Обижулька• 05 января 2023
Ваши бабушки говорили?+
Необычные слова, может интересные шутки, афоризмы, выражения?
Может крамольные фразы?
Делитесь :)
Может крамольные фразы?
Делитесь :)
Налитое яблочко• 05 января 2023
Що Бог парує різних людей, наприклад роботящу жінку та лінивого чоловіка, бо якщо було б двоє роботящих, тоді б вони землю перевернули, а двоє ледачих з голоду померли)
Яке йшло, таке і здибало, але ж воно повністю протирічить першому)))
На житті, як на довгій ниві
Багато, зараз і не пригадаю всього. Іще розповідала дуже багато цікавих історій про своє життя, але всі вони були сумні, бо переживали тяжкі часи, колективізацію, війну, голод, розруху... Але її сила духу і готовність завжди допомагати людям дуже мене вражали!
На житті, як на довгій ниві
Укр_жіночка• 05 января 2023
Ответ дляПосле 18
Я про кукушку понимаю так, что жена - ночная кукушка - переубедит мужа и своего добьется, а мама мужа (или его семья в целом) тут дневная кукушка. Ну, как-то так.
Насчет разводов - это да. Хотя были и исключения.
Кстати, да, я ошиблась. Вы правы. Я что-то думала, что это о любовнице, а это о свекрови.
После 18• 05 января 2023
Ответ дляАяВсёЗнаю
Сейчас понимаю, что никакой мудрости у того поколения не было. Они жили только ради того, что люди скажут, не имели собственного мнения, верили во всём властям, были приучены пахать и страдать, рожали потому что так надо
Ну, наверное, обобщать не стоит. Когда-нибудь и о нас так будут говорить :-) Разные люди тогда были. И разные сейчас. И это здорово.
А я женатая• 05 января 2023
Піп ( батюшка) - сама грішна людина
На козаку нема знаку
Дурня і в церкві б´ють
На козаку нема знаку
Дурня і в церкві б´ють
Фрекен бок• 05 января 2023
Ответ дляПросто звязда
Так для личного удобства приходится вечно врать )))
Вы явно не слишком самокритичны ))))
Нет. Не вру .
Зачем это?
Нетутешня• 05 января 2023
Ответ дляСтебель_березы
Моя бабуля говорила, когда на столе горячий суп стоял, и кто-то на это жаловался: ’Гаряче? Студи, дураче! Під носом вітер віє’))
Київщина? Приказка моєї бабці.
Зросійщили нас паскудні кацапи. Я років 12 тому нарешті усвідомила що за паскудтсво патякати кацапською маючи тисячолітню мову предків.
’Хто ходить короткими стежками, той дома не ночує’. Заміж не напасть, головне там не пропасть. І подруги це найбільші вороги.
Покірне телятко 2 матки ссє.’. Ще багато, багато всього. Моя Бабуся була бійцем!
Трахтибидох• 05 января 2023
Моя говорила про мужа, ’мужу псу, не показывай жопу всю’
Это про то что надо иметь свои деньги, и главное, не рассказывать все о своем прошлом. Мужчинах и т п.
Ещё ’не всих дурних війна побила’. Это когда какой то глупый или очень странный человек что то делал плохое или глупое. Тогда мне это казалось смешным.
По поводу лёгких болезней и когда притворялся кто то, что болен. ’попусте як не паралізує’
Чики-брык• 05 января 2023
Из перлов моей любимой бабýлечки:
1.’Дурнэ, як сало без хліба’
2.’Срала, мазала, хліб пекла, аж ворота в тісті’
3.Тряпочку для мытья посуды называла ’ВІХТИК’ :)))
Много всякого такого приговаривала, но не могу сейчас сразу вспомнить.
1.’Дурнэ, як сало без хліба’
Ситечко для мыслей• 05 января 2023
Поки чуже скривиться, своє заплаче.
Ешь, пока рот свеж.
И когда ругалась всегда говорила: шо б тоби ноги покорчило... И вуаля, в старости она с большим трудом ходила, спину перекосило, одна нога стала усыхать.
Ешь, пока рот свеж.
Кусочек Сыра• 05 января 2023
А ще згадала
Не лізь поперед батька в пекло .
На одного кошового три атамани буде (це коли дід чось бурчав)
В голові як у дурного в торбі
Щоб тебе грім побив і дощ намочив(це за шкоду)
Як у Бога за пазухою( про тих хто добре жив)
Не лізь поперед батька в пекло .
