kanareyka_tweety• 13 января 2023

У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю

Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Лариса Ніцой
СанечкинаЯ• 13 января 2023
Ответ дляZelenkа
Дочитала до ’Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют.’.

Насколько я помню, украинский язык обязателен для госслужащих и заполнения официальных документов. В личном общении можно использовать русский язык свободно.

Сподіваюсь, зараз вкурвилось парочку мовоботів))
Я вчитель у школі, між собою спілкуємось українською, російською. Але педради, наради все на рідній мові.
Одного разу у вайбері пересилала повідомлення, ненароком відправила у групу вчителів з предмету. І тут я стільки бруду наслухалась

Allisa_best• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
Знати, а не зобов´язаний розмовляти і правильно, що звільнили, бо впевнена на 100відсотків,що там не просто у зауваженні справа
Подрысь• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
вне уроков можно на любом, на уроках - украинский. Это важный момент, но вы хотите его замазать.
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ длячаревна
Я пока не могу перейти на укр мову. Малый запас слов. Но, считаю давить на русскоязычных тоже нельзя, дайте время
Україна незалежна вже тридцять другий рік. Якщо вчити по ОДНОМУ слову на місяць, можна вже вивчити 372 слова. Базовий рівень для простих розмов. Треба ЩЕ повільніше? Одне слово на два місяці? На три?
ДарьяР.• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
вы ответили сами... согласитесь наша главная проблема не в мове...и да, мой город русскоязычный, но мы по крупицам приближаем победу и любим свою страну не менее других. Но ссорится из за мовы глупо... и неправильно..
Так я вам вже казала, що я також з російськомовного міста. Ми з чоловіком від самого Майдана ’плили проти течії’ на Донеччині, скажімо так. Я собі завжди чесно відповідала на питання - шо мені просто ліньки переходити на українську, але я ніколи не казала, що мова - це не головне. Ви ж кажете, що ви просто принципово будете продовжувати нею спілкуватися. Дерусіфікувати російськомовні міста дуже важливо для національної ідентичності людей, що там проживають. Це ви волонтерите та приносите користь суспільству, а багато хто сидить і чекає на руський мір.
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляLove_Love_Love_
Знайшли причину щоб когось пристроїти на місце завуча.
Відповіді читаю і в шоці скільки нерозумних та обмежених людей. Споава навіть не в мові, а в мислені, людям :
А потрібно навчитись мислити
Б мислити як справжній українець.
Тема дітей це взагалі окремо, в дупу їм дують треба чи не треба, росте ціле покоління знахабнілих неуків
А Ви знаєте,що ’в дупу дують’ дітям саме там,куди ми вступити прагнемо.Так що про нерозумних і обмежених (звісно що це хтось інщий)кажіть трохи обережніше і хоча б трохи з повагою до людей
illaria-k• 13 января 2023
Ответ дляДарьяР.
Я себе нікуди не била, а ось ви це як раз зробили. Добре, молодці ви)). На нашому шляху до евакуації ми також їхали через Дніпро, чудове місто. Окей, а як при цьому всьому ви не можете зрозуміти, що мова завжди на часі? Треба в будь-яких ситуаціях залишатися людьми, але після 24-го лютого стався тренд на перехід на українську і це зрозуміло чому. Ви просто живете в російськомовному місті, і переходити на українську у вас немає потреби, от і все.
Украинский военный записал в ТикТок обращение к Ирине Фарион и всем, кто критикует русскоязычных жителей Украины.

’Ирина Фарион называла русскоязычных украинцев животными, говорила, что они не заслуживают права жить в Украине... Я вам скажу одно: если русскоязычные побратимы мои, бойцы-волкодавы, волонтёры, покинут нашу Украину, то вы будете говорить по-украински. Но уже тихонько на кухне или в подвалах. И жить вы будете скорее всего в федеративном округе. Так что пожалуйста меньше болтайте и обижайте людей, которые действительно защищают нашу страну, но не такие как вы’, - заявил боец ВСУ, который в соцсетях обозначает себя Игас Кропов и ’сержант Махно’.

Он сообщил, что в его подразделении есть и россияне, которые с 2014 года защищают Украину. Также, по его словам, ’русский язык не Путин придумал, он был задолго до того, как он родился. Нет плохих наций, есть плохие люди и режимы’.

