Уточка• Изменено 29 августа 2022

Дитина не пройшла на бюджет до ВНЗ

До сьогоднішнього ранку були впевнені, що донька пройде на бюджет за спеціальністю Соціологія, бо з 40 місць макс. 27 під держ. замовлення, 180.3 бал. Але на бюджет зарахували тільки двох квотників із низькими балами і все! Як з´ясувалося, вже після подання заяви об´єднали в широкому конкурсі дві спеціальності- Психологію і Соціологію. Хоча в минулому році у них була значна різниця в мінімальному прохідному балі. Цього року після таких маніпуляцій прохідний бал став на 10 б вищим- 190.8. На бюджет рекомендовано тільки 15% із заявлених ((( на контракт, звісно, донька пройшла. Але вартість навчання в Кну і Могілянці дуже висока. Ми не змогли передбачити того, що сталося і не розраховували на навчання за контрактом. Із пільг донька має статус ВПО, але при регістрації заяв в кабінеті це ніде не позначалось. Зараз не знаємо, чи залишились шанси вступу на вакантні бюджетні місця за пільгою ВПО. Що робить далі...
Красавица писяная• 30 августа 2022
Ответ дляНезнакомлюся
В тому році були пільги. Впо могли ще й обирати, куди піти за різними пріоритетами. У доньки був у класі, закінчив школу з золотою медаллю, хоча зно здав так собі, гірше інших (але мама була дуже активна, роздуаали його наче генія. Коли питали, як здав зно, мовчали. Я думала, що під 200, а там попандос конкретний, в районі 160-170). Так от слідкувала за ним, тр в інших стояли пріоритети, а у нього не було. Вступив, куди хотів. Зараз просто багато впо, тр може пільгу прибрали.
У ВПО в прошлом году льгота была только на определенные специальности по списку. И там такие специальности, что почти на все и без льготы можно пройти.
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Кну психолооия, кну социология, могилянка социология кну право кну социальные технологии
Так а чому у старпості про це ні слова, у тих вузах же більше місць? Маніпуляторка!
Мир Мир Мир!• 30 августа 2022
Ответ дляКишмишная Мая
ну, що там, по ссилочці сходили , розумашка
Це ваша дочка, розумашка, хай навчить маманю писати без помилок. Як філолог. На жаль (окремо!) навіДь.
Форточка• 30 августа 2022
Ответ длямимАпроходила
Про тьоток на дивані - прям милота🥰
Я вам скажу, щороку ті сами теми, про стрес і найважчі за всю історію зно завдання
В мене 2 дітей здавали, можу лише на прикладі їх однокласників сказати. Що ніхто, хто мав знання і норм вчився, не завалив, не застресував і не впав в істерику. Але хто не знав, то так, використовував стрес, як аргумент
Тю, а где мы все за происходящим наблюдаем? На диване. Сдают дети, они участники процесса. А мы все наблюдатели, как бы глубоко не погружались в тему.
Да, многие сдали хорошо, многие плохо. Очень высокий проходной в этом году. Просчёт тоже был пальцем в небо, так как ориентироваться на прошлые годы было не информативно. Понятно, что мамы должны вникать, тот же сайт абит использовать. Но смысл уже пинать людей и рассказывать, что всё легкотня, а кругом только глупцы раз не сдали на 200.
Советы про Польшу, если нет денег на контракт в Украине это просто из области поговорить.
mymoly• 30 августа 2022
Ответ дляКрестьянинДиор
Подайте в Драгоманова.
Уже все.
автор Уточка • 30 августа 2022
Не хочу оправдываться, но у меня лично был тяжелый год, умер папа, забрала маму к себе, скандалы с мужем из-за мамы, 6 человек в двухкомнатной съемной квартире, война, болезни мамы, операции... но вот так все навалилось в последний год, что я сама не своя и упустила тот момент, когда нужно было самой вклиниться и повлиять. На моем предложение про Нубип и специальности попроще нужнр было настоять, но увы.
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляТетя из министерства
У каких тех? Речь шла и идет о двух вузах с самого начала. Вы пришли поиздеваться? Так наслаждайтесь
mymoly• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Могу посоветовать, попробовать, если это вообще возможно, пойти в частный вуз типа МАУП. Может они смогут вас оформить без подачи документов через сайт. Вы вообще не подавали больше заяв, даже на контракт?
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляАль_де_Барановна
Увы, балы для такой специальности низкие.
Вариантов не много:
- идти работать и готовиться в следующем году пересдавать зно и более ответственно подойти к выбору ВУЗа, что б точно был бюджет или, если получится, заработать на обучение на контракте;
- посмотреть в сторону колледжей, где есть такая же специальность и идти туда, а потом в ВУЗ на 3 курс (стоимость обучения в колледже и ВУЗе отличается в разы);
- уехать за границу поволонтерить: сейчас есть программы с проживанием и даже а-ля стипендией, а там уже куда ’выплывет’ в следующем году: может у нас уже и не захочет учиться;
- если есть где взять деньги - оплачивать контракт и параллельно работать. Но в нашей стране я б оплачивала контракт что только в УКУ и, может быть, Могилянка.
