Полуничка• 19 сентября 2022

Вызывает ли у Вас радость в сердце, когда молодые люди говорят на украинском?

Вокруг света• 19 сентября 2022
Мне ничего не мешает сбрасывать деньги волонтерам, говорящим на украинской мове. Их тоже мой русский яз не смущает, люди делом заняты, на 0 мотаются, спят по 4 часа в сутки. Мне ничего не мешает всю войну общаться с моим хорошим украиномовным другом с передовой, его мой русский тоже не смущает. Мне ничего не мешает плести защитные сетки с русскоязычными ребятами в одной команде. Мне не мешает мой русский переводить деньги и находить всякие штуки для солдат (от продуктов до носков). Мне не мешает мой русск яз искать машины для покупки на передовую. Известному солдату Тайцу его русская речь не мешает защищать мой город, мой Харьков.
Кто сильно страдает и хочет, чтобы все кругом разговаривали только на украинском и те, кто сейчас видит основную проблему (других же проблем нет) в том, на каком языке говорит человек, такие люди лично для меня не нюхали пороху. Иначе, если бы нюхали, таких споров бы вообще не возникало.

Червона калина• 19 сентября 2022
Ответ дляБурундучиха
А ви подумайте , як цей «язик» вводили на східну , південну Україну декілька століть тому - тортурами , залякуваннями , нищенням населення України ,голодоморами , які не хотіли зраджувати свою рідну , мову землі, предків. Забороняли на ній навчатись , розмовляти нею . Чи ви думаєте, що це перша війна, перша окупація, перші знущання «асвабадителив» ? Тоді , можливо , проснеться повага і бажання заговорити мовою предків .
А когда именно ваши предки приехали в Украину? Явно, недавно, ибо иначе бы вы знали, что на всей территории Украины во всех школах преподавались украинский язык и литература. Было много школ с украинским языком обучения, и по желанию родителей, создавались украинские классы, если их не было.
Кусачая Я• 19 сентября 2022
Ответ дляКрасота неземная
Нас ваша пропозиция не устраиваект и нам эти дни не нужны. У вас ещё есть вопросы? Попейте успокоительных, если у вас душа разрывается от того, что люди говорят на том языке, на котором хотят и не спрашивают вашего согласия.
ви себе в множині ’нас’ називаєте?
Кусачая Я• 19 сентября 2022
Ответ дляЧервона калина
Що значить ’предки заїхали в Україну’?
Це може ваші предки заїхали в Україну уже після Голодомору і найстрашніших репресій.
А наші тут жили завжди.
Админко• 19 сентября 2022
Ответ дляЧервона калина
Все так. Теперь педагогиня и психологиня прямо как ГЕРЦОГИНЯ
Меня откровенно плющит от «членкиня»
Червона калина• 19 сентября 2022
Ответ дляКусачая Я
Що значить ’предки заїхали в Україну’?
А наші тут жили завжди.
Удалено администрацией...
Любовь Калистратовна• 19 сентября 2022
Ответ дляУтренняя зорька
а про насильно речь и не идет. Когда убивают на русском, автоматически возникает делание НЕ говорить на языке врага. Это естественный процесс.
знаете, у нас еще и защищают на русском, много наших защитников русскоговорящих

Мотылек• 19 сентября 2022
Ответ дляАдминко
Русские предки ваши или поляки. Украина всегда была под кем то. Запорожские казаки на каком разговаривали? А Грушевский откуда родом? А Шевченко кто выкупил и был покровителем, где он похоронен? Леся Украинка какое имела подданство? Где родилась? Исторические факты без домыслов. Читайте. Краще навіть українською. Всё станет на свои места.
Складний випадок, у вас латентна ностальгія за імперією?
Крім того, ви трохи плутаєте підданство з національністю,
те, що одна з моїх бабусь народилася в українському селі на території сучасної Польщі, не робить її полькою, старші люди там досі чудово розмовляють українською, що цікаво, без характерного ’л’ (’ходива’, ’робива’) і без м´яких шиплячих у словах на -ський. Вона така сама українка, як і Грушевський, який народився на Холмщині, зрештою, її разом з родичами та односельцями не просто так депортували під час операції ’Вісла’.
Про мову козаків також цікаво, чому ви вирішили, що вона була російською? З документів, які велися штучною церковнослов´янською? Думаєте, що Котляревський сам вигадав українську мову? Зрештою, можу також порадити читати, хоч би й українською початку 17 століття. Альманах ’Киевская старина’, 1883 рік, 12 випуск, з 656 сторінки. http://iht.univ.kiev.ua/library/kievskaya_starina/...
Червона калина• 19 сентября 2022
Ответ дляАдминко
Меня откровенно плющит от «членкиня»
Ну, для сексуальных игр годится: у него член, у нас членкиня
Любовь Калистратовна• 19 сентября 2022
Ответ дляБабулька
После того как убивали на немецком, почему-то его долгие годы изучали в школах
это уже все забыли видимо
Мальчижка• 19 сентября 2022
Ответ дляАдминко
Меня откровенно плющит от «членкиня»
Чому ?Це слово активно використували українськи митці у своїх творах .
Мальчижка• 19 сентября 2022
Ответ дляМотылек
Вам щиро дякую за допис .
Мотылек• 19 сентября 2022
Ответ дляok1904
Нащадок вживається до чоловічої статі, або у множині (нащадки).
Нащадиня- не вживається
Та я знаю, це був жарт.)))
Любовь Калистратовна• 19 сентября 2022
Ответ дляgizma2019
Так отож, своим навязыванием отбивают желание даже у тех кто его имеет, а кто не хотел так и не перейдет на украинский из-за навязывания его везде
вот и я о том же, знаю украинский язык, понимаю, могу говорить, но не хочу потому что мне его навязывают
Мотылек• 19 сентября 2022
Ответ дляНе пью, не курю
Дівчата, мене тішить і гріє коли чую українську.
Але є люди, яким перейти важко, а ви ще цькуєте за це!
Віка Мадонна в одній з тем мені докоряла «о Боже, звідки ви з такою мовою?»
А я зробила помилку в словосполученні «ставити себе на моє місце» і сказала «покласти себе на місце»
Це неприємно!
Можна підказати, але без спроби принизити людину.
Дайте Вас обійму!
Админко• 19 сентября 2022
Ответ дляКусачая Я
Зберіглась завдяки тому, що мовою продовжували говорити ті, для кого це принципово.