В голові як у дурного в торбі
Кусочек Сыра• 05 января 2023
Покірне теля дві мамки сце.
Я була дуже вперта .Це для мене було.
Вона мені завжди казала що я турок упертий.
Я була дуже вперта .Це для мене було.
Ясамаякрасивая)• 05 января 2023
Ответ дляПосле 18
Вот не скажите. Мои бабуля с дедушкой прожили душа в душу. Очень крепкая и любящая семья была. Бабушка до последнего дня тосковала по деду. А все эти поговорки, скорее всего, просто дань народной мудрости.
Мудрость конечно(((
40каградусная• 05 января 2023
Мої бабусі казали вже не пам´ятаю чиї саме прислів´я:
Що не вмирати - то день тіряти )))
Смерть - свою причину знайде
Був би хліб на столі..
Поки повний схудне - голодний здохне
Дають бери - бьють - біжи
Коли хвасталась сукнею: Це зноси - на краще зароби
Гарна дівка, як засватана
Щоб не було - чоловіка накорми
Без каблуків - то то жінка?
Мої воєнні діти були (((
Що не вмирати - то день тіряти )))
Смерть - свою причину знайде
Був би хліб на столі..
Поки повний схудне - голодний здохне
Дають бери - бьють - біжи
Гарна дівка, як засватана
Щоб не було - чоловіка накорми
Без каблуків - то то жінка?
Мої воєнні діти були (((
Козачка• 05 января 2023
Ответ длялюблю_тортики
в війну тупих не було
тварини - розумніші за людей, хіба що не говорять
бережи хліб на столі
а в чем смысл пословицы что в войну тупых не было?
Что можно 5 лет не учиться вообще и потом все ок будет?
Шумелка Мышь• 05 января 2023
Ответ дляСегодня на диете
Бабушка была очень верующей и еще ее бабушка говорила ей ,что беда в Украине будет от иудеев
Так і казала - ж..и Україну занепастять
У них в мистечке був єврейчік торгашик,который в Рождество всегда ’шутил’:
Мужик свиня,наївся сира пашня(кутя)
І кричить’світ пропадає’ (текст колядки)
И сегодня до меня дошел смысл этих слов.....
Так і казала - ж..и Україну занепастять
Мужик свиня,наївся сира пашня(кутя)
Ну, фиг знает, что там говорили, трактовать можно как угодно
Но если взять конкретно эту фразу - то ни Кравчук, ни Кучма, ни Ющенко, ни тем более Путин - евреями не являются.
А ведь конкретно виноват, глобально, во всём этом хуйло. Как ни крути.
Поэтому эти фразочки тех поколений... такое
Воспринимаю как сказанное абы что сказать
Бибер-анонимер• 05 января 2023
Ого, моя бабушка хоть и из села, но поговорками вообще не говорила ни разу. Стихи цитировала, особенно: «не позволяй душе лениться, чтоб в ступе воду не толочь »… это запомнила на всю жизнь, как девиз
40каградусная• 05 января 2023
Ответ дляКусочек Сыра
Покірне теля дві мамки сце.
Я була дуже вперта .Це для мене було.
Точно Покірне теля дві мамки сце ( чомусь мені одна бабця, коли я радісно обіймала, говорила) Я ображалась дуже. Я розуміла так, що вона не вірить в мою щирість, а я зовсім мала була
Н@Диете• 05 января 2023
Навчи дурака Богу молитися, він і лоб поб´є
Ширший, ніж довший (на людей із великою зайвою вагою)
Кусочек Сыра• 05 января 2023
Ответ для40каградусная
Ні ,це про то що лагідних і добрих люблять.
ВсеПроВсехЗнаю• 05 января 2023
Бійся живих,а не мертвих
А що ти ще хочеш? Корабля з матросами?))
40каградусная• 05 января 2023
Ответ дляКусочек Сыра
Оооо, дякую, сподіваюсь я невірно відчула
Стебель_березы• 05 января 2023
Ответ дляНетутешня
Київщина? Приказка моєї бабці.
Слобожанщина. Село під Харковом. В нашому місті все більше людей переходить на українську мову. Вважаю, через покоління перейдуть всі.
Нетутешня• 05 января 2023
Ответ дляСтебель_березы
Треба починати з себе. Виховуючи себе і вириваючи все кацапське з себе ми допомагаємо нашим дітям стати українцями і ніколи не дивитися в бік розії