Olgusya• Изменено 17 ноября 2022

Руйнування енергетичної інфраструктури України наближається до критичної точки

Про це заявив єврокомісар Янез Ленарчич.

Дівчата, а тепер серйозно. Що далі?

Капітулювати владі ніхто не дасть. Але як ми будемо жити? Ваші прогнози на найближчі пів року.
dreamsunny• 18 ноября 2022
Сегодня в 9 утра ровно двое суток как мы без света. Пошли третьи сутки без электричества. А кто-то обещает отключать по графику... Это явно не про нас(

Леди Репях• 18 ноября 2022
Ответ дляyulia906090
Ні, питання в тому, що я живу біля відповідних об´єктів і бачу, як їх захищають....аж ніяк
Верю😶
А кто-то ж верит, что ’они делают всё возможное’.

Нет, в то, что сотрудники критических структур и обычные трудяги стараются - я верю. А выделяют ли наши толстосумы им на это достаточные средства - вопрос.
antoninalav• 18 ноября 2022
Ответ дляyulia906090
Удалено администрацией...
Ну, Ок.
ФЕЙК: Росіяни атакують енергетичні об’єкти в Україні з кінця лютого, але відключення почалися лише в жовтні. Отже, це змова енергетичних компаній та уряду.

ЯК НАСПРАВДІ: Атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури дійсно почалися з початку повномасштабного вторгнення. І українська енергосистема гідно їх витримувала.

Але з жовтня росіяни масово і прицільно знищують саме енергетичну інфраструктуру. Їх атаки набули беспрецедентних масштабів. Удари крилатих ракет та іранських дронів майже щоденно спрямовані насамперед на гідро- і теплові електростанції, трансформаторні підстанції, лінії електропередач. Тобто як на об’єкти генерації, так і розподілу та транспортування електроенергії, через що навіть вироблена енергія не завжди може потрапити до споживача.

Цілі для атак російські військові визначали разом з російськими енергетиками, адже останні знають, як створити максимум проблем для енергосистеми. Саме через ці системні руйнування доводиться вдаватися до відключень.
ФЕЙК: Електроенергії достатньо для всіх, просто влада продає її закордон, заробляючи великі кошти.

ЯК НАСПРАВДІ: Експорт електроенергії заборонили одразу після початку масштабних атак на енергетичну інфраструктуру - 11 жовтня. Дані щодо імпорту і експорту електроенергії згідно міжнародних стандартів є відкритими, то ж кожен за бажання може це перевірити. Ціни на європейських ринках електроенергії почали падати через стабілізацію цін на газ. В жовтні в деякі години вихідного дня цінові індекси базового навантаження в цих країнах були навіть нижчими, ніж на ринку на «добу наперед» України.

ФЕЙК: Влада та енергетики не захищають енергетичну інфраструктуру від російських атак.

ЯК НАСПРАВДІ: Енергетичну інфраструктуру прикриває українська ППО, яка збиває більшість російських ракет. Енергетики також намагаються захистити об’єкти, укріплюючи їх всіма можливими засобами. Це дозволяє зменшити масштаби руйнувань, але повністю уникнути їх неможливо. І Україна дійсно потребує більше систем ППО для захисту енергетичних об‘єктів, про що постійно ведуться перемовини з нашими західними партнерами.

ФЕЙК: Росіяни скоро знищать всю українську електроенергетику, і Україна порине в темряву.

ЯК НАСПРАВДІ: Україна має розгалужену й потужну енергетичну систему. Вона створювалася в радянські з часи з розрахунку на високий рівень споживання гігантів промисловості. Значна проектна потужність української енергосистема та щоденна героїчна робота енергетиків з відновлення пошкоджених об’єктів не дозволять росіянам влаштувати в Україні тотальний блекаут.

ФЕЙК: Удари по теплових електростанціях не мають суттєво впливати на стабільність системи, так як більшу частину електроенергії в Україні виробляє атомна енергетика.

ЯК НАСПРАВДІ: По-перше, росіяни захопили найбільшу в Європі АЕС – Запорізьку, яка здатна генерувати до 20% від всієї потужності електрогенерації в Україні. І неодноразово її обстрілювали, зруйнувавши всі високовольтні лінії зв’язку. Через постійні обстріли і розміщення озброєння біля атомних блоків, станція зупинена, і не може виробляти електроенергію, крім як для власних потреб.

МАНІПУЛЯЦІЯ: Влада приховує правду про руйнування, говорячи про влучання в безіменні «об’єкти енергетичної інфраструктури».

ЯК НАСПРАВДІ: Українська ППО знищує більшість ракет та дронів. Росія намагається зруйнувати наші енергетичні об’єкти вщент, обстрілюючи деякі навіть по десять разів поспіль. Тому «звітувати», що куди влучило і якими є масштаби руйнувань, – означає допомагати російській розвідці.

