Эт вернячОк• 24 января 2023

Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"

Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляBlossom__
Почему все так за язык переживают. Давайте переживать за борьбу с коррупцией. Вот коррупция точно разрушает страну. И говорящие на украинском прекрасно дают и получают взятки.
Угу.За то на украинском.И не придерешься)))

Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляBlossom__
Тут нужно принимать кардинальные законы вплоть до смертной казни и тогда будет порядок и это делается на высшем уровне. А выучить язык мы же можем...
Nathalie27• 24 января 2023
Ответ дляvalentina8608
Ну то батькам будете хамити чи дітям, визначтеся вже.
Батьки повинні виховувати дітей, щоб не виникало подібних ситуацій
nataangel• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
почитайте мои ответы.
Я считаю, что не в себе родители ребенка, которые его плохо воспитывают раз, вкладывают в голову крайне опасное два.
Що опасно? Не драматизуйте. В кожної родини є своя історія русифікації.
Amalpi• 24 января 2023
Ответ дляСтрекоза любви
Є ще інші моделі поведінки, якщо що.
Прикинуться дурочкой или училкой
nataangel• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
З психології - агресивно реагують там, де не праві, не впевнені, або завідомо знають, що чинять неправильно, відчувають сором, але не визнають цього. Ці почуття трансформуються в агресію. Плюс - відсутність поваги до оточуючих і несприйняття дитини, як особистості.
👍👍👍👍
Jeyana• 24 января 2023
Ответ дляGvenna
Если вы живёте в Харькове, то в нем на украинском говорю ещё и Я.
І багато в Харкові з вами українською розмовляють?
Болаболик• 24 января 2023
Родилась в Киеве , живу в Киеве , училась здесь же . Проблем не вижу , у кого есть , тогда пусть как то их решают сами у себя . А еще мой отец военный тоже разговаривал на русском , никого не печет это ?
Катя Катерина• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
А зачем? Лучше же народ стравить по поводу языка, и пока они себя же перегрызут быстро поделить наворованное….

Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляК.а.л.и.н.а
Так і є. При чому у моїх батьків точно така сама ситуація - вони з україномовних родин, але в студ. роки переходили на російську, тому що інакше було знецінення, насміхання, зневага зі сторони оточення. Я нещодавно знаходила записки, які мій тато писав мамі в пологовий і вони теж були російською. На моє здивування мама сказала, що тато був комсомолець і так було треба, українською було не можна, хоча між собою вони спілкувалися українською. Тому на ось це все ’приниження російськомовного населення’ у мене завжди купа питань хто кого ще принижував..
Тобто Ваші батьки цуралися рідної мови, а хтось у цьому винен?)
Ollka• 24 января 2023
Ответ дляNataHromadska0808
Ні, ваші приклади не підходять. Колір шкіри ви не зміните, а вивчити державну мову ви зобов´язані. Без різниці якою мовою розмовляють ваші батьки.
А я до прикладу, знаю українську.
Але думаю російською, в родині спілкуюсь російською, на роботі теж, тому що багато замовників з російськомовних країн.
А я ніколи не вивчала українську, ніде. Тому що навчалась у військовому містечку. Чоловік військовий теж українську не вивчав.

Тому між собою ми розмовляємо російською.
Я вважаю, що наша країна настільки демократична, що розмовляти в побуті я можу будь-якою мовою.
Blossom__• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Так подождите, все тут между украинским языком и патриотизмом ставят знак равенства. Я, например, могу не давать взятки и могу их не получать. Мне для этого не нужно каких то специальных знаний. Тут работает моя моральность и мой патриотизмом в том числе. Так что получается для украиноязычных патриотов нужна смертная казнь, чтобы они не разрушали Украину. Так может не такие они патриоты? И не в языке дело? Я своим русским языком не приношу вреда нашей стране.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляNataHromadska0808
Знати державну зобов´язані, а от з подругою можна розмовляти будь-якою мовою.
Оха• 24 января 2023
Сказала бы, что говорю на том языке, на котором позволяет Конституция Украины. И пусть ребенок идет изучает основной закон и знает свои права. И обязанности тоже.
К.а.л.и.н.а• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Не тільки мої. І не цуралися, а в суспільстві користувалися російською, тому що користування українською створювало лише проблеми та перепони. Сподіваюся тепер так само буде з російською
Татьяна-В• 24 января 2023
Сказала бы что русский язык такой же родной для половины украинцев, как для второй половины - украинский. И каждый говорит на своем родном, это норма. И что надеюсь, что теперь она поняла эту простую истину и передаст ее и своим родителям, которые ей этого не объяснили.
woman Warrior• 24 января 2023
nataangel, опасно воспитывать в растущих поколениях ксенофобию, причем, что вдвойне опасней, применимую к собственному народу.
Argesha• 24 января 2023
Ответ дляКатя Катерина
Точно)
Fotografkiev• 24 января 2023
Сказала б що вона не вихована: «Підслуховувати дорослих не можна!»

Болаболик• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Вибачилася би і перейшла на українську. Дитина абсолютна права,мододець.
Тоді потрібно вам вибачитися і перед померлими і тими хто захищає нас зараз російськомовними ЗСУ. Може то була жінка їхня чи мати і вони вам особисто нічого не винні . Війна йде зараз проти окупантів, а не з населенням нашої країни .. Працювати на Україну потрібно , а не конфлікти спричиняти .
Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляnataangel
👍👍👍👍
Абсолютна согласна. Почему-то детей за людей не считают, а потом требт от них уважения к себе.
Argesha• 24 января 2023
Треба створювати петицію, щоб на фронт брали лише після складання іспиту з української мови.
euhunter• 24 января 2023
Відповіла би українською, що це моя рідна мова, але з ввічливості я переходжу на мову співбесідника чи англійську. Тож йди вчи мови, дитинко ;)
К@тен@• 24 января 2023
Ответ дляБолаболик
а сколько сейчас на передовой русскоязычных парней? как дурачки носятся с этим языковым вопросом
sky-labs• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Да. Я думаю на русском и в семье общаемся также. Но я прекрасно осознаю, что сейчас знать украинский -это долг каждого человека, живущего в Украине.
Знать - да, обязанность.
Но извиняться перед кем-то за язык - перебор.
всеЛенаЯ• 24 января 2023
Відносно мене таке нереально.
Але вже з початку війни та до повномасштабного, тобто період 2014-2022 роки мої діти, навчаючись у школі для нацменшин (по татові польське коріння) там було передбачено з 5 класу вивчення того псєчого язика.
Я в принципі була не проти вивчення (чим більше мов - тим краще). Син впертий баран, талдичив ’чому’.
Я пояснила - полонених допитувати, у розвідці працювати щоб плани ворога знати. Вчив! На відмінно. Але 24 лютого вони (разом з вчителькою, вона класна) оголосили друдньо бойкот. Тепер доведеться катувати полонених :)
Amalpi• 24 января 2023
Ответ дляGvenna
Нет, наш город изначально русскоговорящий, его не руссифицировали
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляArgesha
а поскольку депутатская ’гвардия’ как раз обязана была такой сдавать, то их в первых рядах отправить.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Удалено администрацией...
Болаболик• 24 января 2023
Ответ дляК@тен@
Вы знаете мне кажется это ботва из болот на оплате , в быту этих конфликтов нет , только в чатах .