Виннипуховна• 16 сентября 2022
Генетические поломки
Добрый вечер! После вакуума отправили эмбрион на генетическое исследование. Результат триплоидия. Кто сталкивался с таким заключением? Через сколько рекомендовали беременеть? Генетик сказала, через год, якобы организм сохраняет память и проблема может повториться. А гинекологи твердят, через полгода можно планировать. Не понимаю, кому верить, возраст уже почти 37:(
Оле Лукойе• 16 сентября 2022
кто бы вам тут что не писал (а тут многие начнут писать, что 35+ - возраст рисков), от возраста это не зависит!
много здоровых и в 20-30 сталкиваются с ген.проблемами у деток..
пойдите к другому генетику.. про память организма в течении года - ну такое...
просто переждать год - явно что-то с компетенцией не то у него
hope for the future• 16 сентября 2022
Тут важливо, чи це перша вагітність. Чи є у вас каріотипи обох батьків. Чи перевіряли сперму. Від цього потрібно відштовхуватися і іти до нормального генетика. Бо порада просто чекати рік, це треш з огляду на ваш вік.
Подскажите плиз• 16 сентября 2022
Когда то у меня тоже была была беременность неудачная, множественные пороки плода, прерывали ее. Так мне врач сказал, никаких года, полгода, максимум три месяца, а то и через цикл пробовать опять беременеть.
Сегодня я не я• 16 сентября 2022
Триплоидія це хромосомне відхилення,не генетичне. Це доволі рідкісне явище,просто не вдало поділилися хромосоми. Замість 2 пар вони затроїлися. Вдруге,що б таке відбулося,ну дуже малий шанс
Грибной_Дождик• 17 сентября 2022
Ответ дляОле Лукойе
Є наукові дослідження. Ймовірність - чули про таке?
Оле Лукойе• 17 сентября 2022
Ответ дляГрибной_Дождик
чула, я математик за освытою. просто в 35+ менше народжують, тому й така вибырка по ймовырносты
Грибной_Дождик• 17 сентября 2022
Ответ дляОле Лукойе
Точно математик? Рахують ймовірність. У відсотках. До 35 років порахували ймовірність з вибіркою 100 міліонів, після 35 порахували з вибіркою 10 міліонів. По-вашому, в такому випадку проценти порівнювати недопустимо?
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляTeonaa
Так беременеть значи сразу после коррекции недуга.вам обьяснили что с ней делать? После абортов же беременеют в сл цикле и норм. Тут де надо не просто ждать год, а лечить как-то, что генетик скзал делать?
Дело не в аборте, а в поломке. И какая может быть коррекция хромосом? Сдадим на картотипы, да. Что это даст, я не знаю. Терапии же нет как таковой.
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляОле Лукойе
Про возраст я заговорила, что время как бы уже против меня идет. Пока дождешься год, два, там и 40 стукнет
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляhope for the future
Каріотипи будемо робити. Аналізів вже купу здавали. Про рік я дуже переймаюся. Не розумію, що робити, кому вірити
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляПодскажите плиз
Так вот и я думаю, как может такое врач говорить, если все твердят где-то полгода ждать
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляСегодня я не я
А генетик сказала що дуже великий шанс повторень. Не розумію, чому вона таке сказала, бо ж баче мій вік..
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляTeonaa
Или что-то «лечить», или не терять прям год
У вас анембриония бьіла?первая неудачная Б?
Первая. Замерла в 8 недель.
Ответ дляВиннипуховна
Ви праві, це ніяк не лікується. Зазвичай час дається для відновлення організму та додаткові обстеження. Тут самі дивіться по відновленню, а обстеження в випадку ХА, ну мабудь тільки на каріотипи піти здати та й все 🤷♀️
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляTeonaa
Ну то значит три месяца и вперед
И к генетику вас напрасно понесло
Я бы не шла, если бы в ген центре не сказали, что результат мне не отдадут без консультации их генетика. Правила такие, причем это бесплатно. Даже со скандалом не отдали.
Виннипуховна
• 17 сентября 2022
Ответ дляOlha-4335
Так, це важливо, будемо здавати з чоловіком. Але по срокам майбутньої вагітності мабуть треба ще питати у інших лікарів..
