По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
Ми ще не все знаємо, ще будуть ’ спливати’ факти про той совок, уже дещо ’ проясняється’, що я раніше не знала . Нам треба не забувати свою історію, а якщо не знаємо, вчити, читати.
комунізм +фашизм = рашизм !
Ответ длянова_Я
нет у мамы склероза. У нее было 3 детей, работа воспитателем в ДС, з.п 80 рублей, папа работал электролинейщиком, по 10 дней в командировках, чтоб прокоомить семью, мы редко его видели. Соседка продавала, помню, сыр, колбасу, где- то там работала и выносила оттуда. И з одежды у меня - школьная форма, 2 фартука, чеоный и белый, и в нем ’ и а пир, и в мир’, Слышала краем уха что где- то есть ’ Артек’, : Молодая гвардия’, но ниразу мне, круглой отличнице, никто не предлагал путевку туда. Что хорошего. Пойдет папа утром в магазин, я встаю- стол заставлен- стекл бутылки с разноцв, крышечками - молоко. сливки. ряженка, кефир, булочки свежие ( по 8 коп), сырки детские сладкие ( по 14 коп), это да. это Было.
Артек для масквы и ленинграда, вам туда зачем? Не привыкали бы к хорошей жизни.
Мне мама с 8 лет брала путевки в Анапу. Чудные времена, когда в рукомойнике стирала что то мылом, оно не отстировалось, что я там постираю сама в 8 лет. Месяц мучений, столовки, каши с сахаром, песни строем. В море по колено заходили оздоровится на 3 мин ’дети в воду, дети из воды’
Ой, спаси и сохрани
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
Ви мабуть досі живете в совку і зовсім не знаєте сучасної дійсності. І Франко, і Л.Українка видаються зараз. І навіть досить успішно інтегруються в сучасне життя. Є популярними. Ви чули пісню ’Чому являєшся мені у сні’? Це вірш Франка. А фігурки для дітей в Сільпо за ’Лісовою піснею’ Лесі Українки бачили? Чули що знято мультфільм за цим твором?
Є різниця між академічними науковими виданнями, і фігурками для сільпо.
Як то кажуть, відчуйте різницю.
Леся Українка деградувала від академічних знань до маркетингового ходу, десь між ковбасою і бананами.
Як то кажуть, відчуйте різницю.
Ответ дляboringmovie
я совок бляха ненавиджу!! я ще встигла в ньому народитися, але мене аж трусить, як я його ненавиджу!! ох бля аж скули зводить. ще з усіма, хто ностальгує, завжди сралась і казала їм шо то режим! то окупація!! і я не знаю звідкіля воно взялося. я сама мала якось додумалась до такого.
Видно на генетичному рівні, а я це тільки з початком війни в 2014 усвідомила(
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляboringmovie
ви ще скажіть, шо не було закритих інтернатів із хворими дітьми, яких туди батьки таємно здавали, шоб создавать відімость здорового общества.
всьо било, просто ви глубже не копали.
забули про острів Валаам, туди звезли всіх інвалідів і закатували до смерті
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляValentina shop2020
Сказка, пишите дальше.
Продукты в 80 годах было валом
тільки у сні , повно було
Ви хоч фільм подивиться ’ блондинка за углом ’ з Міроновим й Догілева в головних ролях
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляSeehund
Да прямо 80-е годы, родители продукты доставали через тётку, заведующую магазином. Ездили в Москву и Ленинград купить что-то приличное из вещей.
’Ездили в Москву и Ленинград купить что-то приличное из вещей’
кайф
между походами из Єрмитажа до ЦУМа
не сипьте соль на рану :)
кайф
между походами из Єрмитажа до ЦУМа
не сипьте соль на рану :)
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
Ага, а ще в совку зовсім не було цензури. І видавали не тільки Шевченка, а ще і Стуса, Симоненка, Багряного ….
А де її ’цензури’ немає?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Сейчас я все это могу заказать из любой страны
из любой єто из Китая? :)
Stepa_nida• 30 октября 2022
Я знаю лише одну людину, яка сумувала за совком. То був мій дід.
