руки_Крюги• 19 сентября 2022

Підстави для звільнення від мобілізації

автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Якщо дружина на 3 групі чи є то підставою ?
Нервогенератор• 19 сентября 2022
странно искать ответ на форуме, а не вычитывать закон
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
ОСОБЛИВОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАЯВНІСТЮ ДРУЖИНИ (ЧОЛОВІКА) ІЗ ЧИСЛА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

В практиці все більше зустрічаю випадки, коли посадові особи В/Ч відмовляють у звільненні військовослужбовцям у котрих дружина або чоловік є особами з інвалідністю 3 групи (далі - звільнення з такої підстави). Мотивуючи тим, що в законі вказано лише про 1 або 2 групу.

Офіційно тлумачити закони та таке тлумачення є загально-обов’язковим для всіх у застосуванні норм має право Конституційний Суд України.
Тож моє тлумачення відноситься до неофіційного тлумачення, та посилатись при написанні звернень не буде мати юридичної сили. Роз’яснення робиться, щоб Ви особисто могли навести свої погляди, при отриманні відмови у В/Ч.

Звільнення з такої підстави відбувається відповідно до ст 26 ЗУ “Про військовий обов’язок та військову службу”, та стосується ЛИШЕ військовослужбовці строкової військової служби та військовослужбовці, які проходять військову службу за мобілізацією під час воєнного стану. Це важливо.

Для військовослужбовців, які служать за контрактом, з моменту оголошення мобілізації така підстава для звільнення відсутня.

Відповідно до закону підстава для звільнення визначена так:
у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

Фраза “дружина (чоловік) із числа осіб з інвалідністю” визначає, що встановлення будь-якої групи інвалідності за рішенням МСЕК є підставою для звільнення. Будь-які обмеження по групам не вказано.
Фраза “батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи” визначає, що саме батьки військовослужбовця або батьки дружини (чоловіка) повинні мати 1 або 2 групу інвалідності.
Фраза “та/або” робить розділення між вимогами для дружини (чоловіка) та батьками.

Підтверджуючими документами для звільнення є:
- документ, що засвідчує родинний зв’язок - свідоцтво про шлюб (для дружини/чоловіка), свідоцтво про народження (якщо батьки з числа осіб з інвалідністю), або свідоцтво про народження дружини/чоловіка та свідоцтво про шлюб (якщо батьки дружини/чоловіка з числа осіб з інвалідністю)
-документ що засвідчує статус інваліда - довідка акту МСЕК (це головний документ), та/або інше посвідчення, в якому вказано групу інвалідності та строк дії такого статусу.

При наявності питань звертайтесь в коментарях або в особистих повідомленнях
Тетя из министерства• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Так это рабочая группа. Вряд-ли
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Автор, вибачте що питаю, а ви інвалід не з дитинства?
Ви отримуєте якісь виплати?
Я просто щойно подумала, що в мене травма спини (грижа) і я вже пів року лікуюсь і нормально ходити не можу (навіть до магазину не дійду). Якщо я зможу оформити тимчасову інвалідніть, я буду щось отримувати від держави?
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо
Ви отримуєте якісь виплати?
Я інвалід дитинста 3 група, то треба лікарні питати
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо

Підкажіть чи 3 точно підходить, інвалід дитинста група довічно
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Може хто юриста порадить ?
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Прочитайте уважно що там написано. Там повністю все роз´яснено.
Якщо коротко, то через формулювання в законі його можна трактувати і так, і так (і можна звільняти, і ні). Але нажаль частіше - відмовляють у звільненні.
Військовий юрист https://t.me/lawyer_4_military
Добро с Кулаками• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Скорее всего нет. 3 группа инвалидности рабочая, т.е. человек не нуждается в спец. уходе и опеке. Тогда какие причины уклонения от мобилизации ее мужем?
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо
Не котрактник, просто пришла повістка
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Не котрактник, просто пришла повістка
Ну виходить що звільнитися може, але не так просто. Можуть відмовляти, і тоді доведеться доводити що в законі є ось такий ’нюанс’
Добро с Кулаками• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Не котрактник, просто пришла повістка
Ой, тогда прежде чем идти в военкомат - сначала к юристу. Может есть ’лазейки’ в законе
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляДобро с Кулаками
Читайте вище пост з законом.

у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю (!) та/або (!) одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

I чи II групи - в законі відносится лише до батьків
Про дружину/чоловіка - достатньо просто ’інвалідності’, не важливо якої группи
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляДобро с Кулаками
Дружина не працює, на утримані , на одне око не бачить
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо
Читайте вище пост з законом.

Було б добре якби так
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Було б добре якби так
Це так, але при поданні заяви, можливо доведеться доводити військовій частині.
Або звертатись до суду щоб давали офіційне роз´яснення
Тушь для2го класса• 19 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо

Мій зять може бути опікуном мого чоловіка інваліда 2 групи?і як це оформляти?
Девальвация• 19 сентября 2022
Ответ дляНервогенератор
Как видите, ниже все нашли и запостили. Самой искать не нужно. Очень удобно. А Вы спрашиваете, зачем спрашивать на форуме
Работать надо• 19 сентября 2022
Ответ дляТушь для2го класса
Може.
Оформлення опікунства - через суд
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляТушь для2го класса
Ні, в нього є дружина. Тільки якщо ви розлучені.
автор руки_Крюги • 19 сентября 2022
Ответ дляТушь для2го класса
Опікун це коли немає інших осіб, хто може доглядати
Тушь для2го класса• 21 сентября 2022
Мой зять может сопровождать моего мужа инвалида 2 группы при выезде через границу?это надо как то оформлять? Должны быть какие нибудь документы?
автор руки_Крюги • 21 сентября 2022
Ответ дляТушь для2го класса
Звичайно потрібно оформляти, ну як є дружина незнаю чи вийде
Тушь для2го класса• 25 сентября 2022
Ответ дляруки_Крюги
А где оформляют опеку?
Тушь для2го класса• 25 сентября 2022
Ответ дляРаботать надо

А где оформлять опеку?