kanareyka_tweety• 13 января 2023

У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю

Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Лариса Ніцой
Oksana0612• 13 января 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Мало оштрафовали. Мы же идем в европу, все нужно решать в законном русле
Адмін правопорушення

borsuk-lena• 13 января 2023
Ответ дляmkuliza
Ну и отлично что уволили. Вы вчитайтесь что написали.... Сделала замечание, чтобы мальчик в ШКОЛЕ говорил на укр, не на уроке, это важный акцент.
Ви так думаєте?
Правда ?
Я працюю в школі в Чехії,і у нас є правило - в школі намагатись говорити чеською мовою.
Хоч через слово ,хоч через два. Але намагатись. Це донесено і до батьків. І не тому ,що хтось когось ’прітєсняє’ , а тому,що дітям так легше вчити мову тієї країни,куди приїхали. За 2 метри від школи - хоч мовою жестів.
Ніхто, звичайно,не контролює в коридорі хто як говорить. Але ніхто з батьків ще не приходив зі скаргою до школи.
Nasta9019• 13 января 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Удалено администрацией...
А може вас, а не хлопців що воюють, проливають кров, гинуть та стають інвалідами. Чи методи совку хочете, коли ті вивезли, щоб на очі муляли?
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляtalvitarina
ооооо корінні українці полізли)) за чистоту націі будемо боротися чи ще ранувато?
Читаєте, і вириваєте із контексту як вам подобається.
Тему з початку читали? Чи тільки прийшли?
talvitarina• 13 января 2023
Ответ длячаревна
Я пока не могу перейти на укр мову. Малый запас слов. Но, считаю давить на русскоязычных тоже нельзя, дайте время
а сколько вам лет и откуда вы? просто я из Киева и мне 33, я с первого класса в школе абсолютно 100% предметов изучала на украинском, все преподавание велось исключительно на украинском. И не иметь достаточного запаса слов при таких вводных данных просто невозможно. Даже учитывая, что моя мама - 100% русская из Поволжья, т.е. мой домашний язык всегда был русский
Елена 2016• 13 января 2023
Ответ дляДарьяР.
Гарна спроба підколоти, але невдала. Я рятувала дітей від війни, а не планувала там жити. У вас якісь з цим проблеми?
Мова завжди на часі, бо це важлива складова ідентичності. Але до всіх ситуацій треба підходити індивідуально. Якщо моя дитина з аутизмом не може одразу перейти на українську, я не буду її силувати, а зроблю це поступово. І якщо якийсь лівий мужик буде проганяти її за російську з дитячого майданчика, то отримає пи*дюлів. А якщо ви просто принципово тримаєтесь за російську мову, то ніякої в цьому величі немає, так само як і сенсу.
Про вчительку з поста думаю не все так просто, як нам про це кажуть. Просто за те, що вона зробила зауваження, її не могли звільнити. Значить було шось ще.
Мій особистий патріотизм багато в чому проявляється, ви хочете про це поговорити? А ваш в чому? У сплаті податків?
ну вы сами начали бить себя в грудь. Ок, девочки в Днепра меня хорошо знают... я волонтер, я не бедный человек (у отца завод и не один), у меня 23 пересенца, более 30 собранных собак и кошек по трассам Мариуполь-Запорожье, каждый день мы отгружаем доску и бетонные блоки для ВСУ, гоним шлак и песок для армии. Но все это я делаю на русском языке, почему я должна слушать словесный помет тех, кто с пеной у рта кричит ’ мова... мова...’
talvitarina• 13 января 2023
Ответ дляSir le Noir
ваши сообщения прочитала все, прежде чем отвечать вам. И мой вопрос оставляю в силе)