Й говорить не вмієш. По-здешнему?»
— «Ба ні, — кажу, —. Говорить умію,. Та не хочу».

Тарас Шевченко.
Это тот Шевченко, которого выкупил Брюлов, который получил образование, жил, умер и был похоронен в Питере (потом перезахоронили по заповіту), который дневники свои вёл на русском?
Если б не «кляті москалі» где бы был Шевченко вообще?
_Юта_• 19 сентября 2022
У меня радость в сердце, когда молодые люди говорят без мата, а уж если речь чистая-- вообще экстаз!
Бурундучиха• 19 сентября 2022
Ответ дляМудробаба
Брехня. З 10 останніх тем 6 українською 4 російською.
І це тільки початок , якби не хотіли цього любителі «рускога мира», це вже конвульсії почались в них, від початку попадання кацапського в інформаційних просторах .
Админко• 19 сентября 2022
Ответ дляМальчижка
судья женщина как на украинском?

Мальчижка• 19 сентября 2022
Ответ дляАдминко
судья женщина как на украинском?
До чого тут суддя? З членкинею розібралися?
Медсестричка• 19 сентября 2022
У меня другие поводы для радости в сердце;))))
Админко• 19 сентября 2022
Ответ дляМальчижка
К тому, что это маразм.
Мальчижка• 19 сентября 2022
Ответ дляАдминко
К тому, что это маразм.
Хто сказав ?
Бурундучиха• 19 сентября 2022
Ответ дляЧервона калина
Мої предки , шановна , жили тут постійно, я корінна українка , з діда -прадіда, на відміну від вас .Ваші родичі, видно, або з-за поребрика, або манкурти . А про навчання на українській мені не розповідайте , застала я його ще. В Україні навчання було на російській , тільки українська , як предмет ,2 рази на тиждень , перевели нас вже в 1991 повністю на українську . Садочок , до речі, також був на російській . Навіть ще в університеті навчалась частково на російській , тому не треба ля-ля, як росіяни шанували і берегли українську, вони її знищували ! І так , дядько мого тата був якоюсь шишкою в районі , дуже їм допомагав після смерті мого діда, бо сім’я була багатодітна. Так ось , розмовляти йому заборонялось на українській, бо керівні посади мали бути тільки російськомовним !
gizma2019• 19 сентября 2022
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
У меня так же, я на работе на украинском говорю, училась в украинском, но говорить на нем в жизни не хочу, как и вышиванку по указке надевать
Бурундучиха• 19 сентября 2022
Ответ дляЧервона калина
Удалено администрацией...
Візьміть історичні книги , і почитайте про український Голодомор , про репресії проти українства , про Голодомор на Кубані, як там намагались знищити нащадків козаків, українську мову. А про Голодомор лаптеногих не треба , українці трудяща, не лінива нація , в нас був штучно створений Голодомор !!!
Мальчижка• 19 сентября 2022
Ответ дляgizma2019
А хто вас змушує одягати вишиванку?
gizma2019• 19 сентября 2022
Ответ дляМальчижка
А хто вас змушує одягати вишиванку?
Доброе утро) а все эти школьные и линейки и дни вышиванки на работе? Думаете все по желанию в них приходят?
Красота неземная• 19 сентября 2022
Ответ дляКусачая Я
ви себе в множині ’нас’ називаєте?
Именно так. Я говорю о многих русскоязычных форумчанках.
Бурундучиха• 19 сентября 2022
Ответ дляМотылек
Ну звідки ж цим цінувачів переписаної історії України знати справжню історію , що Холмщина це земля, де жили етнічні українці, звідки їм знати про репресії, Голодомор українського народу , про операцію «Віслу»? Нещодавно були в Карпатах , ходили з чоловіком і сином в ліс , в криївку . Біля криївки якась енергетика суму , туги , болю , хоч і краса навкруги , спів птахів. А потім прочитала , і зрозуміла в чому справа (((. Але де ж їм зрозуміти , вони , мабуть , і досі воїнів УПА видають за якихось нікчем . А вони були , як сьогоднішні воїни ЗСУ .