Всім привіт. Через роботу прийшлось переїхати до Львова 2.5 роки назад. Як почалась пандемія з того часу працюю віддалено, іноді відвідую офіс. Знімаю кімнату в гуртожитку, ближній центр, до Оперного театру 20 хв пішки (хто зі Львова або був там то знає).
Сама кімната: 17,1 м2 в гуртожитку блочного типу, 2 кімнати в блоці. Шостий поверх. Свій окремий санвузол 2 м2 (колись це був один на двох, але розділили на два і тепер в кожного є свій туалет і душ). Сама кімната розділена перегородкою на житлову частину і на кухню. Є своя повноцінна кухня, плита, в кімнату виведена холодна і гаряча вода. Ремонт робився в 2009 році. Кімната тепла.
Декілька днів назад дзвонить хазяйка і каже що збирається продавати кімнату так як потрібні гроші і чи не хотіла б я купити. Спочатку хотіла 22 000 у.о, але я домовилась за 20 000 у.о. Вирішали подивитись оголошення яка ціна подібних кімнат і всі в районі 15-18 к. АЛЕ: вони дуже далеко від центру Львова, в них спільна кухня і санвузол і без ремонту.
На руках зараз є 5000 у.о. (решта все в гривнях, які прийдеться міняти по теперішньому курсі). Є можливість відкаладати в рік близько 10000 у.о. Отже, який з наступних сценаріїв кращий:
- Сценарій 1: Купити кімнату, через 3 роки продати (щоб не платити податки великі), докласти гроші які назбираю за ці три роки і купити повноцінну нормальну однокімнатну квартиру. Плюс економія близько 80000 грн на оренді за рік, так як більше не прийдеться орендувати
- Сценарій 2: Продовжувати орендувати далі і прицьому збирати на свою власну. Через два роки я буду мати приблизно 35 000 у.о що вистачить на 1к новобудову.Також не буду боятись а чи продам я ту кімнату за 20 к і так далі. Але через війну є якась неясність. А може курс сильно впаде, або подешевшає нерухомість і тд
Дякую.
Ответ дляПопа как у Кардашьян
Я поняла что вы в айти. Вам тем более не стоит беспокоиться о росте курса, зп то у вас в $$. И не привязывайтесь к жилью. Вы молоды скорее всего и работа у вас очень мобильная. Если уж и покупать недвигу, то хорошую, а не выручать кого-то.
Пы.сы. не бойтесь вы переезда. Докините пару тысяч и снимите себе нормальную квартиру в том же центре. И поверьте очень быстро вы привыкните к хорошему жилью, а свою комнату для гномиков будете вспоминать с удивлением
я тут просто подумала, за 2 роки я потрачу приблизно 5000 y.о. І якщо я навіть продам кімнату за 18 000 y.о. я всеодно буду в плюсі, чи не так?
Фиона Шрековна• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
Якби вона її продавала за 15-17 к я б точно купила. А так 20к. Якщо я потім не зможу продати кімнату за таку ж саму ціну. Чи може краще почекати всетаки 2 роки і купити нормальну квартиру. Не хочеться помилитись у виборі. Плюс я маю дати остаточну відповідь завтра
краще мати своє, а не виплачувати чуже
ця чи не ця, вам потрібно купувати, можливо кредит
особисто я , гуртожиток б не купувала
смарт подивіться, хай далі, але не гуртожиток
особисто я , гуртожиток б не купувала
Попа как у Кардашьян• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
Не совсем понимаю ваших расчётов. Как вы угадайте курс? Почему вы решили что квартира будет стоить 18т? А не 8 например?
Вы 2 года назад знали что курс с 25 станет 42? Может и о войне знали?
Я вообще не понимаю зачем человеку вашей профессии жилье свое, особенно пока вы без семьи/детей.
Опять таки, купив это, вы отодвигаете покупку нормального жилья на 20т. Лучше уж кредит на свое взять. Ведь у вас уже есть как минимум 50%
Ответ дляПопа как у Кардашьян
У Львові сама убита кімната в гуртожитку до війни коштувала не менше 14 к
Попа как у Кардашьян• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
Покупайте, я не против:)
Доктор Варвар• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
а скільки б ви максимум дали? при умові що є ще свій санвузол 2 м
Сын снимал 1-комнатную квартиру с хорошим ремонтом за 6000 гривен до войны. Сейчас хозяйка зафиксировала в валюте, 200 €. Около 8400 гривен и коммуналка.
Про покупку не подскажу. Сейчас цены выросли в западных регионах.
Новострой бизнес-класса 2-комнатная на этапе котлована была до войны примерно 37-40 тысяч $, готовая около 77-80 тысяч $, но потом все пошло вверх.
Я_и_моя_собака• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
вам какой вариант комфортнее, и сколько стоит Ваш комфорт?
Никто не знает, какая цена будет через 3 года. Бесполезно гадать на эту тему.
Узнайте цены в вашем общежитии.
У хозяйки есть покупатели? почему она так торопит Вас? почему именно завтра надо дать ответ? Это похоже на манипуляцию
Узнайте цены в вашем общежитии.
Я_и_моя_собака• 26 декабря 2022
Ответ дляАстановитесь
Не спішіть, вона хоче продати як найскоріше, для мене задорого за комнатушку 20 штук, краще почекати, думаю потім буде важко продати
сейчас на ЗУ наплыв, и цены высокие, видимо.
Я бы вообще при нынешней ситуаци деньги никуда не вкладывал бы,ну разве что на автомобиль,знаем,уже проходили недавно,когда похер квартира и имущество,лишь бы ноги унести,а ноги хорошо уносить на своем авто(желательно исправном)и с хорошим пакованом налички,потому как кушать и пить надо всегда,....
Колдунья-вещунья• 26 декабря 2022
Я б подиаилася що ще є на цю суму у Львові. І оренду відразу дивіться бо якщо інші куплять то чи варто буде переізждати. Якщо нічого кращого нема і є гроші то брала би.
Колдунья-вещунья• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
Чи можна проживати поки продаватиметься чи ні я не питалась, але не дуже хочеться щоб ходили тут кожен день і дивились. В такому випадку я би вже виселилась. Я напевно дійсно так привикла до тої кімнати, району, і тд. Можливо дійсно сказати їй що давайте за 18 к , а якщо відмовиться то попросити скільки ріелтор їй оцінить ту кімнату
Ріелтор буде оцінювати так щоб скоріше продати, ви самі ринкову ціну маєте бачити враховуючи не тільки стіну а і місцезнаходження
Колдунья-вещунья• 26 декабря 2022
Ответ для0905mas
Ви можете потратити і більше,6000 грн за два роки не буде такоі ціни оренди