ФЕЙК: Влада не допомагає енергетичним компаніям долати наслідки руйнувань.

ЯК НАСПРАВДІ: По-перше, уряд працює з підприємствами, які є великими споживачами електронергії, щоб ті по можливості коригували графіки роботи для зменшення навантаження не мережу в пікові години. По-друге, триває робота з міжнародними партнерами, які допомагають підтримувати та відновлювати українську енергосистему.

МАНІПУЛЯЦІЯ: Економити немає сенсу. Україна і так суттєво скоротила споживання електроенергії під час війни через скорочення виробництва та виїзд з країни мільйонів людей.

ЯК НАСПРАВДІ: Так, насправді рівень споживання в Україні знизився через війну. Але осінні масштабні обстріли ставлять під загрозу стабільність електропостачання. Бо це є першочерговим завданням російської атаки на енергетику

Сьогодні енергетичний фронт став одним із найважливіших фронтів цієї війни
Я Вам скопіювала. Самій довго розписувати. Мій чоловік головний інженер. Людина зараз толком не їсть, не спить… Справа з енергетикою зараз дуже складна… дуже… Але не ми почали цю війну. Ворог нас нищить різними способами і Ви йому також допомагаєте..
Леди Репях• 18 ноября 2022
Ответ дляЕленнн
бл.. ці трансформатори розміром як вагон..,вони що,не могли зробити укриття беттонними плитами.як у саркофазі?? було 2 місяця часу,та й взагалі, рашики ще з літа нам обіцяли ’без’,правда і наш -також анонсував--’Безвас’.. То чому не дав указання укріпити всю інфраструктуру,там де можна??? наклейки ’велике будівництво’ закінчились?
Плюсую.
Леди Репях• 18 ноября 2022
Ответ дляdreamsunny
Сочувствую, капец.😞
Как справляетесь?
iroman• 18 ноября 2022
Вот что-что, а аудит пора было внедрить давно.
antoninalav• 18 ноября 2022
Ответ дляyulia906090
Ну, то ідіть захищайте) ідіть з однодумцями щось робіть! Вимагайте захисту! Вимагайте звичного життя! І до Путіна ще… напряму , напевно, краще…

Jhenya_Sh• 18 ноября 2022
Ответ дляvoitenko
Расклад такой, что это будет до тех пор, пока будет давать добро Америка с Европой. Они не полезут нас защищать, в Европе уже все обосрались, боятся эскалации после ракет в Польше. Хотят вымотать и ослабить рашку за счет Украины и украинцев. Потом на русские замороженные деньги будут репарации и отстраивание. Война-это всегда про деньги. К сожалению, быстро не закончится, будет все хуже и хуже. Это логика, не тарологи или какие то предсказания. Условия наших партеров- границы 91 года, никто на меньшее не пойдет. Отсюда и делайте выводы.
Сумбурно, но мысль понятна, я надеюсь
Партнеров или америки с европой? Партнерами их сложно назвать, особенно после написанного вами))
Леди Репях• 18 ноября 2022
Ответ дляantoninalav
Вы зачем провоцируете? Каким образом обычная женщина-налогоплательщица может что-то ’защитить’?

Она не получает депутатские зарплаты и не клялась мудро управлять народом Украины. А есть те, кто золотом какает, а как случилась проблема - давайте, простые люди, сами разбирайтесь.

Вы много видели мирных украинских женщин, имеющих возможность вмешиваться в оборонные дела? Ваши советы - курам на смех.
Или Вам просто зубами поклацать?😉
KatrinkaSh• 18 ноября 2022
Ответ дляЕленнн
100%. Я з чоловіком колись були в Ізраїлі, по роботі і нас там по заводах возили. Так там все в цементі, на всьому більш-менш важливому захист, на подвір´ї установ укриття, виглядає, як величезна цементна труба. І захист на кінцях. А в нас рік війни і все голе...(
antoninalav• 18 ноября 2022
Ответ дляЛеди Репях

