Эт вернячОк• 24 января 2023

Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"

Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
oksigen_ks• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Тобто Ваші батьки цуралися рідної мови, а хтось у цьому винен?)
Такое же впечатление от того камента))

ВЛС• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
А чего плакать?
С мальчиком -дистанция.
Психологу школьному-донести ситуацию.
будут проводить беседы и уймут разговоры
руководство школы-через классного руководителя оповестить.
Масса рычагов.
Но осоновнй-ваша дочь сама должна уметь прекращать такие разговоры и давать отпор.
Эмоции она уже дома выплеснула...
Тарас Бульба• 24 января 2023
Ответ дляElen_17
Язык какой они берегут? Американский?

По теме - пройдет лет 10, все дети,которые сейчас учатся в школе, которые живут в Украине будут совершенно свободно владеть украинским языком - сейчас этому способствует все - от кинотеатров до книг и образования.
Нужно оставить в покое всех тех, для которых русский родной. И чем больше им внушать, про не такие ’щелепы’, тем более обратную реакцию получат все желающие заставить говорить на украинском.
Да кто нас трогает вообще. Несколько миллионов украинцев разьехались по свету, учат польский, немецкий, французский....А украинский не можем выучить бідні ми нещастні.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Я сама розмовляю українською, принаймні дуже намагаюся, і так, інколи мене дратує, коли відповідають російською. Але навіть мене цей мовний срач вже дістав! Хочете розмовляти українською - розмовляйте. Але іншим людям вказувати, що вони мають робити, це вже занадто. Я теж виросла в російськомовному середовищі в столиці України, навіть не на Сході, мій тато українець розмовляв російською, я навчалася в школі російською мовою. Вважаю, що якби хотіла, то маю повне право розмовляти російською, і ніхто не в праві мені вказувати і задавати запитання якою мовою я розмовляю і чому.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляВЛС
У меня другая реальная ситуация. Ребенок ходит в школу за границей. Дом в окупации. Папа с первых дней на нуле, вернулся туда же после ранения. Пришла со школы дочка на эмоциях (9лет). Мальчик в классе мама которого из Крыма, папа иностранец. На ломаном русском ей рассказывал, что росия самая сильная победит и он русский. Ещё там цитаты были, явно трансляция того что слышит от взрослых не первый раз. Что вот в такой ситуации делать? Со своей я поговорили, кто есть кто. Но ей обидно до слез...
На жаль... навіть в Польщі є школи де є росіяни і на дошці в школі пишуть типу ’бей хохлов’, путін зе бест і т.д. Дякувати Богу, нас таке оминуло.
Оксана_12• 24 января 2023
Ответ дляК.а.л.и.н.а
Я так, навіть з російськомовними друзями тепер розмовляю українською. При чому раніше я переходила на російську з ними, а коли зараз продовжую спілкуватися українською - вони переходять на українську. Виявляється так також можна було
Ні, ну це ж не їх вина. - ваші прибахи. Я ніколи не переходила на російську, якщо співрозмовник розуміє мене. Навіщо?
Veronikca• 24 января 2023
Сказала бы, что так привыкла, трудно на украинский перейти. Раша виновата, всегда во все времена угнетала украинский язык.
Але я вчу українську і обов`язково буду спілкуватися на рідній мові.
nikita 25• 24 января 2023
Ответ дляСтрекоза любви
Дівчата, а чого ви до дитини з такою агресією? Невже не можна просто пояснити, чому це так? В кожної ж вас є відповідь на це питання. Банально - так розмовляли мої батьки. А чому злитися, хамити дитині (судячи з відповідей) я особисто не розумію.
Особенно один из первых ответов, где пишет, что послала ребенка. Интересно, без анонима повторила бы.
vihola• 24 января 2023
Якщо б російськомовна дитина в мене запитала зараз чому розмовляю українською, відповіла б, тому що ми всі українці, це наша мова, щоб бути сильними, щоб на нас більше не нападали війною росіяни, ми маємо бути єдиними, вивчати і спілкуватись однією мовою. Щоб росіяни знали, що ми не схожі до них, не хочемо мати з ними нічого спільного.

Така ситуація вже була.
Хлопчик сказав, «говори по русски, я ничего не понимаю»
Не очікувала, думала дітки з російськомовних регіонів в садочках і школах спілкуються українською, телебачення, мультики.
Думала, українські діти двомовні.
Як я з дитинства володіла російською, хоча, оточення було повністю україномовне.
Відповіла щось накшталт, «а мав би розуміти».
Потім пошкодувала, бо це грубо звучало.
Може він і не зрозумів, але мама, з якою в мене дружні стосунки, могла образитись.

ВЛС• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
😳 бажаю, щоб таки вам і не зустрілися
Amalpi• 24 января 2023
Ответ дляVeronikca
Вы не учили раньше украинский? В гколе?
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляВЛС
😳 бажаю, щоб таки вам і не зустрілися
Дякую, для мене одним з аргументів, чому я обрала Польщу, а не Німеччину, була відсутність тут росіян (або швидше мінімальна їх кількість), на відміну від Німеччину де їх валом. Але і тут є випадки неприємні, буквально в сусідній школи.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Навіть, якщо автор і злилася, але тему підняла нагальну.

