По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляdorik
Что сейчас мешает? Я защитилась зимой. Сама писала диплом. И писать диплом , используя статистику и информацию с у сайтов всего мира гораздо интереснее.
Мне ничего не мешает, мне уже не надо. Мне и на пенсии хорошо.
А таких как вы не так уж много.
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляnatallochka
Не має шо тиснути
Точно , якій мозок може бути у троля з ’ большого города ’
Это для стаада жизнь. Где все молятся на одного вождя, и строго по придуманным правилам игры (боготворить верхушку, пропагандировать режим).
Жизнь в нищете. В Китай, просто Запад и США много бабла и технологий влили, сами бы по себе они были бы, как северная Корея.
Мы уже никогда так жить не сможем. У нас совсем другой менталитет. Мы свободные.
Хотя ещё , конечно много от совка осталось (сплетничество, сунуть нос в личную жизнь другого, осуждение и неприятие тех, кто отличается...), но в наших детях уже этого почти не останется.
Срср -це жахливий час якщо розглядати його у розрізі перспектив. Перспектива лише якщо ти у різних парткомах. Заробити і купити за зароблені кошти не можна нічого, ні авто, ні квартиру, ні одяг якісний. Все носилося роками, іноді десятиліттями. Не доступний для пересічного громадянина вибір відпочинку, оише турбази від організації де працюєш. Щоб купити «стєнку» чи телевізор не радянського виробництва, чи будь ще щось -все черги по запису.
Найкращий час-це час до війни і надіюсь, після Перемоги.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Так, немає жодного сенсу розбивати лоба вигадуючи велосипед. Або робити колеса квадратними.
Так діяли завжди, переймаючи в інших досягнення науки, культури, індустрії, тощо.
Що в цьому поганого - не можу зрозуміти.
Уявіть що завтра пан Байден скаже - любі мої, завтра будуємо в Україні автозавод, а також авіазавод і трошки по сфері айті.
Напевно треба гордо відмовитися і сказати що ми плагіатом не займаємось.
Та звичайно ж, спроектувати свій автомобіль чи вкрасти документацію в інших розробників, начепити свою назву та гордо казати -ось в нас який автопром - то одне й те саме
. І що воно у тому поганого? Але ви чудово виклали всю сутність радянського, а тепер і рашистського строю - лицемірство, брехня, перекручування, нехтування законами та етикою і повна зневага до всього
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
моя мама чудом вырвалась из села, ее не выпускали, она дояркой работала, но очень хотела учится дальше, ее выпустили, потому что кто то за нее ’ слово замолвил´ и то , это очень редкий случпй был тогда
а моя бабушка (одна из) ’вырвалась’ из села, поступила на актерский и стала актрисой
куда не плюнь - все вырвались!
Почитать любую биографию любого деятеля, каждый второй из села. От президентов до академиков.
Видать за всех ’словечко’ замовляли
куда не плюнь - все вырвались!
Видать за всех ’словечко’ замовляли
Ответ дляmariya59
А Вы из какого города? У нас в Киеве на пл. Калинина/пл. Октябрьской революции/Майдан Незалежності был фирменный хлебный магазин ’Паляниця’. Потом его переименовали в ’Українській хліб’. Так вот - аромат свежайшего горячего хлеба, стоял всегда, наверное в радиусе 30 метров от магазина.)) И да - объективности ради, за свежим хлебом там всегда очереди были...
Я из Харькова, извините, что ещё за свежим хлебом в Киев не ездили стоять в очереди.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляjannjann77
Ну, так это уже не СССР
Ну так, в СРСР же в школах були комп’ютери, а після розпаду -їх же відразу позабирали
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
’ти або потрібний гвинтик в потрібному партії місці (куди розподілять після університету)’
так наче зараз не так.
Тільки що ’гвинтики’ непотрібні. і не розприділяють.
А от піти б зараз до будь-якого вузу і запитати, чи хочуть студенти щоб їх ’партія’ забезпечила роботою і житлом, ото було б цікаво. Я так думаю всі б обурено відповились і пішли на біржу, мріючи про іпотеку
так наче зараз не так.
Тільки чемно спитати: чи згоден студент столичного чи обласного українського вузу поїхати в ’руськую глубінку’ або взагалі в якесь казахське село? А за совка розподілили в село - їдь в село. За тисячі кілометрів від цивілізації і рідних.
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляJulieta78
Я окончила школу в 95. У нас была информатика, но не помню с какого класса. Три человека на 1 комп) изучали Бейсик. До сих пор помню блок-схемы)))
Ну так 1995 не ссср.