Или Вам просто зубами поклацать?😉
Та. Ні, ця пані знає все краще за усіх. Знає як захистити, знає чому не комфортно жити, знає все! Має однодумців. Вона думає, що не «обичная женщінаналоплатєльщіца».
Якщо знає як і може допомогти то це просто ну дуже погано, сидіти і нічого не робити…
От енергетики зараз голову ламають, що ж робити. А люди в курсі.
Вероника-2014• 18 ноября 2022
Ответ дляKatrinkaSh
9-й год
vikgvv• 18 ноября 2022
Вот и весь смысл…
Марика-bf42• 18 ноября 2022
Як будемо жити? По-різному, в залежності від можливостей. Виживуть не всі, на жаль. Ситуація дуже серьозна. Щось змінити кардинально може тільки диво.
KatrinkaSh• 18 ноября 2022
Ответ дляВероника-2014
9-й год
Вот давайте не будем. 9 лет война дальше зоны ато не выходила. И никто и подумать не мог, что будет такое. Поэтому меня и лично моей семьи это жестко коснулось лишь 24.02.2022. А про 8 лет бамбили бамбас сами знаете, кто вещает
yulia906090• 18 ноября 2022
Ответ дляantoninalav
Так ви поясніть мені ви ж така розумна, ви кучу повідомлень написали ні про що, то краще б написали по ділу і мокнули, а так....аби поляпати
prozerpina123• 18 ноября 2022
Ответ дляKatrinkaSh
Боже, что вы несёте
Лишнее подтверждение лицемерия некоторых ’украинок’.
Пока ее жопы не коснулось, было ерундой и нагнетанием, а как коснулось, так караул. Тьфу.
yulia906090• 18 ноября 2022
Ответ дляЛеди Репях
Верю😶

Так я про це й кажу, те що звичайні робітники роблять все можливе, то факт
Але те,що питань до керівництва дуже багато - це точно.
І доречі жодна советчиця не відповіла, що було зроблено.
4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляyulia906090
Дайте відповідь, як ви бачите генератори в будинку на 25 поверхів?
Тільки не пишіть виїзжайте, бо я вам скину карту, на виїзд...
Удалено администрацией...

4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляantoninalav
ЗСУ зробили і роблять неможливе просто!
Енергетики працюють вдень та вночі!
Що Вам тут розписати? Мій чоловік енергетик…( не буду вдаватимусь в подробиці) знаю все з середини.
Ви просто невдячна…….
Ви хотіли щоб під час війни жилося комфортно та звикло?
Енергетикам - честь та хвала 🙏🙏🙏
Вони роблять надможливе.
А от диспетчери чи хто там вимкненнями керує - дебіли. Не хочу тут зайвого писати, #неначасі але я то їм пригадаю потім. Хоч би трохи думали про людей.
yulia906090• 18 ноября 2022
Ответ для4мама
Удалено администрацией...
Ви я так розумію за бугром?
Вот чесно я би помовмовчала на вашому місці, бо стає стидно за таких хамових громадян.
dreamsunny• 18 ноября 2022
Ответ дляЛеди Репях
Сочувствую, капец.😞
Как справляетесь?
Живем практически в ТЦ. Там заряжаем гаджеты, там едим в кафе, там ребенок делает дз и тесты, которые может. Некоторые соседние дома уже включили, очень надеюсь, что у нас тоже скоро включат свет.
Julil1103• 18 ноября 2022
Ответ дляprozerpina123
Боже, что вы несёте
Как Политейка , она же Вихола. Самая лицемерная форумчанка. Все вокруг Матрешки и консервы. А кто она. Сидя семьей в полном составе в Европе и имея такие высказывания под другим своим ником…
4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляKatrinkaSh
В тому і ваша біда, що вас це не стосувалось. У 2014 ми втратили 1/3 нашої території. І ворогу цього мало. Його мета - наше повне знищення.
Він не зупиниться. Чим раніше ВСІ українці це зрозуміють - тим швидше зможемо його зупинити.
4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляyulia906090
Ви я так розумію за бугром?
Я не за бугром, я вже кілтка діб без ее, хоча в нас прильотів не було, наші потужності забирають на сусідні області, які постраждали.
Наша влада - 99% гімно та хапуги, але кращих тупо немає! З нашими розберемось потім, після перемоги!
4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляJulil1103
Julil1103• 18 ноября 2022
Ответ для4мама
фото
Вы третий аккаунт Вихола? Или к чему фото
4мама• 18 ноября 2022
Ответ дляJulil1103
Трохи промахнулась з відповіддю, інет висне, вайфая нема як розумієте, видалити ж не можу. То на попереднє про за бугром.
4мама• 18 ноября 2022
І так, для мене всі, хто за ’дагаварівацца’ - матрьошки і напрямок куди я пошлю - відомий.
Julil1103• 18 ноября 2022
Ответ для4мама
Я ни в коем случае не осуждаю, тех, кто за бугром. Но вот находясь там клеймить тех, кто потерял все, выживает, находясь в Украине , у кого родные на фронте в окопах и тд. Тех, переживает о будущем…Да даже и истерит…Да даже надеется и молится о каких-то решениях и переговорах, даже если они на сейчас - из планеты розовых пони..ну такое себе занятие. нет у такого человека морального права осуждать других за их мысли и желания.