Отметим, что несколько дней назад Фарион дала интервью, в котором раскритиковала русскоязычных бойцов ВСУ. Она предположила, что они воюют ’за российскую Украину’ и ’русский мир’.

Mira29-c3c3• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
тему читаем, потом конфликтуем.
Так не конфліктуйте ,а спілкуйтеся без оцих ваших
Ohio• 13 января 2023
Ответ дляborsuk-lena
Ви так думаєте?
Правда ?
Я працюю в школі в Чехії,і у нас є правило - в школі намагатись говорити чеською мовою.
Хоч через слово ,хоч через два. Але намагатись. Це донесено і до батьків. І не тому ,що хтось когось ’прітєсняє’ , а тому,що дітям так легше вчити мову тієї країни,куди приїхали. За 2 метри від школи - хоч мовою жестів.
Ніхто, звичайно,не контролює в коридорі хто як говорить. Але ніхто з батьків ще не приходив зі скаргою до школи.
Вірно, не приходив, бо вчителі, напевно, не дозволяють собі давити на дітей і принижувати їх за те, що вони можуть не розмовляти чеською. І дитина, яка розмовляє російською, попадаючи в середовище де більше звучить українська, сама поволі почне більше говорити українською. Не відразу, з часом, через слово, але почне. Потрібен час.
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ дляTerramiss
насправді все не так просто. так діти будуть з часом як ви написали - шпрехати і спікати. але з часом! ніхто не вимагає одразу! і ніхто не блеймить за мову.
Ви розумієте що у людей перехідний період? Люди все життя розмовляли російською і це не їхня провина. це помилки держ діячів 90-х років! Я пішла у школу в 93 році. Мама у Києві ноги пообивала шукаючи для мене українську школу. Вже не знаю чому вона так вирішила ще тоді, але переважна більшість шкіл були російськомовні
Другий семестр вже йде, ви сильно недооцінюєте адаптивні здібності дітей.
Мармедадка- шоколадка• 13 января 2023
Ответ дляIrpland
Цікаво де ви це взяли??? Працюю в медичній сфері, інформована згода для пацієнта надається українською для будь-якої медичного втручання. Навіть хареівські лікарні підтвердили - російської їм не трета, всі їхні пацієнти чудово розуміють українську. Це все на законодавчому рівні - українська. Про польську аж смішно, не настільки її добре знають у Львові. Пару запозичених слів і все. Зараз вчу польську, англійська набагато легше у вивченні
В той теме пациент общался с докторами укр мовою, но женщина стала нервничать и стали вырываться русские слова, вот доктор и под@ ебнул ее сказав если слржно на украинском давайтее на польском общаться
ellllena.ua• 13 января 2023
Ответ дляSir le Noir
Фигню пишете.Докажите, что то не уже завербованные задолго до войны люди.
А если они сразу переметнулись на сторону россии, то это и есть маргиналы. Почитайте определение в гугле. Всё сразу станет ясно
Ну конечно. Только вы пишете не фигню
Terramiss• 13 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
я думаю що не нам їх оцінювати. всі діти різні.
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляellllena.ua
Значит я была права, когда ещё весной объясняла своим немцам почему мне страшно возвращаться после нашей победы домой. Будут гонения и преследования за русский язык, такие как вы не дадут жизни.
Что означает такие как я?Вы тему читали или один мой пост ,с которого абсолютно ничего не поняли?
Irpland• 13 января 2023
Ответ дляLove_Love_Love_
А потрібно навчитись мислити
Б мислити як справжній українець.
Підтримую, французи ср..ти хотіли на вашу англійську, навіть якщо він її знає, ти у Франції -говори французькою. Як і поляки, в магазинах відмовляли англомовних в обслуговуванні - це твої проблеми що не знаєш польську, бо продавець не знає англійської.
Екатерина27• 13 января 2023
А почему автор слилась? Не ожидала, что столько людей станут на сторону ребенка и его мамы?
Love_Love_Love_• 13 января 2023
Ответ дляebbi
Не хочу, особливо тут, при чому тут різко в очі кидається, є дуже розумні дівчата, а є справді люди реально не в стані , елементарно, осмислити прочитаний текст, переказати його, уроки за дітей роблять, самі прості і елементарні завдання, навіть дитину не заставить умову прочитати і сама не здатна- зразу сюди за рішенням 🤦🏼‍♀️
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляLove_Love_Love_
А що США мали свою мову? Ви серйозно
Що значить - не придумали свою мову?
В нас вона вже придумана, вам не здається що це трішки різні речі
Ну так мало ж того, что она ’придумана’. Её ж надо изменить так, чтоб не только русские её перестали понимать, но и коренные украинцы! Ясное дело, тут здравого смысла нет...
ДарьяР.• 13 января 2023
Ответ дляillaria-k

