Уточка• Изменено 29 августа 2022

Дитина не пройшла на бюджет до ВНЗ

До сьогоднішнього ранку були впевнені, що донька пройде на бюджет за спеціальністю Соціологія, бо з 40 місць макс. 27 під держ. замовлення, 180.3 бал. Але на бюджет зарахували тільки двох квотників із низькими балами і все! Як з´ясувалося, вже після подання заяви об´єднали в широкому конкурсі дві спеціальності- Психологію і Соціологію. Хоча в минулому році у них була значна різниця в мінімальному прохідному балі. Цього року після таких маніпуляцій прохідний бал став на 10 б вищим- 190.8. На бюджет рекомендовано тільки 15% із заявлених ((( на контракт, звісно, донька пройшла. Але вартість навчання в Кну і Могілянці дуже висока. Ми не змогли передбачити того, що сталося і не розраховували на навчання за контрактом. Із пільг донька має статус ВПО, але при регістрації заяв в кабінеті це ніде не позначалось. Зараз не знаємо, чи залишились шанси вступу на вакантні бюджетні місця за пільгою ВПО. Що робить далі...
Интернет Бродилкин• 30 августа 2022
На социологию проходной балл 190?
И девочка семи пядей во лбу со 180баллами решила поступать на такую офигенную специальность, как социология?
И не прошла на бюджет?
И подала доки только в один вуз?

От троляка!
Люблю_смаколики• 30 августа 2022
Сочувствую. Но, не понимаю... Есть же возможность отследить рейтинг. Все в открытом доступе. На сайте освита например. Все бесплатно. На нашем вузовском сайте тоже была ссылка на статистику и рейтинги. И можно было посмотреть и понять, что Вам светит. Тема Ваша похожа на трольную. Вот честно.
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляРябушка Ку
Все равно не пойму - неужели нет 4000 тыс в мес за обучение?
Можливо прийдеться взяти кредит. 4000 в місяць, плюс гуртожиток або інший варіант плюс транспорт. Легше, клли живеш в тому ж місці, куди вступив у внз
мимАпроходила• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Це тільки цього року
І що?
мимАпроходила• 30 августа 2022
Ответ дляНакрыло-не отпускает
а скільки цей абітхелп коштував в цьому році?
Безкоштовний був
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляМусик Пусик
Пільгу ВПО ви повинні були зареєструвати самостійно, але ДО того, як подавали ще першу заяву. Якщо у вас статус ВПО, то, вочевидь, ви з окупованих територій чи з особливо небезпечних? Так само - мусили подати пакет документів про це ДО реєстрації заяв і оформити в будь-якому ЗВО України право на квоту-2, як вступники з окупованих чи особливо небезпечних територій.
Зараз - як варіант, спробувати дореєструвати ці пільги. А потім звертатися до представників Відбіркових комісій, можливо, буде змога ’вибити’ додаткові місця для навчання за держзамовленням для пільгових категорій вступників. Того, що ці дисципліни будуть об´єднані не знав ніхто, повірте. І заклади освіти - так само шоковані, бо це - і їхні робочі місця, і їхні виплати ТАКОЖ.
У найгіршому варіанті - побуде ваша донька рік удома, попрацює або ж позаймається самоосвітою.
Це - НЕ критично. Мамам хлопців сутужніше, якщо НЕ планували замість навчання йти до армії й служити за контрактом абощо.
Сил і витримки вам! Точно не все так погано, як здається...
Дякую. Питання про наш статус ВПО я задавала в центрі Донбасс-сос. Там скавали, що квоти на цю категорію не розповсюджуються. Тільки пільга при вступі на контракт припереведенні на вакантні бюджетні місця. Комусь щастить отримати місце в поточному році, а комусь через рік
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляИнтернет Бродилкин
На социологию проходной балл 190?
И не прошла на бюджет?
И подала доки только в один вуз?

От троляка!
Он таким стал, когда объединили с психологами. Мы узнали уже после подачи заявлений.
А троляка это что-то ругательное?
автор Уточка • 30 августа 2022
Підкажіть, чи хтось стикався із пільговим кредитування на освіту?
ol_kin• 30 августа 2022
Ответ длямимАпроходила
І що?
І що? Я автору совітую не на цей рік сайт, а на наступний, а він платний як правило, до чого Ваше питання, не розумію.
мимАпроходила• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Ви продублювали написане, не зрозуміла з якою метою?