Він був вченим-геологорозвідником, все його доросле життя пройшло у відрядженнях по всьому срср-у для проведення підривних робіт. То так, він кайфував - від безкоштовних перельотів, від дружнього прийому колег з трапезою кожного разу, від можливості дістати і привезти якісь речі, від такого цікавого та насиченого подіями життя, від того, що сімʼям почергово видавали квартири. Його не парили дефіцити, черги, ідеологія, приниження людей, як саме видавались оті квартири (як до цього залучались знайомства, бартери та інші обхідні маніпуляції), ремонти, авто чи щось таке. Він жив у своїй капсулі та мав мінімальні вимоги щодо матеріального.
А те, що його колега за домовленістю з партійним керівництвом вкрав його наукову роботу, отримав швиденько науковий ступінь та продавав далі ці наробітки на комерційній основі (!), то такє, дійсно.
Все, більше жодної людини з оточення.
Color never seen before• 30 октября 2022
Ответ дляSeehund
Та то’ненастоящий ссср’. Настоящий для них это не революция, продразверстка, неп, коллективизация, не война, не послевоенное голодное время с карточками, а где то 70е года. И все.
Ответ дляЭ-велин@
Ой, спаси и сохрани
я ездила в Лагерь труда и отдыха, в 1989 г. Каждое утро нас вывозили в поле, надобыло собирать то помидоры то лук. По вечерам дискотеки, но я домашний ребенок была, не любила такое. Но- надо было. В детях воспитывался коллективизм. Кстати, коллектив я так и не полюбила с тех пор(
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляStepa_nida
Все, більше жодної людини з оточення.
а все-таки, я вибачаюсь, чисто спортивна цікавість - в капсулі - це в квартирі?
Ответ дляnabludatel
Тільки чемно спитати: чи згоден студент столичного чи обласного українського вузу поїхати в ’руськую глубінку’ або взагалі в якесь казахське село? А за совка розподілили в село - їдь в село. За тисячі кілометрів від цивілізації і рідних.
Что вам опять не так, работу дали. - и обязаны 5 лет отпахать за бесплатно на севере, в селе, в колхозе. Лет через 20 получите квартиру
boringmovie• 30 октября 2022
Ответ дляAlessa 35
мене осінило років в 13-14, це був десь 2004. я тоді багато цікавилась европою і саме прибалтикою і багато думала, чого в них так классно стало після совка, а у нас гівно якесь. а вони ж свідомі! і нам зараз допомагають, бо вони добре розуміють. хочу, шоб і в нас люди так от зрозуміли все, тоді буде в нас майбутнє.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляColor never seen before
после первой мировой все голодали, допустим, гиперинфляция, Великая Депрессия (США) и т.д. гитлеры не от хорошей жизни появились. Молчу уже про революции, войны и прочее.
diamond_shop• 30 октября 2022
при царе и хрен стоял! знаете анекдот?
старшее поколение - 70 и больше многие работали спустя рукава, однако ж были при зарплате, квартиры давало государство и прочие плюшки, жили все плюс-минус одинаково, никто особо не выделялся, сейчас сильно видно социальное неравенство, вот и ноют
у тех кому 30 не заметила, как может быть ностальгия по стране, в которой не жил?
diamond_shop• 30 октября 2022
Ответ дляAlessa 35
Аргумент в основном, что образование лучше было
не лучше оно было, врут все
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
капсула тут ’ у своєму світі’))
ну то зрозуміло, але все-таки - дали квартиру, і яку? Уже досліджувати так досліджувати
Stepa_nida• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Ні, це мається на увазі в своєму конкретному світогляді, не помічаючи того, що відбувається навкруги.
Для простого прикладу, він памʼятав, що в нього була ’достойна’ зарплата науковця. Отже, в срсрі всі зарплати були достойні!
А зарплати його друзів, які працювали, наприклад, на заводі на нормальних посадах, але через низькі зарплати мали поганий рівень життя і не могли подорожувати чи нормально відпочивати, чомусь забувались.
І так багато у чому.
ksusha1155• 30 октября 2022
Ответ дляboringmovie
Бо люди розвинуті вміють порівнювати, а все пізнається у порівнянні. У радянському дитинстві що ми бачили? Діафільми, і то у кого батьки заробляли добре.. Коли совок розвалився почали показувати іноземне кіно, омг, це інший світ! Італія, Франція, Америка.. як вони жили! Я була школяркою і питала- чому ж у нас все так було?? Бо система знищувала будь-який розвиток. Так і зараз у рашистів занавєс в мізках.. вони не можуть жити краще, не вміють, і хочуть знищите все провідне- від злості, заздрості, обмеженості.