kanareyka_tweety• 13 января 2023
У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю
Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!
Лариса Ніцой
Meira Helen• 13 января 2023
Ответ дляBell-k@
Ви вже йдете працювати на місце вчителя?
Якщо звільнили саме за зауваження, як і написано без домислювання, то вистачило б і розмови з керівництвом, догани.
А учителю можно любой беспредел лишь бы’работал’? Что это за манипуляции? Люди на своих местах работают, а учитель пусть профпригодность показывает на своём. То мне каста неприкосновенных.
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляMagiса
В Німеччині так само!
Вы в какой-то своей, особенной нимеччине. Слава богу, мне есть у кого спросить. Такого бреда (в школе только по-немецки) и близко нет.
talvitarina• 13 января 2023
Ответ дляebbi
Вангую,що таки теми нам будуть нав’язувати і після війни.Бажання нас нищити зникає тільки у мертвої русні
почему мы на это ведемся?! я никак не могу понять...
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляtalvitarina
ооооо корінні українці полізли)) за чистоту націі будемо боротися чи ще ранувато?
Удалено администрацией...
Апель-синка• 13 января 2023
Ответ длямамакоти
Цікаво, що ж там за вчителька така, а ще, які слова вона використала для зауваження, що її аж виперли. І ніхто не заступився... Може там вчителі раді, що здихались? Що колеги її пишуть?
Вот тут действительно вопрос.
Потому что личной мой ребенок в своё время совершенно незаслуженно пострадал самодурства от такого ’зауча-учителя украинского’. Но она была жополизом директора школы, поэтому вторая зауч просто руками разводила: я всё понимаю, но что я могу поделать.
И дело было совсем не в языка, нашла к чему прицепиться и начала гнобить и обзывать постоянно. Еще сказала я тебе аттестат испорчу, ты у меня еще попляшешь.
Чудом удалось избежать её мстительности, сама сейчас удивляюсь и рада, что получилось обойти её угрозы и ненависть. Надеюсь, что так как мой, больше никто не пострадал от этой ’странной женщины’.
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляMagiса
У моей дочки так. При чем только в ее классе, учитель такой. Слава богу один такой. Так что все-таки есть.
Поинтересуйтесь у нее сестры в Украине нет? Даже двух :)
Хочемо спростувати і пояснити ситуацію, яка обурила багатьох шанувальників української мови. Наш навчальний заклад є закладом зі славною історією і традиціями. Ми шануємо і поширюємо українську мову. З початком війни ми були місцем, де знайшли прихисток сотні людей, які втратили домівки.
З початком нового навчального року до нашого закладу прийшло на навчання багато дітей з окупованих територій, а також з міст, знищених ворогом. В кожному класі навчаються такі учні. Серед першого семестру до нас прибуло двоє дітей з Харкова. Вони приїхали до нашого міста тільки з мамою, оскільки батько пішов захищати Україну. Жодних конфліктів у класі не було. Єдина проблема - Арсенові важко давалася українська мова, оскільки виріс він у російськомовному середовищі. Проте він старався, як і його сестричка, яка мала значно кращі успіхи і швидше почала розмовляти українською. Коли в класі почали називати його ’москалем’, Арсеній не хотів відвідувати школу, мама прийшла до вчительки, щоб вирішити цю ситуацію. Оскільки почався урок, то вона звернулася до усіх учнів з проханням, щоб її сина не ображали, а навпаки допомогли адаптуватися в україномовному середовищі. На цьому ситуація була вирішена. Дитина спокійно ходила до школи і спілкувалася з однокласниками. Після закінчення першого семестру мама з дітьми повернулася до рідного Харкова. У вайбер-групі класу написала слова вдячності за добре ставлення до її сина.
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
Ніхто нікого не звільнив. Почитайте та послухайте посилання!
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляnatapri
Дьявол кроется в деталях, это именно тот случай, по этой причине, то что изложено в данной истории абсолютно нелогично и неправдоподобно, но видимо именно детали раскроют данную историю не с той стороны с которой бы хотелось автору.
О, но вы уже перешли на другую сторону, поэтому вряд ли вам можно угодить
Ответ дляOla_la-d152
честно говоря не сталкивалась с французкими школами, и арабами на переменах, у моей близкой подруги дочка пошла в американскую. Они при поступлении анкеты заполняли на русском. Школа очень интересовалась родным языком семьи, что б максимально мягко интегрировать детей. в классе еще есть русскоязычные, никто им конечно не запрещает общаться на родном, тем более на переменах. Думаю там у учителя с такими замашками тоже были бы большие проблемы.