Ну то таке, совітую)) не брати до уваги
Лорисель• 30 августа 2022
Ответ дляКишмишная Мая
ви Абітхелп\Абітпошук не користувалися? ми вже 23 знали , що проходимо за 1 пріорітетом, в останій день ледь придумали що 4 та 5 поставити, ну щоб було
а можете розповісти як користуватися цими сайтами. абітхелп відкрила. в мене таке попереду. страшно))як розставляти ці пріоритети? на абітхелпі подивилася, там максимальний бал 100? а що то попуч? 0,35?0.25? хто розповість,бо я нічого не розумію
Лорисель• 30 августа 2022
Ответ дляКишмишная Мая
Гріня, німецька і англійська
і це тепер скрізь треба здавати математику? на віть а іноземну?
Джавеліна• 30 августа 2022
Ответ дляРадикальная
У знакомых дочь поступала в Шевченко на контракт, через год перевели на бюджет, ребёнок год «землю рыл», сейчас её по тв можно увидеть. Но это характер, даже не в знаниях дело.
Характер дуже важливий. У мене колись знання були, а характер/амбіції підкачали. Дівчата з меншими знаннями і з характером/цілями досягли більшого.
Лорисель• 30 августа 2022
Ответ дляНакрыло-не отпускает
Могилянка социалогия 36000. Это что много? В год?
в реалиях войны - да. и с зп 20 тыс
Джавеліна• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
В наступному році тільки вже, і не на соціологію, тому що дитина не в вуз не пройшла, а по широкому конкурсу. Автор, моя дитина теж вступала в цьому році, ми пройшли на бюджет, але я досконально вивчила всі нюанси, підписалася на всі групи у всіх месенджерах, відслідковувала широкий конкурс по нашій спеціальності і навіть знайшла сайт який прораховую вірогідність вступу в ВУЗ по широкому конкурсу і кількості бюджетних місць. А що зробили Ви, щоб отримати бюджет?
У мене дитина тільки через 2 роки вступати. Можете пояснити, що то за фігня широкий конкурс.
ОхиИВздохи• 30 августа 2022
всегда поражалась послать ребенка на бюджет на какую то дерьмовую специальность.вы видели где то социологов? неужели нельзя ее отправить в более бюджетный вуз и на ту специальность которая ей нравится а не вам угодна?
Джавеліна• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Дитина не в ВУЗ не пройшла, а по широкому конкурсу. Пояснюю на пальцях:
Є предмет ’Соціологія’ під нього держава Україна на 2022 рік на всі ВУЗи в країні виділяє 502 місця, подано заяв на цю спеціальність близько 7000, діти з різними балами і у різні ВУЗи, але всі на соціологію, в кожному ВУЗі є максимальна кількість бюджетних місць, чим кращий ВУЗ тим більший цей максимум, але більше максимуму місць не дадуть вузу, перші 502 дитини в списку, з найвищими балами проходять по широкому конкурсу, вони попадають на бюджетні місця, всі інші вже ні, бо більше бюджету немає. Далі, наприклад Могилянка під соціологію у неї 5 бюджетних місць максимум, заяв подано 500, з них 30 чоловік з високими балами які пройшли по широкому конкурсу і мають під свої бали бюджетні місця, але, на бюджет саме в Могилянку пройдуть тільки перші 5 у яких саме в цьому університеті найвищі бали, інші не отримають бюджет в цьому університеті, бо він популярний і престижний і туди багато заяв. Якщо людина спробує розібратися в цьому і прорахувати по минулим рокам, то для страховки треба подати документи на цю ж спеціальність, але в інший вуз, де під неї дають більше бюджетних місць, або він менш престижний і там нижчі прохідні бали на бюджет. Якось так. І ще один дууже важливий нюанс, є дуже популярні і модні спеціальності, їх близько 15, і на них зазвичай шаленний конкурс, але мало бюджетних місць так як попиту на ці спеціальності в держави немає, тому що стільки журналістів, правовиків, і компьютерних технологів державі НЕ потрібно. А я в держави попит на інші професії не такі престижні, але нічуть не гірші і під ці спеціальності виділяють багато бюджетних місць, і на них прохідний бал значно нижчий, тому що місць багато, а попиту меньше, часто такі спеціальності споріднені і на одному факультеті з тими модними, тому має сенс продумати зарання вступ дитини і обговорити бажання і цілі навчання. Диплом Університету Шевченка буде однаковим і в дитини з спеціальності Психології і в дитини з спеціальності Соціальної роботи, бо факультет один і той самий, факультет Психології, але прохідні бали і кількість бюджетних місць дуже істотно відрізняються якось так.
Дякую за розгорнуту відповідь. А можна питання з цікавості. Сам абітурієнт обирає широкий конкурс? І друге, тобто по широкому конкурсу дитина може бути 10-ю наприклад, але із-за того, що подалася на 1 Виш Могилянку, а там всього 5 бюджетних місць, то вона не пройде? І якось нечесно ніби-то дитина проходить на бюджет, набирає необхідну кількість балів і не потрапляє в Університет, бо щоб потрапити їй треба було наприклад обрати в якомусь пріоритеті ще виш у Львові, Одесі або Драгоманова у Києві, я правильно зрозуміла? Ви обізнані у темі, то ще запитаю якщо дитина набрала 190 балів і у неї 1 пріоритет Могилянка, а друга дитина набрала 191 бал і у неї Могилянка другий пріоритет, то хто проходить?