Дитина не в ВУЗ не пройшла, а по широкому конкурсу. Пояснюю на пальцях:
Є предмет ’Соціологія’ під нього держава Україна на 2022 рік на всі ВУЗи в країні виділяє 502 місця, подано заяв на цю спеціальність близько 7000, діти з різними балами і у різні ВУЗи, але всі на соціологію, в кожному ВУЗі є максимальна кількість бюджетних місць, чим кращий ВУЗ тим більший цей максимум, але більше максимуму місць не дадуть вузу, перші 502 дитини в списку, з найвищими балами проходять по широкому конкурсу, вони попадають на бюджетні місця, всі інші вже ні, бо більше бюджету немає. Далі, наприклад Могилянка під соціологію у неї 5 бюджетних місць максимум, заяв подано 500, з них 30 чоловік з високими балами які пройшли по широкому конкурсу і мають під свої бали бюджетні місця, але, на бюджет саме в Могилянку пройдуть тільки перші 5 у яких саме в цьому університеті найвищі бали, інші не отримають бюджет в цьому університеті, бо він популярний і престижний і туди багато заяв. Якщо людина спробує розібратися в цьому і прорахувати по минулим рокам, то для страховки треба подати документи на цю ж спеціальність, але в інший вуз, де під неї дають більше бюджетних місць, або він менш престижний і там нижчі прохідні бали на бюджет. Якось так. І ще один дууже важливий нюанс, є дуже популярні і модні спеціальності, їх близько 15, і на них зазвичай шаленний конкурс, але мало бюджетних місць так як попиту на ці спеціальності в держави немає, тому що стільки журналістів, правовиків, і компьютерних технологів державі НЕ потрібно. А я в держави попит на інші професії не такі престижні, але нічуть не гірші і під ці спеціальності виділяють багато бюджетних місць, і на них прохідний бал значно нижчий, тому що місць багато, а попиту меньше, часто такі спеціальності споріднені і на одному факультеті з тими модними, тому має сенс продумати зарання вступ дитини і обговорити бажання і цілі навчання. Диплом Університету Шевченка буде однаковим і в дитини з спеціальності Психології і в дитини з спеціальності Соціальної роботи, бо факультет один і той самий, факультет Психології, але прохідні бали і кількість бюджетних місць дуже істотно відрізняються якось так.
Красавица писяная• 30 августа 2022
Ответ дляФорточка
Вы забыли упомянуть уровень стресса, когда не ясно было, сдашь или остановят из-за сирены, было много нюансов с программой, кому-то комп не засчитал задания, кто-то не сохранил ответ. Историю многие впервые открыли весной. Мой сын физику и английский должен был сдавать. Готовил 2 года. И тут всё обнуляется и погнали учить новый предмет (конечно, он должен его знать в рамках школы, но это прекрасная теория, не имеющая ничего общего с жизнью). В эвакуации, в полном а*уе. И он её вызубрил, но до 200 не дотянул. Плюс технарям перешли дорогу гуманитарии, которое вытянули бал за счёт истории и подались туда, куда даже и не думали (it), так как физику в жизни не сдали бы. То что учиться не потянут то такое, но места они заняли…
Поэтому про «легко» могут рассуждать взрослые тётки на диване, у которых от сдал/не сдал ничего не решается… а отмотай возраст до 17-18 и вспомните, как искали свою фамилию на листочке стенда универа (так было в мои годы поступления).
Да, с историей подкузьмили технарям. Точно так же, как в прошлом году на технические специальности разрешили сдавать любой предмет. И главное, зачем техническому вузу типичный гуманитарий, который прошел благодаря истории и украинскому? Чтоб вылетел после первой сессии? В прошлом году, когда подавали документы, преподаватель из приемной комиссии чуть не плакал, что документы на бюджет принесли дети с математикой 170. Спрашивал у них: а как у вас дела с физикой? А они в ответ: а что, у вас чтоли физику нужно будет учить???
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляmymoly
Який сенс платити дурні гроші за Бог зна що, мауп ще що вуз? Ви порівняли мауп з Могилянкою?
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Та ні, це Ви у людей відбираєте, час! Хочете співчуття, але замовчуєте факти. Чому не написали, що по перших двох пріоритетах 49 і 40 бюджетних місць? Чому акцент на 27? Бо так більше поспівчуває і полає систему? Ви над власною дитиною познущалися, а не я над Вами! Вам пишуть про одне, а Ви все виправдання шукаєте, а його нема
mymoly• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Простите а как ребенок с баллом 180.8 будет учиться в Могилянке или КНУ? Думаете это вообще не связано. Если так принципиально то выхода 2: или платить или сдавать зно до тех пор, пока балла не хватит. А нужен балл 190плюс.
