за крок до весни• 18 января 2023

З чим у вас асоціюється Україна, українська культура?

Про що б ви розповіли старшокласникам, якби потрібно було зробити доповідь на тему України та української культури? Яку наочність б принесли на такий захід?
Dianichka• 18 января 2023
Можна ще акцентувати увагу на українських філософах з часів Сковороди, а там пригадати традиції, писанки, вишивку, науку...
МаргаритаЛьвовна• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
9-12 клас США (14-19 років)
большие детки.
я бы упомянула еще промышленников, ученых, изобретателей, родившихся или живших здесь и повлиявших на мир. про Сикорского, Саймона Кузнеца, Мечникова американцы точно должны были слышать.
Dianichka• 18 января 2023
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
большие детки.
+++
МаргаритаЛьвовна• 18 января 2023
Ответ дляDianichka
В мене Україна асоціюється з запашними травами, родючею землею (вишні, калина, стиглі яблука), чорнобривцями. З усім тим, про що йдеться у піснях і оповіданнях. Пригадалось трохи не за теміою: в інтернеті гуляє вірш ’Любіть Україну’ як знаками (емодзі) написаний. Дуже круто! Для кого Ви робите доповідь та наочну презентацію? Це діти/дорослі/іноземці?
давно мучает вопрос - почему ароматные чернобривцы у нас только как цветы выращивают, а в других странах используют и как приправу? даже в составе какого-то корма для котов недавно видела))
Fotografkiev• 18 января 2023
В мене відразу асоціація з вишиванкою
автор за крок до весни • 18 января 2023
Проконсультувалася щодо шароварщини.
Мені пояснили і тепер ще складніше.
Збалансувати між гротеском і реальністю,
якщо вийде
Tammy21• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
не знаю. Це важке запитання

Буду вдячна, якщо поділитеся посиланнями.
culturaldeprivati
bez_verby_i_kalyny
Шалені авторки
Інста
vin.tagephoto
krapka.krapka
Tammy21• 18 января 2023
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
У нас теж їх використовують у якості приправи, сушать і свіжими додають, якусь косметику навіть бачила. Але то не масове виробництво.
Карпатський грибар• 18 января 2023
Принесіть цей збірник:
Та прочитайте один з найкращих українських віршів, написаний російською:
Леонід Кисельов (1946 - 1968):
«Я позабуду все обиды,
И вдруг напомнят песню мне
На милом и полузабытом,
На украинском языке.
И в комнате, где, как батоны,
Чужие лица без конца,
Взорвутся черные бутоны -
Окаменевшие сердца.
Я постою у края бездны
И вдруг пойму, сломясь в тоске,
Что все на свете — только песня
На украинском языке»
Вірш написано у 17 (!!!) років.
https://m.day.kyiv.ua/ru/article/ukraincy-chitayte...
Mrs.Ochmonek• 18 января 2023
Ответ дляПодруга жизни
О да!
Когда я училась в школе, нам сначала классе в 5-м на уроке украинской литературы рассказывали об украинских символах и об истории мережива, а потом через месяц на уроке трудов нас учили это вышивать, и мы каждый год с 5 по 8 класс вышивали по рушнику, а ещё ночнушку шили с украинским орнаментом. Так интересно было!
И, кстати, так и запоминается это всё лучше - одно дело раз послушать и забыть, а другое самому делать это.
Це в якому місті така школа крута ?
Подруга жизни• 18 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Це в якому місті така школа крута ?
Запорожье.
Но я окончила школу ещё в 2004 году.
Мы ещё и щедривки и колядки (на украинском языке) учили с 5-го класса - у нас полкласса скомпоновывались группками и ходили щедровать и посевать по подъездам, а меня мама не отпускала
Mrs.Ochmonek• 18 января 2023
Ответ дляKateri__na
З піснею щедрик, гарний приклад україньскої культури
+++ Я б з нього почала.
Тим більше американцям, які його знають англійською в різних виконаннях з мільйонними переглядами. Розказала б про автора - Леонтовича, вбитого кгбістом. І продовжила б про винищення українських діячів, представників культури.
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
+++ Я б з нього почала.
Це окрема тема, як на мене
Це має бути знайомство з Україною. Дуже м´яке і толерантне.
Mrs.Ochmonek• 18 января 2023
Ответ дляПодруга жизни
Запорожье.
Но я окончила школу ещё в 2004 году.
Ого, неймовірно! Пощастило вам. Я тільки пам´ятаю з уроків праці пошиття нудного фартушка.
Mrs.Ochmonek• 19 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Це окрема тема, як на мене
Щедрик повинен асоціюватися з Україною у них. Як і гопак ( а не як мені італійські друзі казали: знаєм, знаєм, це такий російський танець ’казачок’).
Вишиванка обов´язково з наглядного.
Про козацтво розповісти і про гетьманів, яких обирали демократичним шляхом. І про козацьке барокко - фото козацьких церков показати можна.
Семицветка• 19 января 2023
Ответ для1234svetsvet
Автор, расскажите им про наш герб, тризубец. И что такие же рисунки есть в пещерах Греции .... Чего скрывать историю....
Правда? Не знала такого
Mrs.Ochmonek• 19 января 2023
Коли покажете вишиванки, то розкажіть більше про традиції: що кожна дівчина собі сама вишивала рушники до весілля, щоб ’стати на рушник’. І взагалі можна багато про український рушник, який супроводжував українця все життя. від хрещення - до домовони. Раз там молодь, підлітки - ваша аудиторія, то розкажіть їм про одруження: не тільки про дарунок рушника нареченому як знак згоди (а гарбуза як відмови), а і про права дівчини одружуватись з тим, кого кохає , і взагалі про права жінок.
Із наглядного ще можна показати кобзу і розповісти про кобзарів.