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Ну почему мне, она сама выбрала и до сих пор туда хочет, даже на контракт. Я экономист по образованию, муж инженер, а дочь идет своим путем
Красавица писяная• 30 августа 2022
Ответ дляДжавеліна
По каждой специальности на всю страну выделяется фиксированное число бюджетных мест. В каждом вузе есть предел, сколько мест они могут набрать.
Алгоритм широкого конкурса: все, кто подал заявку на эту специальность, собираются в единый список на уровне страны по рейтингу Бюджетные места отдаются тем, у кого рейтинг выше. Но(!) в рамках мест в конкретном вузе. К примеру если в вуз подали заявки 100 человек с баллом 200, а вуз может взять только 20 человек, то остальные 80 туда уже не попадут и пролетят. В то же время люди с баллом 199 вполне могут пройти в другой вуз.
Джавеліна• 30 августа 2022
Ответ дляКрасавица писяная
Зрозуміла, дякую, вже був вище комент щодо широкого конкурсу. Якось несправедливо щодо інших 80, тому що вони не можуть прорахувати в який виш вони точно пройдуть, хоча бали високі і вони пройшли за конкурсом і в принципі можуть залишитися ні з чим.
Красавица писяная• 30 августа 2022
П. С. Широкий конкурс нереально спрогнозировать. Сложно даже просчитать вручную.
Красавица писяная• 30 августа 2022
Ответ дляДжавеліна
Се ля Ви. Для бОльшего количества шансов существуют приоритеты. Но, конечно, можно и с высокими баллами пролететь, если слишком зарываться или если не повезет.
Леди_на_драндулете• 30 августа 2022
Ответ дляУточка
Дочку обнять,успокоить. Если есть возможность- идти на контракт на выбранную профессию. Ожидать что через год будет легче перепоступить- врядли .
Три года назад мой ребеок тоже не дотянул до бюджета на выбранную профессию.Не стали ’ломать’ и уговаривать пойти на другую.Тоже думали потерять год и лучше подготовиться.Но пошли на контракт куда хотели.В итоге уже на третьем курсе.А с каждым годом все страшнее-то ковид ,то война. Поступать детям не легче если ты не льготник.Но не дай бог быть этим льготником-пусть все будут здоровы,родители живы и мир...
Джавеліна• 30 августа 2022
Ответ дляol_kin
Ще раз перечитайте мій пост! В університеті пишуть МАКСИМУМ бюджетних місць, більше не може бути, а меньше може, тому що є ще широкий конкурс, і саме там з´являється прохідний бал, про 502 чоловіки на широкий конкурс прочитали? Із цих 502 які пройшли по широкому конкурсу тільки 19 подали документи в Могилянку і тільки 10 в Шеву, інші не попали на бюджет, бо бюджетні місця не в ВУЗі, а в широкому конкурсі дають.
Знову нова інформація. Тобто якщо дитина не проходить по широкому конкурсу ( а для бюджету я так зрозуміла завжди широкий конкурс), то вона не пройде на бюджетне місце навіть якщо у виші це місце є і вона єдина, яка подала туди документи, правильно?
Ума Палата• 30 августа 2022
Ответ дляДжавеліна
Так, не пройде, навіть якщо її заява єдина. Фактично тепер місце йде за дитиною з високими балами, а не за вузом.
Широкий конкурс йде по спеціальностях.
Кишмишная Мая• 30 августа 2022
Ответ дляЛорисель
взагалі , на ін.філологію завжди було :укр, іноземна, і ще один предмет на вибір, але ж цьогоріч інші правила
Ума Палата• 30 августа 2022
Автор, врахуйте ще одну річ, що в Могилянці кількість контрактних місць обмежена і серед контрактників теж є конкурс по рейтингових балах.
Лорисель• 30 августа 2022
Ответ дляКишмишная Мая
просто капець. математика скрізь
автор Уточка • 30 августа 2022
Ответ дляУма Палата
Вони вчора прислали листа з запрошенням подавати документи на контракт. Я так зрозуміла, що навіть подавши ці документи, можна туди не вступити?
Кишмишная Мая• 30 августа 2022
Ответ дляАль_де_Барановна
Вот о таких программах я писала выше.
Эта уже закрыта, но можно поискать по другим странам, если ребенку такое интересно; думаю их много по всей Европе и наборы идут постоянно
https://europa.eu/youth/solidarity/placement/31674...
дякую, цікава інфа)