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляmymoly
Якщо дитина подала на бюджет і не пройшла, то ця заява автоматично стає учасником конкурсу на контракт на цю ж спеціальність в цей же вуз, не потрібно окремо подавати заяву на контракт.
mymoly• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Так я поняла вопрос в сумме контракта.
Тетя из министерства• 30 августа 2022
А тепер виправдання про важкий рік пішли. Нікому це не цікаво, зрозумійте. Рік просрано. Крапка. Є у житті моменти, коли треба приймати важливі рішення, вступ - один із них. Від правильності рішення залежить без перебільшення майбутнє дитини. І зазвичай до вступу готуються набагато раніше, тобто обговорюють спеціальності. А Ви пишете, що соціологію обрала у останній момент. А до цього моменту про що дитина мріяла? Коротше, повелися з низькими балами на престижну спеціальність, будьте реалістами
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Дякую.
На КНУ була На Соціологію максимум 60 бюджетних на дві програми, пройшло 8+2, мін.бал не квотників 190.8. В Могилянці було 49 бюджетних на Соціологію, пройшло 19, мін.бал не квотників 189.8
Навіть тут не діє якийсь закон
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляmymoly
Я Вам відкрию величезну таємницю і в Могилянці і в Шеві є дуже багато спеціальностей де діти навчаються на бюджеті з значно нижчими балами. Просто там спеціальності під які виділяють багато бюджетних місць, але вони НЕ МОДНІ і не такі престижні чи розрекламовані. Почитайте мій пост вище, я там розписала як це.
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляmymoly
Так я поняла вопрос в сумме контракта.
Так і є, але питання не в сумі, а в тому, що платить немає чим зовсім.
Форточка• 30 августа 2022
Ответ дляКрасавица писяная
Вот-вот, очень точно с физикой.
А ещё конкурс вырос, так как дети Харькова, Николаева, Днепра и Запорожья активно подались в Киев и Львов. И это понятно и логично. Но из-за этого вырос конкурс, тоже беда.
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Дякую.
Навіть тут не діє якийсь закон
Боже, та Ви профан! Який закон, все діє! Подивіться кількість квоти 1 і 2!
mymoly• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Есть еще вариант потом перейти на освободившееся бюджетное место. Это наверно если очень хорошо учиться.
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Дякую.
Навіть тут не діє якийсь закон
Ще раз перечитайте мій пост! В університеті пишуть МАКСИМУМ бюджетних місць, більше не може бути, а меньше може, тому що є ще широкий конкурс, і саме там з´являється прохідний бал, про 502 чоловіки на широкий конкурс прочитали? Із цих 502 які пройшли по широкому конкурсу тільки 19 подали документи в Могилянку і тільки 10 в Шеву, інші не попали на бюджет, бо бюджетні місця не в ВУЗі, а в широкому конкурсі дають.
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Чомусь хаяти вступну кампанію тут хватило розуму тему створити, а перед подачею заяв спитати у людей що до чого, часу не було, так?
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Людина просто бачить цифри і пише тут, а від реалій вступу ой як далека! Я пам´ятаю Вас, Ви щороку тут пишете про вступну кампанію, за що величезна дяка!
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляТетя из министерства
Я не можу зрозуміти, що ви від мене хочете. Я вже декілька разів писала про бюджетні місця заявлені і реальні, з 40 стало 8 з 27 стало 2 в кну. В могилянці з 49 - 19. Психологію і право навіть не пишу, там зашкалює. Ніхто не міг очікувати, що в широкий конкурс об´єднають психологію і соціологію, і психологи під себе заберуть місця
Красавица писяная• 30 августа 2022
Ответ дляmymoly
Нужно учиться как минимум без троек и пересдач. Ну и перевод происходит по конкурсу, в зависимости от успеваемости желающих перевестись.
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Цифри, відмінні від 27, Ви вперше написали зранку, не маніпулюйте. А що зашкалює до широкого конкурсу не було видно? Не подумайте, я не хочу Вас хейтити, лише доводжу думку, що це повністю Ваш особистий провтик
мимАпроходила• 30 августа 2022
Ответ дляФорточка
Ніхто не штурхає за невдачі
Йдеться про об’єктивність, от і все
Тому що дійсно, хто не здав НМТ на високі бали, то на зно отримав би ще нижчі, і результат вступу був би таким же провальним для тієї дитини
Треба робити висновки і або готуватися посилено на наступний рік, або розуміти, що ВО не є гарантією успішності і шукати інші шляхи для реалізації . А не виправдання шукати…
Тетя из министерства• 30 августа 2022
Ответ длямимАпроходила
Ніхто не штурхає за невдачі
Йдеться про об’єктивність, от і все
Так, просто жити далі і, дійсно, робити правильні висновки