Alessa 35• 30 октября 2022

Откуда эта ностальгия по СССР

По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
ksusha1155• 30 октября 2022
Ответ дляАпель-синка

Точно! как я могла забыть!
На тижні на раші ліквідовано ростуризм (міністерство туризму). Сумно-ні. На савєтскай параше туризма нєт!

nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Так, немає жодного сенсу розбивати лоба вигадуючи велосипед. Або робити колеса квадратними.
Так діяли завжди, переймаючи в інших досягнення науки, культури, індустрії, тощо.
Що в цьому поганого - не можу зрозуміти.
Уявіть що завтра пан Байден скаже - любі мої, завтра будуємо в Україні автозавод, а також авіазавод і трошки по сфері айті.
Напевно треба гордо відмовитися і сказати що ми плагіатом не займаємось.
Плагіат - це стагнація, відсутність розвитку. В той час як в Америці вигадали і впровадили електромобілі, в росії досі випускають Лади.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
Поняття не маю. А що?
Так отож що ні в якому.
Це ж стосується творів Шевченка, Лесі Українки, і інших.
Це в бездуховному совку видавали, а потім чомусь перестали.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляnatallochka
Оце кацапів тут завалило, Курі по 1.6.
Чогось згадались виступи кроликів про ’ценный мех и 3- 4 кг живого веса’
Вони явно передивились фільмів про «прекрасний совок», які в них так щедро знімають останні десятиліття. А в купі з пропагандою та повною відсутністю нормальної освіти повірити можна у що завгодно. Навіть у те, що тоталітарний режим -то прекрасно
Апель-синка• 30 октября 2022
Ответ дляksusha1155
Най би там усіх рашистів було ліквідовано, одним махом.
ksusha1155• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
Не надо тут навязывать ностальгию по СССР, ее нет , ни у молодежи, ни у стариков.
Моя бабуся 84 рочків як чує про совок каже свят-свят не доведи господь
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляmariya59
Вот с этим - да, согласна... За импортом большие очереди всегда были... Если что-то начинали ’давать’ в конце месяца, то с тыльной стороны магазинов, универмага ’Украина’, например... Но, как я написала выше, далеко не для всех самое большое счастье в этой жизни, ограничивалось ’импортными шмотками’...
Не маніпулюйте , що виробляла легка промисловість срср , не можно було назвати одягом та взуттям
А сенс був інший , людям в голову вбили про смердючий Захід , який хоче на нас напасть
Кітай також ворогом вважався , а ми все жаліли Анжелу Девіс
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Удалено администрацией...
Ви з кацапії?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Они людям и не принадлежали, человек умирал, квартира отходила обратно государству. Модно было только обмениваться
Знаете такие случаи? Чтобы отошло государству?

Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
фіат 70-х не дуже то відрізнявся від ВАЗу 70-х.
Порівлюючи автопром СРСР з автопромом Європи, чомусь порівнюють якусь ’копєйку’ 70-х і бугатті вейрон.
Порівнювати треба співрозмірні речі.
І той же ’запорожець’ (який доречі експортувався) - і його аналоги в часі і якості.
Співрозмірні - это Волга и БМВ? А запорожец куда експортувався, до Африки?
Feel good• 30 октября 2022
На рахунок того, що читаю в одному повідомленні , що хтось там робить, що Байден скаже ..

То скажу Вам так: всі країни, куди вливають США і Захід гроші і технології, процвітають.
Куди простягне свою лапу расія - відстають і загнивають..

Яскравий приклад: Німеччина після падіння берлінської стіни. Та частина, що була під расією - занепавша. Та, що під Заходом і США (в першу чергу) - найбагатша.
Те саме Китай, куди США влити технології і бабло.

Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
то вы не выезжали от большого города километров за 100) уверяю - именно так все там и происходит)
Точно з кацапіі
ksusha1155• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
У моїх батьків. А шо?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
та до одного місця мені ті америки і росії, питання в тому що ми випускаємо
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Скажітьт будь-ласка, в якому році після розвалу совка було видано повне зібрання творів якогось, скажімо, Івана Франка?
І Франко видавався і видається. І головне почали видавати тих хто в при совєтах був заборонений або навіть знищений в совєцких таборах.
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
А что Вы называете ’нормальной жизнью’ и сколько людей стоит ею обеспечить?
’Нормальне життя’ - це мати вибір. Вибір в усьому. Жити і працювати де хочеш, а не куди відправлять. Відпочивати з комфортом і де хочеться, а не в гетто без умов, купувати, що хочеш, а не ’хапай, що є’, казати, що думаєш, а не що дозволено.
Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Хорошо. Дадите пример восемнадцатилетних девушек того времени которые выглядели
на 48?С фото.
Да погуглите девушек в норковых шапках, этих фото полный интернет, фотографировались учащиеся, им сколько лет, 17-19?
4мама• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Удалено администрацией...
Ватніца, в нас українські пані італійські чоботи на смітники виносять - на радість бомжам. Йди, порийся - побачиш!
Щастя йопта велике - чоботи італійські
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляjannjann77
Просто наше качественное шло на экспорт, если вы не знаете.
В Херсоне жила до 1985 года. Знакомая привезла из-за границы шикарную махровую простыню. Когда стали рассматривать - а это наш Херсонский ХБК. Но в Херсоне такое нельзя было купить. Знакомая так вообще в шоке была - она на этом самом ХБК и работала.
И не нужно в одну кучу валить образование и промышленность.
Нам как говорили - забудьте все, чему вас учили в институте.
І це я так розумію свідчить про високу якість освіти?

Valentina shop2020• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Какие гарантии в брехливом государстве?
Вот сейчас брехливое,воровское государсто
Piracanta• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
скажу вам по секрету - паспорт для передвижения по СССР, тем более по УРСР, и для покупки билета - был не нужен.
Это так, для справки.
Гражданин СССР обязан был жить по месту прописки. Если прописан в селе, в городе на работу не брали.
english book• 30 октября 2022
Молодих може приваблювати розповіді,або досвід батьків.Наприклад квартира безкоштовна,пенсія ,якої вистачало на спокійне життя.Або передбачуванність і соціальний захист.Безліч безкоштовних гуртків,багато можливостей у безкоштовному навчанні.
Але ж справа у тому,що це все було з середини 60-х,і до середини 80-х,і квартири,наприклад,далеко не у кожного.І в тієї системи були як плюси,так і багато мінусів.Просто вони різні з нинішньою системою.
Я не вважаю,що якась система краща за іншу.Там були свої плюси,зараз свої.
Jhenya_Sh• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
Так сейчас война. Поэтому и качели
Качели у нас все 2000-е, по себе знаю, так как усилась в универе и работать пошла в 2006 году. Понеслась: 2004 революция будь она не ладна, 2008 кризис, скачок доллара, 2012 в моей сфере идиотское новшество, 2013 очередная революция, надеюсь, последняя и народ наш уже дорос до смены власти цивилизованным путем выборов, 2014 опять в моей сфере изменения плюс еще и война на востоке, 2019 еще один пришел и опять в моей сфере изменения... думаю, ни в одной стране мира люди моей профессии не переживали столько стрессов. Живу одним днем, можно сказать.

И по теме, ностальгирующих именно за совком не встречала. Единственное, чего люди хотят - это стабильности и развития. Чтобы не оказалось так, что в одно утро за все твои сбережения в нац.валюте можно было купить коробку спичек.
asjaua• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
p.s. описывающие ужасы СССР почему-то описывают в лучшем случае конец 80-х, т.е. последствия ’перестройки’ а в худшем - начало 90-х.
А что надо вспоминать- ленинский голод 1919? Голодомор 1932? Репрессии с 1937го? Развязывание финской позорной войны в 1939м? Вляпывание в организацию и участие в ВМВ 1939-1945? Подголодок 1946? Насильное перемещение целых народов в товарняках аж до 1953? Потом эти все поднятие целины, бам, распределение на работы по усмотрению кого надо, дефицит, отсутствие прав, Чехия, Афган? По сравнению с этим трешаком 80е это санаторий.
4мама• 30 октября 2022
Ответ дляnatallochka
Не має шо тиснути
Це точно, там сама вата замість мозку.
Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
Мрії - ні, але то були реалії мого дитинства. Мого радянського дитинства. Всі були рівні, всі були в сандаліках.
Отож, страшные реалии
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
а хоч би і до Африки, чи в африці не люди живуть? Якийсь расизм, їй-Богу
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляksusha1155
У моїх батьків. А шо?
співчуваю
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляmariya59
Еще и по 50 коп. были - ’цыплята табака’.))) И ни каких, ни ’кацапов’, это Киев, УССР
Кацапи були завжди , це ми забули , а на расеї весь час нас називали ’ хохлами’ , а ми забули за 30 років , ось нам нагадали , що москалі - кацапи наш одвічний ворог !
І да , я про Київ , пишу !
Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
Так звичайно Жигулі не будуть сильно відрізнятись, вони ж скопійовані з Фіату. Свого не могли придумати, прийшлось «проявіть смєкалку»
Своего не було ничего, все копировалось