пышка_мышка• 20 января 2023

Як відноситеся до фемінітивів?

Точніше до їх нав´язування. От чесно, мене вже місцями це бідбішує. Ну блін, не подобається мені членкиня/ психологиня/ стоматологиня і ТД. Хтось хоче показати, що він жінка профі? Окей. То не навязуйте це іншим як єдиний вірний варіант.
А взагалі, оці всі так звані виступи за рівність з чоловіками.... Можна так, щоб без перегибів? Так, ми маємо мати одинакові права в суспільстві. Не має бути ніде дискримінації за гендерним признаком. Але коли деякі упороті починають боротися щоб не відкривати двері, не дарували квіти і ТД. То бажання підійти , стукнути в сказати, що дорогенька, ти можеш сама все що завгодно робити. Не потрібно добиватися того, щоб це використовували з усіма. Мені блін подобається, коли чоловік відкриває і притримує двері, допомагає нести важку сумку, дарує квіти, оплатить нашу вечерю і ТД. Ну не може фізично бути у нас на 100% однаково. Чоловік не може народити дитину, а жінка підняти ті грузи, які може підняти чоловік. Не потрібно йти проти природи. Ну , або дайте можливість не таким " продвинутим" залишитися все таки слабкою жінкою, а не феміністичною тяговою кобилою
дамаАмстердама• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
А коли запозичення з англійської, німецької , польської - то норм?
Це не запозичення, це русизми. Є гендерна ознака й вантаж, нащо вам щось запозичувати?

Блинчик Мой• 20 января 2023
Ответ дляboringmovie
так, оці етер і проєкт реально ж фонетично ближчі до оригіналу. мені подобається!
А оригинал - из какого языка?

Почему хейт вдруг гейт?
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ длядамаАмстердама
Це тому, що це невірний варіант
У вас взагалі погано з почуттям гумору?
Любовь Калистратовна• 20 января 2023
Ответ длядамаАмстердама
Русизм (або росіянізм) — слово або мовний зворот, запозичений з російської мови або побудований за зразком російських слів і виразів (так звана мовна калька).
Те саме стосується тієї ж польської, англійської і т.д.
Света С Приветом• 20 января 2023
Ненавиджу. Як на мене, то рівність як раз, щоб професії називалися однаково.
А ще мене тішить назви професій у середньому роді, наприклад, суддя. То суддявка і судейчик має бути)))
Любовь Калистратовна• 20 января 2023
Ответ длядамаАмстердама
Просто приклад: на ЗУ люблять казати трускавка, ніц, дрібонький, та ж кобі(є)та. То це що?
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Ні. Не вірно . Бо англійські, польські і ТД слова - то добре. ’ Істино українське’. А русизми українець не може використовувати. При чому ці псевдопатріоти настільки переймаються нашою мовою, що проти всього, що було створено в період поки ми були змушені жити в радянському союзі. Навіть створене українцями. Не знаю як, аби не так.
Меня не звали• 20 января 2023
Ответ дляСвета С Приветом
Судейка, судівка, судкиня
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Це діалект. І для деяких регіонів так звані русизми також частина діалекту. Але чомусь одних підтримують і часто тягнуть як єдино вірні, а інших хейтять, бо схоже на російську

Басина• 20 января 2023
Ответ дляСтрекоза любви
От знову ви феміністок образили!? Чому одразу «огірок»? Може я хочу бути «морською огуринею» чи «огурчинею»
Огіркинею))

Мені подобаються фемінітиви. На їх вживанні не наполягаю. Але і висміювання і перекручування не схвалюю.
Любовь Калистратовна• 20 января 2023
Ответ дляСвета С Приветом
Не смішіть з тим суддявчиком на ніч і так вже сон перебила з тими розмовами
Умный хвост• 20 января 2023
Ответ дляБлинчик Мой
Библиотека - вифлиотека ?
Вифлеем - Битлеем?

Фиона - Теона
Не ганьбіться. Битлеем точно ні. А от Бейт-Лехем чому б ні. На івриті
Интернет Бродилкин• 20 января 2023
Мені подобається. Це особливість нашої мови.
Меня не звали• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Отож, останнє - в точку.. баба яга проти! Деяким бабам аби псевдоумні тексти писати хоч про щось
Басина• 20 января 2023
Ответ дляboringmovie
пані кукумбер
І пан бікуклє)))
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ дляМеня не звали
Будь яка фігня сказана з впевненістю вже стає ’ точкою зору’
автор пышка_мышка • 20 января 2023
А взагалі, дівчата, респект .
Без образ, без переходу на особистості. Більше 100 коментарів інтелектуального діалогу.
Частіше б так
Света С Приветом• 20 января 2023
Ответ дляМеня не звали
Судейка, судівка, судкиня
А чоловічий рід тоді який?
боригнув• 20 января 2023
Ответ дляБлинчик Мой
А оригинал - из какого языка?

Почему хейт вдруг гейт?
бо саме звук англійської h фонетично ближчий до нашої г.

старий ’ефір’ це ether англійською. транскрипція там буде [ˈiː.θər]. там звука Ф взагалі нема.
project теж саме. транскрипція [ˈprɒdʒekt]. dʒe звучить як Є.

але я не спеціаліст.

Басина• 20 января 2023
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
А мені цей етер дуже ріже вухо. Так само, як і Фройд.
Мені вухо ріже лише суднО, яке зайшло в порт)))
Света С Приветом• 20 января 2023
Ответ дляboringmovie

але я не спеціаліст.
Ефір запозичене не з англійської мови, тому і ф
Ms. Похвала• 20 января 2023
Ответ дляБлинчик Мой
Галицьке.. Там могут быть (и есть) свои особенности мовы

Интересно, были ли феминитивы на Полтавщине — там укр яз почище
Сизько А.Т. Словник діалектної лексики говірок сіл південно-східної Полтавщини містить фемінітиви. Наприклад, колдовниця
Меня не звали• 20 января 2023
Ответ дляСвета С Приветом
А чоловічий рід тоді який?
Судеін, судок
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ дляМеня не звали
Судеін, судок
Судитель
автор пышка_мышка • 20 января 2023
Ответ дляМеня не звали
Судеін, судок
Це той випадок, коли має бути виключення
Басина• 20 января 2023
Ответ дляСвета С Приветом
з лат. aether
Любовь Калистратовна• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Я теж проти отого тягнути своє мовниками, видаючи за єдино правильне.
Я родом з Півночі України, кордон с Білоруссю. Вони дуже пом´якшують и на і, наприклад приєхалі, пошлі, булі. То от якби я була впливовим мовником, кричати що то правильна українська мова, слова найбільш близькі до оригіналу?
Меня не звали• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Судитель
Ага, повернемось до мови п‘ятирічних)
боригнув• 20 января 2023
Ответ дляСвета С Приветом
чесно ж не знаю, писала свої роздуми.
в вікі пишуть з латинської aether. звука Ф там нема. а з грецької αἰθήρ чується Ф.
Любовь Калистратовна• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
А взагалі, дівчата, респект .
Частіше б так
То ж ще і вночі, ніхто спати не йде