianka• 29 мая 2022
Красивіший - найкрасивіший

автор talie • 29 мая 2022
такой вариант возможен?
или только кращий-найкращий ?
автор talie • 29 мая 2022
сын в контрольной написал красивий - красивіший - найкрасивіший, отмечено как ошибка и правильный ответ кращий - найкращий... в интернете противоречивые ответы...
Vita_Nikita• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
такой вариант возможен?
или только кращий-найкращий ?
найкращий это лучший
иркин• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
такой вариант возможен?
или только кращий-найкращий ?
Це від слова хороший чи добрий.
иркин• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
Точно так було? Фото є?
bella-mafia• 29 мая 2022
Добрий-кращий-найкращий
Це взагалі різні прикметники від «красивіший»

Ваш психолог• 29 мая 2022
Красивий і кращий -два різних слова.
LvivLady• 29 мая 2022
Хороший кращий найкращий

Красивий красивіший/більш красивий
найкрасивіший/найбільш красивий
Qorianka• 29 мая 2022
Решила +загуглить и нашла ещё такой вариант:
natapri• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
Как по мне, то сын прав. Кращий це про якість, а ні про красу.
okogteva• 29 мая 2022
Красивий - кращий - найкращий

Приголосний «с» разом із суфіксом -ш- зливається в звук «-щ-». Таких прикметників і прислівників три: високий — вищий (високо — вище), товстий — товщий (товсто — товще), красивий — кращий (красиво — краще). Паралельно з формами товщий, товще існують товстіший, товстіше. Звук «щ» зберігається і в похідних словах (покращити, потовщення);
Чашечка чая• 29 мая 2022
Вот схема
автор talie • 29 мая 2022
Ответ дляиркин
Точно так було? Фото є?
иркин• 29 мая 2022
А, автор, я зрозуміла. Це було слово гарний, а не красивий, як ви написали.

Тоді дві форми є- гарніший і кращий, найгарніший і найкращий.
автор talie • 29 мая 2022
Ответ дляиркин

нет, именно красивий, фото скинула
иркин• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
фото
Тю. Тоді я пас, нічого не розумію.
Qorianka• 29 мая 2022
Как по мне, то красивий и кращий это разные слова. Красивый - одно слово в значении привлекательный, кращий - лучший. А гарний - это хороший
автор talie • 29 мая 2022
Ответ дляokogteva
Красивий - кращий - найкращий

спасибо!

Vita_Nikita• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
Красивый и лучший это вообще 2разных слова.найкращий учень і найкрасивіша дівчинка тут и смысл разный
Vita_Nikita• 29 мая 2022
Ответ дляokogteva
Красивий - кращий - найкращий

О,как...все чудесатее и чудесатее
автор talie • 29 мая 2022
Ответ дляVita_Nikita
тоже так казалось, но я как бы мыслю по логике красивый-красивее как в русском, потому и спросила именно у учителей украинского
Амарилис• 29 мая 2022
Ответ дляtalie
такой вариант возможен?
или только кращий-найкращий ?
Як на мене, кращий- найкращий, відноситься до слова - хороший, а Ваш син відповів правильно.
автор talie • 29 мая 2022
к сожалению, не могу найти никакого учебника, где был бы четко написан тот или иной вариант...
Lelena80• 30 мая 2022
Ответ дляtalie
В учебнике за 6 класс это описано:
«Особливий випадок зміни приголосних: вищий (від високий), кращий (від красивий)».
автор talie • 30 мая 2022
Ответ дляLelena80
В учебнике за 6 класс это описано:
спасибо!
alena2013• 30 мая 2022
Ответ дляtalie
Красивий - красивіший - найкрасивіший (проста форма).
Красивий - більш красивий - найбільш красивий (складена форма).
alena2013• 30 мая 2022
Ответ дляtalie
Сын все верно написал.
Mmaryna• 30 мая 2022
Ответ дляtalie
фото
Якщо я правильно зрозуміла, то це відповідь від учителя (як має бути)?
Якщо так, то все правильно.
Я вчителька української мови.
Mmaryna• 30 мая 2022
Ответ дляtalie
такой вариант возможен?
или только кращий-найкращий ?
’Кращий’ не можна утворити від ’красивий’.