Эт вернячОк• 24 января 2023

Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"

Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
Filomena• 24 января 2023
Що не день, то язык🤔
Вже не знають з якого боку підійти щоб тему створити.
Яка різниця хто б що відповів уявній дитині🤯

всеЛенаЯ• 24 января 2023
Ответ дляКсения83
Тому що ви народилися і зростали в україномовному середовищі, оточуючі розмовляють українською. А десь в Україні по-іншому.
Я з 3 місяців до 5 років зростала в Євпаторії. Закінчувала російську школу бо мала математичні здібності а ’сильними’ в нас були лише російські школи. Вільно від народження володію обома мовами ЗАВДЯКИ родині.
Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляБолаболик
Тоді потрібно вам вибачитися і перед померлими і тими хто захищає нас зараз російськомовними ЗСУ. Може то була жінка їхня чи мати і вони вам особисто нічого не винні . Війна йде зараз проти окупантів, а не з населенням нашої країни .. Працювати на Україну потрібно , а не конфлікти спричиняти .
Зачем вы валите в одну кучу. Что плохого в том что я написала. Я искренне так бы сделала. Это ребенок, он смотрит на мир с широко открытыми глазами и верит в справедливость. Верит, что если учитель-то умный, если полицейский- то честный, и если украинец- то говорит на украинском...
Ксения83• 24 января 2023
Ответ дляGvenna
Я народилася і зростала в російськомовному середовищі. Оточуючі розмовляли російською.
В чому проблема говорити українською?
Мова і література в школі є. Є в книжкових магазинах, пресі, кіно.
Хто хоче той говорить мовою, незважаючи на регіон походження.
Взагалі ніяких проблем. Але дивно коли з дитинства я з найліпшою подружкою спілкувалася російською, переходити на українську.
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Удалено администрацией...
Спасибо за позицию.Редко услышишь тут.
Не только не прямой путь, а в одном шаге от катастрофы.
Filomena• 24 января 2023
І саме цікаве, що мало кого зачепило, що дитина підходить до незнайомців. Більшість почала хамити дитині у відповідь)
Ksenia-e9d7• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Вибачилася би і перейшла на українську. Дитина абсолютна права,мододець.
Ребенок абсолютно невоспитанный. Вырастет будущая скандальная бабка на лавке. А вообще, тема для мовного срача
Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляKsenia-e9d7
Вот каждый в этой ситуации видит то, чем наполнен сам.
lekon-lekon• 24 января 2023
Ответ дляКлевотница
Мені було б дуже дуже соромно, що мала дитина розумніша за мене, дорослу. І задає питання, які я сама мала б задати собі.
Але тема для мовного срачу(
Це якийся вкид уже 2 неділю активно мусолять тему української мови, мобілізації. От прям бачу як дитині дууууже потрібні якісь тьотки, немає чим їй зайнятись. І тьотя прям так до глибини душі вразилась, що тільки на форумі треба своє горе показать.

Ksenia-e9d7• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Вы не там, где надо, лепите эту фразу
Болаболик• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Это гипотетический ребёнок :)) тема создать конфликт :) это ж очевидно
Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляKsenia-e9d7
Вы не там, где надо, лепите эту фразу
Я ничего не леплю, я высказываю свое мнение.
ОленаЯ• 24 января 2023
Сказала б дитині, що я тупенька і не можу вивичити українську, і не можу збагнути, що російська - ворожа мова. Я таке бачила, що діти не розуміють, як дорослі можуть російською говорити, коли русня вбиває українців.
Татьяна-В• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Ребенку реалии должны пояснять родители. У нас двуязычная страна, и это факт. А то может русскоязычным детям начать подходить к украиномовным с тем же вопросом?
Family Fashion• 24 января 2023
Провокационный вопрос. В русскоязычных городах так дети никогда не спросят. Опять решили сделать конфликт про языки? Я бы ответила так этой девочке:
1. Влазить в чужие разговоры невоспитанно и некрасиво.
2. Указывать как разговаривать взрослым невоспитанно.
3. Я говорю на международном языке многих стран Европы, Казахстана, Грузии, стран Балтии, Израиля, Америки и многих стран. Русский язык научись воспринимать, как международный язык, точно такой же язык как и английский язык.
4. Украина многонациональна, нужно уважать людей, национальности. Нужно уважать демократию и свободу выбора на каком языке разговаривать каждому человеку.
5. Пусть почитает историю или гугл сколько языков во многих странах. И многие живут мирно и счастливо имея несколько языков в своей стране.
6. Я разговариваю на языке своих родителей, друзей, детей. Пусть сначала вырастит и воспитает своих детей и внуков, а потом указывает как жить и как кому разговаривать. А пока не доросла еще....
Zarevna• 24 января 2023
Я бы сказала, ’когда я была в твоём возрасте, меня научили русскому и осталась привычка. Але тобі дуже пощастило говорити українською змалечку’
ВаЛеНТинКА-39• 24 января 2023
Ответ дляТоптунша
Удалено администрацией...
Через чур. С ребенком можно и поделикатнее ещё и с чужим.
Luchia80• 24 января 2023
Задала б зустрічне питання - чому її батьки так погано виховали!
Ksenia-e9d7• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
Аналогично