Кожен регіон, кожне місто України унікальне. І я, наприклад, не хочу, щоб мій рідний Київ перетворювався на умовний Львів чи Луганськ (при всій повазі до названих міст).

І не хочу, реальні або гіпотетичні діти повчали мене, як любити Україну)
AnnaOst• 24 января 2023
Я припинила говорити російською з іншими українцями, говорю нею лише з тими, хто української не знає (етнічні росіяни, іноземці що знають російську). Але якщо уявити таку гіпотетичну ситуацію, то пояснила би як є. Точно не казала би ’не твоє діло’
Элочка LA• 24 января 2023
Ответ дляKatie899
Бо я англійка напевно ж. Жила в Англії з початку війни, до речі.
Маєте громадянство? Чи тільки на підставі того, що поїхали в Англію на початку війни вважаєте себе англійкою?
маринабаранова• 24 января 2023
Ответ дляElen_17
Язык какой они берегут? Американский?

Та страшне досягнення на тридцять другому році Незадежності: ’свободно владеть украинским языком’ - наче це китайська грамота! В радянські, перепрошую, часи мову вивчали - як треба. Всі книгарні та бібліотеки були вщент забиті книжками на українській мові - купували і читали. А хто хотів цікаву книжку на русском языке - были вынуждены сдать 20 кг макулатуры, что бы получить заветный абонемент)
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляВЛС
Эмоции она уже дома выплеснула...
эмоции это одно.
Ну, пусть ответит этому мальчику, что он и говорить то толком на русском не умеет, как же .он ,бедный,будет общаться, когда Крым Украина вернет назад, а он в россию поедет, муму такой.
Katie899• 24 января 2023
Ответ дляЭлочка LA
Я і не кажу, що я англійка, де я написала? Громадчнства немає, але часто там живу і буваю.
Анжелика1• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
З психології - агресивно реагують там, де не праві, не впевнені, або завідомо знають, що чинять неправильно, відчувають сором, але не визнають цього. Ці почуття трансформуються в агресію. Плюс - відсутність поваги до оточуючих і несприйняття дитини, як особистості.
Не всегда причина только в этом. Иногда бывает другие причины. Например, вырос в преимущественно русскоязычном городе, все было нормально, все общались как хотели и друг друга понимали. А потом вдруг многие быстро переобулись, а кто этого не сделал, тот по вашему, должен стыдиться та ’відчувати сором’. Только потому, что оказывается, родители и бабушки с дедушками разговаривали на неправильном языке. Язык неправильный и родители неправильные. И вся жизнь до этого тоже была ошибкой. Вы это имели в виду?

vihola• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert

Ми вже були унікальними, лояльними.
Це погано закінчилось.
В питанні мови потрібно назавжди поставити крапку, щоб це не було слабким місцем, засобом для втручання, маніпуляцій парашенців.
Щоб на виборах дивились не від якого регіону кандидат, свій чи чужий. А який він професіонал, бо всі наші.
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляAmalpi
Смотря где вы живете, у нас только кассиры на украинском говорят
Я живу в Україні. Нічого, якщо Київ в більшості вже україномовний, то скоро будуть всі українською розмовляти. Хіба що ви асвабадителей не боїтеся.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ для vihola
Ми вже були унікальними, лояльними.
Це погано закінчилось.
Скажіть, будь ласка, Ви ДІЙСНО вважаєте, що кацапи прийшли до нас захищати російськомовних?
маринабаранова• 24 января 2023
Ответ дляОленаЯ
А от і ні, діти набагато розумніші і мама і Вас. Мої знають весь гімн, всю Калину, і ще купу пісень, які ямвперше почула півроку тому.
Знати ’купу пісень’ - ще не свідчить про великі розумові здібності.
Mira29-c3c3• 24 января 2023
Ответ дляКсения83
Тому що ви народилися і зростали в україномовному середовищі, оточуючі розмовляють українською. А десь в Україні по-іншому.
Десь в Україні по-іншому ,це де ?
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Так, 50 відсотків моїх знайомих перейшли на українську.
Але Київ не повністю україномовний і не буде таким.
Столиця - це не хутір, їй притаманні еклектика та глобалізація.
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляАнжелика1
Вы сами думайте ошибка ваша жизнь или нет, мне как то всё равно. Но, в свете ситуации, пропаганда языка страны террориста и убийцы в страдающей от него стране неадекватна.
Вирішуйте самі, помилка ваше життя чи ні, мені байдуже. Але, а огляді ситуації, пропаганда мови країни терориста і вбивці в країні, що страждає від нього неадекватна.
Greenforest• 24 января 2023
Ответ дляПодрысь
надеюсь с 2014 года, а не 24 февраля.. а то лицемерием сквозит
Деякі і після 24 лютого не перейшли (натякаю на вас)
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Киев не будет, стопроцентно.
Kysya 26• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Одяг та сумки• 24 января 2023
ввічливо відповілаб що ще важко перейти на українську. А тут столько гадостей читаю в комнетах(