Я Фортран изучала, очень даже интересно было. Но это было приблизително в 80-82
Ответ дляАпель-синка
Чем лучше? Современные дети учат по 2-3 иностранных языка, и как минимум один знают хорошо, разбираются в робототехнике, многие еще и программирование со школы осваивают, в целом современная молодежь намного продвинутей совковых пионЭров-комсомольцев. Многие еще и за границу уезжают учиться, и там довольно успешно обучаются.
Зачем вы им это рассказываете, не пугайте их, им страшно. Какая заграница, она же загнивает
Апель-синка• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@

Точно! как я могла забыть!
Ответ дляVerkaZvezda
куда не плюнь - все вырвались!
Видать за всех ’словечко’ замовляли
куда не плюнь - все вырвались!
Видать за всех ’словечко’ замовляли
я за всех не знаю. Пишу только то, что рассказывала мне мама. Паспорта им не выдавали, чтобы не уезжали из села.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
’Та звичайно ж, спроектувати свій автомобіль чи вкрасти’
...
ну... якщо хочете повернутися до наших баранів - вкотре запитую - то СРСР вкрав в італійців автозавод, чи цивілізовано побудували по контрактам і договорам?
...
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Скажітьт будь-ласка, в якому році після розвалу совка було видано повне зібрання творів якогось, скажімо, Івана Франка?
Поняття не маю. А що?
Ответ дляMariya Prokhorova
Маячня ! Чи ви, з чорного ходу, в крамниці ходили ?
Чоботи виробництва Італія йне бачили , чехословакія ’ цебо ’ , черга на два дні , якщо повезе ще з розміром , а так брали вже який залишився
Вот с этим - да, согласна... За импортом большие очереди всегда были... Если что-то начинали ’давать’ в конце месяца, то с тыльной стороны магазинов, универмага ’Украина’, например... Но, как я написала выше, далеко не для всех самое большое счастье в этой жизни, ограничивалось ’импортными шмотками’...
Color never seen before• 30 октября 2022
Ответ дляStrelka_007
Я написала те що я написала. Людині народженій в Києві отримати житло в Києві працюючи на якомусь столичному підприємстві було не так вже й легко як люблять розповідати поціновувачі сересере.
А людей, фактично, усували як від можливості купити, так і від можливості заробити на житло. Тобто, тоталітарна планова економіка: ти або потрібний гвинтик в потрібному партії місці (куди розподілять після університету), або жеврієш собі як можеш. Або ти дитинка парт.еліти чи директора заводу і тоді всі ці ´дрібні´ неприємності тебе не хвилюють.
По сабжу: зараз раша те саме робить: присадити всіх на державні іпотечні програми і крутити куди скажуть. Там неосовок рулить. Використовують для керування масами успішно.
Про житло вірно пишите. Це житло ’давали’ щоб хоч трохи розселити людей що жили одне одного на головах. І все одно норми були такі, що поки не одружишся не народиш і не постоїш у черзі всією дружньою родиною додаткове тобі не світить. А якщо хтось з вашої багатопоколінної сім´ї не дочекається і помре, то все по новій.
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
Та не убеждайте меня, я не ностальгирую за Союзом. Хотя жилось мне на то время очень даже неплохо.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
в тайгу до медведів
саме так і було у 99,9 % випадків
Ответ дляIvaMartina
Ему территории нужны и дорога на Крым.
Ну и власть
А Крым ему зачем? Человек достиг всего. Где лучше, может на Мальдивах, Дубаях, Монако яхтами мерятся? Нет, лучше всего под землёй. На Урале под землёй жить, с чемоданчиком. И отдавать приказы убивать и насиловать.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
це було б риторичне опитування
Це виключно ваша думка.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
скажу вам по секрету - паспорт для передвижения по СССР, тем более по УРСР, и для покупки билета - был не нужен.
Это так, для справки.
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
Всего навсего на три года. А потом свободен, как ветер в полете.
Ответ дляVerkaZvezda
Неможливо було купити, мабуть, тому, що їх будували не для того щоб ПРОДАТИ, а для того щоб в них ЖИТИ.
Відчуйте різницю.
Ну а щодо ’купити’ - скільки приблизно років треба працювати ’за невелику з/п’ щоб придбати квартиру.. не те що в Києві, а хоча в якомусь райцентрі.
...хм... доречі, а зараз будують квартири в райцентрах?
...якщо ви, звичайно не депутат Ляшко, або його мама, той в лотерею виграв а та відкладала з пенсі на квартиру... на Печерську
Відчуйте різницю.
Они людям и не принадлежали, человек умирал, квартира отходила обратно государству. Модно было только обмениваться
Что_по_чем• 30 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Блин, да это сарказм был в ответ на другой комментарий. В следующий раз, так и напишу :сарказм. 🙃
Сорри, тупанула, думала это ответ на другой коммент))))