ОленаЯ• 24 января 2023
Ответ дляOhio
Запитала б у цієї дитини, хто автор слів і музики гімну України, або попросила б процитувати останній куплет гімну. Як правило 90% таких розумних діток разом зі своїми мамами затискають рота і спокійно йдуть по своїм справам.
А от і ні, діти набагато розумніші і мама і Вас. Мої знають весь гімн, всю Калину, і ще купу пісень, які ямвперше почула півроку тому.
ВаЛеНТинКА-39• 24 января 2023
Ответ дляFamily Fashion
О май гад. Вы бы ребенку такую лекцию прочитали. Боюсь, что ребенка бы хватило ровно на 30 секунд. Меня бы хватило на минуты 2.
ОленаЯ• 24 января 2023
Ответ дляКсения83
І з російськомовними друзями зараз розмовляєте українською? Не уявляю, чесно
А в чому проблема, що Вам так важко уявити? В нас сусіди росіяни перейшли на українську.
sky-labs• 24 января 2023
Ответ дляТарас Бульба
А почему ребенок не в себе. Не в себе люди соверщающие подлые и страшные поступки. А в сердце у этой малышки горит любовь к своей стране, она лучше многих нас.
Дальше вопросов о языку ее любовь не распространяется?
Я люблю свою страну и делаю это не на словах любого из языков.
А девочке явно ’поговорить’...
Татьяна-В• 24 января 2023
Ответ дляВаЛеНТинКА-39
И отлично, ребенок перестал бы вмешиваться в чужие разговоры и занялся бы своими делами.
Family Fashion• 24 января 2023
Ответ дляВаЛеНТинКА-39
Выбрала бы один из пунктов. Смотря какой ребенок и его возраст. Это можно в 30 секунд уложиться.
Другой вопрос. Почему этот ребенок ходит без родителей, без присмотра, пристает ко взрослым и указывает взрослым как им жить, как им говорить?
ВаЛеНТинКА-39• 24 января 2023
Ответ дляТатьяна-В
Если такой ребенок, как я в детстве была, то точно бы уже спетлял и где-то весел на какой-то железяка, пока тетя в след надиктовывал свою лекцию🤣
Bilolena• 24 января 2023
Ну мои дети к чужим бы не подошли. Но у меня спрашивали ´чому в Україні розмовляють російською мовою´. Объясняю.
Им просто кажется что если не на украинском - значит иностранец. И неважно на китайском русском или иврите.
На чужого ребенка б не нападала, сказала бы у родителей интересоваться подобными вопросами.
Filomena• 24 января 2023
Ответ дляFamily Fashion
Ви б це дитині сказали? А чим ви від неї відрізняєтеся?
Хоча вже така доросла…
А якби вона спитала приміром: чому ви п‘єте каву?
Теж лекція була б?
Подрысь• 24 января 2023
Ответ дляGreenforest
90% мого оточення перейшло на українську. З іншими теж спілкуюсь українською
надеюсь с 2014 года, а не 24 февраля.. а то лицемерием сквозит
Oasis in the Desert• 24 января 2023
У реальному житті я лише двічі стикалася з мовним питанням.

1. У Львові, коли державною мовою запитала пані поважного віку, як дістатися до кладовища. Вона виявилася великодержавною шовіністкою і налетіла на мене з прокльонами.
2. Нещодавно у Києві, коли розмовляли з другом російською, гуляючи по Подолу, а до нас причепився чоловік з претензіями, що йому, мовляв, блювати хочеться від нашої російської мови.
Мені тоді в стало моторошно – адже фанатичний прихильник Закону від 16 липня може і скалічити, і облити кислотою…(на правах титульної нації).

Я - ЗА лагідну українізацію і взаємоповагу!