ОхиИВздохи• 02 ноября 2022

Як ви пояснююте логіку своїм дітям 5 клас НУШ

Наприклад задачі на припущення? Може є якісь посібники додаткові? Я скма можу розвязати, а дитині пояснити не можу
Заикальница• 02 ноября 2022
наприклад?

Сиренькая• 02 ноября 2022
Задачи на припущення, это с х?
Миллениалка• 02 ноября 2022
Автор, принцип деріхлє чи що?
Миллениалка• 02 ноября 2022
Чи доведення від супротивного
Куратор дебошей• 02 ноября 2022
Є посібники, але важко пояснити якщо з 1 класу не практикувалась дитина.
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляМиллениалка
Чи доведення від супротивного
Так
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляКуратор дебошей
Практикувалась з логіки, все розуміла, але таких завдань не було

Куратор дебошей• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
В ютубі шукали?
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляКуратор дебошей
В ютубі шукали?
Так , не можу знайти
Куратор дебошей• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Так , не можу знайти
давайте задачу
Миллениалка• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Так
Ну так повно в ютубі пояснень.
Щоб довести неправильність твердження треба припустити, що твердження правильне і розвивати цю версію, поки не прийдемо до очевидної несінитності. Тоді автоматично ми доведемо, що твердження правильним бути не може
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляКуратор дебошей
давайте задачу
Задач много, я скма вирішити могу , а дитині пояснити не можу
Миллениалка• 02 ноября 2022
Вам пропонують написати пояснення, яке ви не можете пояснити, а ви не хочете давати задачу.
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляМиллениалка
Ну так повно в ютубі пояснень.
Як шукати, скажіть будь ласка, бо я знаходжу все не те
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляМиллениалка
Миллениалка• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
фото
Це не доведення від супротивного :)

Зараз
Миллениалка• 02 ноября 2022
А може і воно
1) в твердженні ’таня1 юля 2’ ми не знаємо, що істине, що хибне, але точно знаємо, що одне істине, інше хибне, тоді у нас лише два варіанти: перший варіант таня1 істине, юля2 хибне, другий варіант таня1 хибне, юля2 істине.
2) розглядаємо перший варіант.
Таня 1 - істине, Юля2 хибне.
Дивимося на інші: таня 2 ліда3. Таня зайняла 1 місце, значить таня2 - хибне, виходить, що ліда 3 - істине.
Далі дивимося: ніна2 ліда 4. Ліда зайняла 3 місце, виходить ліда 4 - хибне, звідси слідує, ніна 2 - істинне.
Що маємо в результаті істинних: таня 1, ніна 2, ліда 3, юля 4. Все зійшлося.

2) другий варіант: таня1 - хибне, юля 2 - істинне, тоді дивимося далі.
Ніна 2, ліда 4. Але 2 вже зайняла Юля, тому ніна 2 - хибне. Звідси слідує, що ліда 4 істине.
Дивимося далі: таня 2, ліда 3. Але 4 місце зайняла ліда, тому ліда3 -хибне, тому таня 2 істинне. Але ж з самого початку було відомо, що 2 місце зайняла юля, отже в нас суперечність, значить, цей варіант неправильний.
Миллениалка• 02 ноября 2022
Хи хіба сама не так вирішували?
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляМиллениалка
Хи хіба сама не так вирішували?
Так, але дитині пояснити не можу! Дуже забагато усього . Дякую Вам

Миллениалка• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Балаканини багато, а принцип однаковий усюди. Просто озвучуєте хід своїх думок і заповнюєте в процесі таблицю.
Це окремий предмет в НУШ логіка?
автор ОхиИВздохи • 02 ноября 2022
Ответ дляМиллениалка
Це окремий предмет в НУШ логіка?
Так, з першого класу
Миллениалка• 02 ноября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Так, з першого класу
Він дуже класний. Прям заздрю, мої діти старші і в них такого не було.