Оле Лукойе• 17 сентября 2022
Ответ дляВиннипуховна
ну я например в этой же категории и до 42 рассматриваю еще возможность рожать если встречу мужчину с кем все сложится в отношениях
Ответ дляВиннипуховна
мені пілся переривання вагітності на 22 тижні дали півроку, деякі лікарі казали 3 місяці достатньо для відновлення. зараз лікар дивиться більше предметно на мій стан, та я вже з ним ’торгуюсь’ коли можна знов планувати, але зараз ми чекаємо на результати біопсії ендометрію та ще відновлюємо мікрофлору (чомусь вона ще ніяк не відновиться)
Оле Лукойе• 17 сентября 2022
Ответ дляВиннипуховна
другой врач. я сейчас заграницей по беженству и поняла что наша укр медицина во всем супер лучшая, кроме... гинекологии.. увы, у нас эта сфера - золотая жила для сруба бабла... взять ту же эрозию при негативном впч.. в германии не лечат такое и говорят что это норма для фертильных...
пусть у Вас все сложится хорошо!
Ответ дляВиннипуховна
Так вообще не нужно бьіло ничено там изучать то плодное яйцо, там может и єсбриона не бьіло. У меня таки бьіло. Мое яйцо ввобще утилизировали. Так бьі меня тоже понесло.
Ничего. Вакуум в марте, в октябре забеременела,уже родила в июле. Беременость без единой таблетки, никакого дюфастона, никакого тонуса шмонуса, никаких сохранений. Родила тоже бьістро, не страшно.
hope for the future• 17 сентября 2022
Ответ дляВиннипуховна
Перше, це не панікувати. Бо є речі на які ви можете вплинути, а є на які не можете. Каріотипи батьків це основа від якої потрібно відштовхуватися + спермограма (на хромосомний набір не впливає, але погана морфологія сперматозоїдів може викликати генетичні мутації). Консультація генетика потрібна для розуміння, чому так сталося і що можна зробити. Вік також має значення. Жінка може стати донором яйцеклітини лише до 35 років. Чому? Тому що, якість яйцеклітин знижується. Частіше відбуваються хромосомні, чи генетичні збої при поділі клітин.
Рік чекати не потрібно. Пам´ять організму це, взагалі смішно. Яка яйцеклітина буде саме в тому, ’успішному’ циклі ніхто не знає.
У вас є три варіанти розвитку подій:
1. Розслабитися. Нікого не слухати. Нічого не здавати. Просто вагітніти, адже це міг бути спонтанний збій, який не має повторитися. Тим паче, що триплоїдії відносяться до мега рідкісних аномалій. (Мінус - фактор ризику, ваш вік)
2. Здати каріотип. Спермограму. Сходити до хорошого генетика. Якщо все ок, вагітніти, коли дозволить ваш акушер-гінеколог. Зазвичай, це не більше 6 місяців. Можна і раніше, якщо процес відновлення пройшов добре. Якщо вагітність прогресує - зробити НІПТ або біопсію хоріона.(Мінус - час. В разі виявлення аномалій, потрібно підтвердити амніоцентезом після 17 тижня і прийняти непросте рішення).
3. Варіант в якому все погано і єдина можливість народити здорову дитину є ЕКО з ПГД (передімплатаційна генетична діагностика) за допомогою якої, ембріон перед підсадкою перевіряють на хромосомні та генетичні аномалії. (Але! Це дорого і немає гарантії, що ембріон успішно імплантується + стимуляція дуже погіршує здоров´я.)
Як бачите, все не так і складно)) Я звісно жартую, але так і є.
До слова, маючи досвід з трисомією 21, на наступну вагітність ми обрали варіант #2. Перша частина пройдена, норма.
Висновок генетика: спонтанний збій. Фактор ризику - наш вік (мені 36, чоловіку 42), наступна вагітність під пильним контролем. НІПТ або біопсія хоріона.
Висновок репродуктолога: ЕКО з ПГД. Але ми маємо проблеми з виношуванням, тому цей варіант, поки що залишили на крайній випадок.
Єдине, що я зрозуміла з власного досвіду це те, що передбачити все - неможливо. Кожна вагітність це лотерея.
