Сиреневенькая• 10 ноября 2022

Чи потрібна вища педагогічна освіта для викладання в старших класах школи

Напишіть, будь ласка, чи потрібна вища педагогічна освіта для викладання в старших класах школи чи достатьо вища освіта з предмету.
Якщо людина має вищу освіту з математики, але освіта не педагогічна, то вона може бути вчителем з математичних предметів у старших класах школи?
КАПСЛОЧНИЦА• 10 ноября 2022
Нет, не нужна

Черпак_для_фантазий• 10 ноября 2022
Знаю с магистратурой можно в школе, училище и техникуме.
Пешеходик• 10 ноября 2022
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
И в университете
Черпак_для_фантазий• 10 ноября 2022
Ответ дляПешеходик
И в университете
В универе только если поступаешь в аспирантуру. Так говорили на кафедре 12 лет назад, может уже изменилось что-то
Эта_Шикарна)• 10 ноября 2022
Можете викладати плюс якісь курси пройдете від школи
Эта_Шикарна)• 10 ноября 2022
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
Изменилось
КаваЗМолоком• 10 ноября 2022
Викладати зможете, підвищити категорію ні.
Сестра чоловікова закінчила КПІ. Запросили її до ліцею вчителем математики.
Пропрацювала деякий час, потім сказали, що для підвищення категорії потрібна педагогічна освіта.
За рік чи два це можна зробити у педвузі. Рік стаціонару або два роки заочно.
Вона вже отримала цю другу вищу.
Насправді формальність.
Я навчалася у КНУ ім. Тараса Шевченка, цей вуз дає право викладання (у дипломі через кому ’вчитель’). Але фактично нас не вчили викладати зовсім. Був курс методики викладання, на якому старенький дідок щось тихенько собі під носа буботів, читав з листочка.
Як_наготую...• 10 ноября 2022
Подруга физику преподаёт, не педагог по образованию, физтех закончила
Зубная фея• 10 ноября 2022
Я вже не працюю в школі.
Але 10 років тому у нас була дівчина, яка викладала інформатику і не мала педагогічної освіти, а вона була спеціалістом з комп´ютерних систем (точно не знаю назви її фаху).
Так от їй сказали пізніше: або педосвіта заочка, або до побачення.
Як зараз - не знаю.
Але працюючи в школі, треба знати ще й методику викладання.