В Канаде так же. Школа украинская, но учатся дети разных национальностей.
Перед поступлением был тест и спрашивали какой язык родной, на каком общаются дома и преподавался в школе. И своё наставление, после теста, повторили дважды: ’языку научат в школе, дома ничего не менять и не навязывать’(дома рус. - ок, читает на укр -ок, мультики на польском или французком - отлично). Чем больше языков знает, тем лучше.
В Польше тоже никто замечаний не делал/не делает, когда общаются дети в свободное время на переменах.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляSir le Noir
Ну и что, что люди любят свой диалект?
Любите и кичитесь и вы своим. Речь о человеческих качествах, а не о языке.
Не надо гордиться своим диалектом. Это одна из граней сепаратизма. Если человек с мозгами, он будет понимать и русский, и украинский, и суржик, и львовский и даже азірівку. А если человек со здоровой психикой, то он не будет разводить мовный срач. Врагов и так достаточно у Украины, не успеваем уничтожать.
Есть закон, который обязывает официально вести государственную деятельность на украинском - значит, будем учиться и вести документооборот на нём.
Ответ дляhelene_re
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
Пффф, розходимось
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляnatapri
Ага, а пост Ницой это что? Не богатые фантазии для разжигания ненависти? Какая цель поста? Объеденить украинцев?
Цель - ’охота на ведьм’ у ’мовных патриотов’. У них недержание национального самосознания...
Ответ дляhelene_re
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
Что и требовалось доказать
Елена 2016• 13 января 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Тобто ви відкрито заявляєте що війна в Україні із-за україномовного населення?
учитесь читать, не укр. мовних. А тех, кто специально разжигает конфликт...
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляhelene_re
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
3 комментария
Oksana Sonyak
Дісно що з вчителем? Чому її звільнили?
ОтветитьПоказать перевод21 мин.
Галина Савченюк
Oksana Sonyak
Получается, опять пук в лужу от широко известной в узких кругах писательницы?
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляellllena.ua
Мои родители и родители моего мужа в оккупации. Первые коллаборанты в наших родных городах это те, кто на все праздники вышиванка надевал и в инстаграмчиках посетил про любовь к Украине.
Фигню пишете.Докажите, что то не уже завербованные задолго до войны люди.
А если они сразу переметнулись на сторону россии, то это и есть маргиналы. Почитайте определение в гугле. Всё сразу станет ясно
Ответ длячаревна
Я пока не могу перейти на укр мову. Малый запас слов. Но, считаю давить на русскоязычных тоже нельзя, дайте время
Времени было вагон и маленькая тележка. Африканцы мову за пол года учат.За время войны разговорный язык можно было выучить при желании.А его то и нет у многих
Ответ дляtalvitarina
Тому що правильна національна думка є,а чіткої відповіді на рівні держави як це втілити в життя з повагою до кожного громадянина в нашій країні немає.Зараз країну захищають хлопці,які розмовляють не тільки українською.Не виключно,що й тато цього хлопчика...Зараз потрібно буди дуже обережним,бо комусь такі скандали дуже потрібні
Ответ дляMagiса
В Німеччині так само!
це неправда від слова взагалі
діти спілкуються переважно англійською бо ще не встигли вивчити німецьку. між собою ті хто приїхали з України спілкуються чи російською чи українською - кому як зручно.
єдине що вчителі намагаючись стимулювати вивчення мови розсаджують дітей так щоб сиділи на уроках з німецькими дітьми
Kyivlyanochka• 13 января 2023
Якщо чесно так вже за****ло це мовне питання. Кому не подобається українська мова, не хоче розмовляти нею в Україні як то кажуть велкам до Німеччини, Польщі чи Великобританії і тут ви зі своєю російською ой як розженетесь аж до першого стовба з обявою про мовні курси.
І будете шпрехати, спікати чи пшекати аж гай буде шуміти. БО РОСІЙСЬКОЮ СОРОМНО БУДЕ РОЗМОВЛЯТИ!
Щодо історії в школі то я так розумію цій дитині там більше нічого ловити, якщо батьки так роздули мовне питання російської мови в Україні
Можете кидати тапки