О, мою улюблена тема - міряння російськомовними\україномовними солдатами)). Вона не має жодного відношення до необхідності дерусифікації. Подивіться тоді відео Павла Вишебаби, він з Краматорська, перейшов на українську після 2014.
Існування російськомовних солдат ні про що не каже. Це не зменшує потреби україномовних людей в українській мові. Вони в жодній іншій країні не можуть реалізувати свою потребу в українськомовному середовищі.

Подрысь• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
На переменах, вне учебного процесса дети имеют право говорить на любом языке, на котором они захотят. И подобные замечания неприемлемы! Во время урока конечно на укр языке. В сообщении Ницой не сказано, что замечание было сделано на уроке.
тема для срача, разве не видно? Суть саму завуалировали и выставили в своем свете.
Может та учительница его москалем или рашистом обозвала, нам же неизвестно. За одно замечание не увольняют.
Love_Love_Love_• 13 января 2023
Ответ дляБлагодарная Свинья
Чесно, ви шось таке дивне пишете і приклади у вас дивні
Terramiss• 13 января 2023
Ответ дляIrpland
це ви з перших вуст чи пташка нашептала?
Була кілька разів у Франції - прекрасно відповідали і обслуговували англійською мовою.
Пишатися незнанням мов це мяко кажучи дивно.
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Скоріше, якраз очікувала срачу. Совєтчіца завжди була вкрай нерозумно-консервативною у НАДВАЖЛИВОМУ мовному питанні.
Kyivlyanochka• 13 января 2023
Ответ дляebbi
Я Вам лише одне скажу-от саме зараз,от саме такі скандали для русні як бальзам на душу.А українці на щирій українській на це ведуться.Дуже їм ’дякую’.Просто особисто від себе.
Чого це український вчитель має боятися робити зауваження?
Хіба ця розмова сталася вдома чи на вулиці?
Не треба ховати голову в пісок так як ви це робите. Тема про спілкування в установах і на це є закон
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляПодрысь
Как выяснилось далее именно так ребенка и называли.
Love_Love_Love_• 13 января 2023
Ответ дляПодрысь
Та ви шо, а ви впевнені що її звільнили?
ebbi• 13 января 2023
Ответ дляПодрысь
От я теж думаю,що заільнення там не з мовного питання
borsuk-lena• 13 января 2023
Ответ дляOhio
З посту не зрозуміло,хто на кого давив і в якій формі доносив інформацію.
Ola_la-d152• 13 января 2023
Ответ дляtata-29ef
А з ким ті діти будуть говорити своєю кацапською, якщо всі наші відповідають українською?
Там проблема в батьках, не знають вони, що в чужий монастир з своїми правилами не лізуть?
Каждый год отдыхала на западной.До войны. Я из Одессы, а группы собирались со всей страны. И не важно было кто на каком языке отвечал, лишь бы по теме и вежливо. Пол группы на украинском пол на русском, отлично проводят время вместе, все друг друга отлично понимали. Вообще никогда не понимала бздыка перейти на язык собеседника, с собеседником который отлично понимает тот язык на котором говорю. Так же ни от кого не жду переходить на удобный мне. Мне все равно, отлично понимаю украинский. Так что ребенку мешает говорить на перемене на русском если его понимают и он понимает то что ему отвечают.
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляebbi
Що означає чужий монастир?Вони теж в своїй країні...Чи вже починаємо країну на ’монастирі’ ділити?
Виходить що так. І це дуже засмучує. Добре, що оціх зі своїми ’монастирями’ загалом меньше , чим адекватних людей.