Тому, не засмучуйтесь, не панікуйте. Один випадок, взагалі ні про що не говорить. Зробіть все від вас залежне і вагітнійте. Бажаю вам, щоб все було у вас добре! Здоров´я вам і вашому майбутньому маляті 🙏😘🤗
У вас є три варіанти розвитку подій:
hope for the future• 17 сентября 2022
Ответ дляTeonaa
Ембріона не може не бути. Пять днів з дня запліднення це вже ембріон. Різниця лише в тому на якому етапі він зупинив свій розвиток. Якщо на початковому, то на УЗД буде пусте плідне яйце (ембріон не розвинувся до розміру, що візуалізує ультразвукова діагностика). Діагноз в такому пипадку - анебріонія. Автор у 8 тижнів про це б знала!
Погано, що ваше плідне яйце просто утилізували. Генетичним матеріалом, в даному випадку, виступають ворсини хоріону. Їх досліджують на основні хромосомні аномалії.
Добре, що у вас все добре.
Але якби ні, то ви б втратили безцінну інформацію для свого анамнезу.
Ваша порада не ходити до генетиків, бо ’у вас було, а потім все добре’.. Ну, таке собі. Ні про що.
Хтось же може, послухати вас. Віднестись не серйозно і, як результат втратити дорогоцінний час і здоров´я.
Взагалі, тези, на кшталт, ’навіщо ви здаєте те ХГЛ, то викачка грошей’; ’скринінги, то фігня, я на них не ходила і все ок’; ’генетик не потрібний, воно всеодно не лікується’; ’НІПТ це просто модно зараз’; ’навіщо досліджувати ті хромосоми, шо воно дасть’ і т.д. вважаю не доцільним.
І лікарі у нас теж, нажаль такі є. Які кажуть: ’Та, так буває, нічого не робіть. Вагітнійте’.
Я, доречі, три вагітності так втратила та купу часу. І здоров´я з кожною втратою все гірше і гірше.
Будьте здорові. Щиро рада, що у вас все склалося добре. Хай так буде і далі 🙏
Добре, що у вас все добре.
Ответ дляhope for the future
Добре, що у вас все добре.
Так лєоно-то да, правильно говорите, но я не вижу, что автору кроме года ожидания предложили какое-то лечение… про память я не пойму, что за фантастика тоже…
Или чтото делать, или ждать месяца три…
Плюс єто один случай у автора, а не привьічное невьінашивание. Вроде же в таких случаях да, просто беременеют вновь , как есть
Или чтото делать, или ждать месяца три…
hope for the future• 17 сентября 2022
Ответ дляTeonaa
Или чтото делать, или ждать месяца три…
-Що можна зробити автору, я написала вище. Є варіанти розвитку подій.
-Генетик для розуміння речей, взагалі. Для особистого розвитку, для отримання базових знань, чому так сталося + розуміння, як діяти далі.
-’рік і пам´ять’, то взагалі, треш.
-Так, один випадок не вважається приводом для хвилювань та призначень додаткових досліджень. Це факт.
Але є одне ’але’. В 37 рочків потрібно гарно подумати, а чи варто вагітніти знову, не вживши ніяких заходів? Хоча би мінімум, але треба зробити, як на мене.
-’рік і пам´ять’, то взагалі, треш.
Фенте Фря• 17 сентября 2022
Автор, я б консультировалась ещё у одного генетика. Неизвестно, какой у вас овариальный резерв и сколько шансов у вас на беременность через год. Тоже смущает рекомендация выжидания. Такой себе странный аргумент.
Мороженная курица• 18 сентября 2022
Якщо це млже повторитися, то нема різниці через рік чи через місяць. Триплоїдія може бути материнською коли яйцеклітина має повний набір 46 хромосом замість 23 і це ніяк не лікується. Звідки кому знати одна така яйцеклітина чи їх кілька? В одному яєчнику чи в обох і яка конкретно яйцеклітина зовулює наступною? Цього ні один лікар не скаже. І батьківської коли одну яйцеклітину випадково запліднили два сперматозоїди. Ткт теж ніхто не може нічого вилікувати. Звичайно якщо ми говоримо про природний шлях! Тому чекати нема сенсу. Це лотерея. Тільки час гаяти. Єдиний вихід еко з пгд.