Terramiss• 13 января 2023
Ответ дляnatallochka
Якщо чесно так вже за****ло це мовне питання. Кому не подобається українська мова, не хоче розмовляти нею в Україні як то кажуть велкам до Німеччини, Польщі чи Великобританії і тут ви зі своєю російською ой як розженетесь аж до першого стовба з обявою про мовні курси.
І будете шпрехати, спікати чи пшекати аж гай буде шуміти. БО РОСІЙСЬКОЮ СОРОМНО БУДЕ РОЗМОВЛЯТИ!
Щодо історії в школі то я так розумію цій дитині там більше нічого ловити, якщо батьки так роздули мовне питання російської мови в Україні
Можете кидати тапки
насправді все не так просто. так діти будуть з часом як ви написали - шпрехати і спікати. але з часом! ніхто не вимагає одразу! і ніхто не блеймить за мову.
Ви розумієте що у людей перехідний період? Люди все життя розмовляли російською і це не їхня провина. це помилки держ діячів 90-х років! Я пішла у школу в 93 році. Мама у Києві ноги пообивала шукаючи для мене українську школу. Вже не знаю чому вона так вирішила ще тоді, але переважна більшість шкіл були російськомовні
Oksana0612• 13 января 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Так оштрафували за бійку в громадському місці, хуліганство.
Мухтар• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
В смысле «не може» а всем рускоговорящим детям мгновенно нужно перестроить психику и заговорить на державній мові? Мой сын в школе разговаривает на русском, на уроках украинской. В чем проблема? И если бы я узнала, что учитель гнобить и заставляет Ребенка разговаривать исключительно на Украинском просто в школе, не на уроке, поверьте, я бы сделала все возможное, чтоб ее уволили.
Jhenya_Sh• 13 января 2023
Ответ дляOksana0612
Адмін правопорушення
Где? Я за законное решение спорных вопросов, амне за мордобой. Так что жалоба на клевету.
Oksana0612• 13 января 2023
Ответ дляJhenya_Sh
У Трускавці військовий побив відвідувача ресторану через російську мову
Солдата з Дніпропетровщини оштрафували на 17 тис. грн
12:21, 11 січня 2023
Трускавецький міський суд Львівщини визнав винним у хуліганстві військовослужбовця, який побив чоловіка через російську мову. Тепер йому доведеться заплатити 17 тис. грн штрафу.

Як вказано у вироку суду за 2 січня 2023 року, випадок трапився ввечері 14 листопада 2022 року у ресторані «На здоров’я» на вул. Торосевича у Трускавці. У солдата з Дніпропетровщини Руслана Ф. виник конфлікт з одним з відвідувачів закладу через російську мову. Руслан Ф. нецензурно висловлювався та погрожував, а потім вдарив чоловіка у обличчя, оскільки військового обурило те, що чоловік спілкується російською.

На місце викликали поліцію, через конфлікт також була зупинена робота ресторану, бо відвідувачі розійшлись. У вироку вказано, що Руслан Ф. у той вечір вживав алкоголь. До обвинуваченого акту була додана письмова заява, у якій Руслан Ф. визнає свою провину, тож його та потерпілого чоловіка не викликали у суд.Відомо, що солдат родом з Дніпропетровщини, він проходить військову службу за призовом під час мобілізації на посаді стрільця-помічника гранатометника. У вироку не вказано інформацію про особу потерпілого, зокрема його вік та звідки він родом.

Справу розглядала суддя Тетяна Василюк, яка визнала Руслана Ф. винним у хуліганстві та оштрафувала його на 17 тис. грн.
Мухтар• 13 января 2023
Ответ дляBell-k@
Чудово! Скоро у школах не буде кому працювати.
Зарплати знизили з січня знову. У школах і так повно вакансій. Шквалу бажаючих з переселенців, який прогнозувати влітку, так і не відбулося.
Скоро такі мами будуть самі викладати своїм дітям.
Вы чем напугать пытаетесь? После начала коронавируса родители и так обучают своих детей самостоятельно. Учителя только задают )) а там уже учитесь , как хотите.
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляnatallochka
Можете кидати тапки
Так гучно і гнівно все розписали,а в кінці спіча....тапки
Oksana0612• 13 января 2023
Ответ дляJhenya_Sh
На мене жалоба Це стаття з Інтернету.
Kyivlyanochka• 13 января 2023
Ответ дляTerramiss
Скільки вже можна переходити і наступати на граблі?
Під час війни я була волонтером в Польщі, Німеччині та Чехії
І чомусь там цей перехідний період для дітей дуууже швидкий знаєте в чому секрет?
Дітей без мови не допускають до основних предметів
Повірте і тоді цей період скорочується в рази швидше бо є мотивація вчити мову
А тут зауваження зробили
Ха
margaritavoronina1• 13 января 2023
Ну девочки,тут ситуация описана только с одной стороны-что бы знать всю картину нужно выслушать историю со стороны мальчика. Учителя тоже не все белые и пушистые. Особенно верю что учителя старшего поколения,совковых времён гнобят детей-они и раньше это делали совершенно безнаказанно. А тут наверное не прокатило
tata-29ef• 13 января 2023
Ответ дляmRina
На переменах дети имеют право говорить хоть на китайском, а на уроках только на государственном. И в Конституции не написано о запрете русского языка, учитель не имеет права запрещать на переменах разговаривать на родном языке ребенку, для которого родной русский (с рождения в семье говорят по-русски). А на уроках - это другое дело
А з ким ті діти будуть говорити своєю кацапською, якщо всі наші відповідають українською?
Там проблема в батьках, не знають вони, що в чужий монастир з своїми правилами не лізуть?
Jhenya_Sh• 13 января 2023
Ответ дляOksana0612
На мене жалоба Це стаття з Інтернету.
Аа, тьфу, извините. Я думала, вы админам на меня жалуетесь еще раз извините

сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляnatapri
На какую другую сторону? Не поняла Вас. Я мнения не меняла по поводу даной истории, она неправдива и перекручена с ног на голову
На сторону дитятки
Kyivlyanochka• 13 января 2023
Ответ дляebbi
Та достало вже це желє туди сюди.
А як за кордон приїдуть то і язик в попу зі своїм рузьким
Тільки в Україні і можуть кричати і цим самим притісняти доречі українську мову в школі!
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляtata-29ef
Що означає чужий монастир?Вони теж в своїй країні...Чи вже починаємо країну на ’монастирі’ ділити?
Oksana0612• 13 января 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Все ок
Jhenya_Sh• 13 января 2023
Ответ дляtata-29ef
Дети и так прекрасно понимают друг друга, это взрослые раздувают проблему
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляtalvitarina
Значит, учите историю , желательно мировую
ДарьяР.• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
Я себе нікуди не била, а ось ви це як раз зробили. Добре, молодці ви)). На нашому шляху до евакуації ми також їхали через Дніпро, чудове місто. Окей, а як при цьому всьому ви не можете зрозуміти, що мова завжди на часі? Треба в будь-яких ситуаціях залишатися людьми, але після 24-го лютого стався тренд на перехід на українську і це зрозуміло чому. Ви просто живете в російськомовному місті, і переходити на українську у вас немає потреби, от і все.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
Электорат Фарион не имеет другого критерия оценки патриотизма, кроме ’мовы’.
Есть и другие украинцы, которые по делам ценят людей.
Вот как у нас в русскоязычном Запорожье встречали посланников из пидорашки в 2014-м:
https://tsn.ua/ru/video/video-novini/v-zaporozhe-v...
illaria-k• 13 января 2023
Ответ дляickpa
Вот версия не от Ницой. Стает еще не понятнее и причина увольнения все туманнее. Это из ФБ, буквально вчера попалось мне в ленте.
Просто другой взгляд на тему - есть те, кто называет ребенка москалем в классе и считает это нормой.
А есть те, кто за это уволил, потому что это не норма. Любимая учительница стала колоборантом потому что не поддержала обзывание ребенка москалем, и не считала это нормой. Это лингвоцид или языковая дискриминация.
А ее начали называть колоборантом, она всего лишь говорила о европейских ценностях.

И есть тот, кто написал комм, он поддерживает обзывание ребенка москалем за то, что он говорит на русском. И считает, что учительница - колоборантка
Это Языковая дискриминация или лингвоцид, если о европейских ценностях .
Это из википедии.

В 1968 году Специальный комитет по вопросам лингвоцида (англ. Special Committee on Linguicide) сформулировал, что к актам лингвоцида следует относить действия, направленные на полное или частичное уничтожение, а также на воспрепятствование естественному развитию языка или диалекта, такие как:

физическое уничтожение членов сообщества, говорящих на некотором языке или диалекте;
принятие репрессивных мер, направленных на препятствие естественному развитию языка или диалекта;
намеренное создание условий, в которых билингвальное сообщество вынужденно трансформируется в монолингвальное;
запрет на использование языка в школах и средствах массовой информации вопреки воли этноязыковой группы;
неоказание моральной и материальной поддержки этноязыковой группе, члены которой прилагают усилия к сохранению своих языка и культуры
Terramiss• 13 января 2023
Ответ дляnatallochka
Та достало вже це желє туди сюди.
переважна більшість волонтерів які зараз безкоштовно допомогають українцям адаптуватися закордоном, консультують у юридичних питаннях, допомогають перекладати і писати листи, виконують послуги перекладачів у лікарнях та прийомах держслужбовців і багато багато іншого - це російськомовні волонтери. які реально не розуміють української, бо вже давно мігрували закордон.
і уявляєте деякі українці тикають їм що вони не розуміють українську мову. Тобто користуються їх допомогою і критикують. Це типу адекватно?
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляnatallochka
Та достало вже це желє туди сюди.
Я Вам лише одне скажу-от саме зараз,от саме такі скандали для русні як бальзам на душу.А українці на щирій українській на це ведуться.Дуже їм ’дякую’.Просто особисто від себе.