Эт вернячОк• 24 января 2023

Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"

Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Так, 50 відсотків моїх знайомих перейшли на українську.
Але Київ не повністю україномовний і не буде таким.
Столиця - це не хутір, їй притаманні еклектика та глобалізація.
Буде більшість, принципово). З нашого кола спілкування на українську переходять голови корпорацій та агрохолдингів, люди які живуть своїм розумом. Якщо вже їх пробрало, то і інші підтягнуться

woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Вы сами думайте ошибка ваша жизнь или нет, мне как то всё равно. Но, в свете ситуации, пропаганда языка страны террориста и убийцы в страдающей от него стране неадекватна.
Вирішуйте самі, помилка ваше життя чи ні, мені байдуже. Але, а огляді ситуації, пропаганда мови країни терориста і вбивці в країні, що страждає від нього неадекватна.
А не подменяйте понятия.
Какая пропаганда?
Разговаривать на языке родителей-пропаганда?
нет, это целостность.
И не волнуйтесь, украинский все знают.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Якщо для Вас ворог російська мова, то ок. Маєте право так думати.

Для мене ворог рф.
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
А не подменяйте понятия.
Какая пропаганда?
нет, это целостность.
И не волнуйтесь, украинский все знают.
Ну так ваші батьки за жигулях чи типу того їздили, ви ж ні. Час змінюватися.
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert

Для мене ворог рф.
Мова не ворог, але один з його засобів, тому чим менше тим краще
Руда Сова• 24 января 2023
Сказала бы,что некультурно влезать в разговор посторонних, тем более старших.
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Потому что вам так хочется?
Не всегда бывает по вашему желанию.
Глава корпрорации или агрхолдинга, не владеющий украиским, это, понятно, не дело, им в первую очередь нужно знание языка.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
А німецька мова для вас ворог чи друг?
Чи злочини німців вже можна під килим заховати?
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Для вас это одно и тоже?
Сменить одежду и машину и отказаться от корней?
не у всех так.
А во избежание манипуляций, добавлю, что корни, память и языковая идентификация никак не мешает любить Украину.

Мелитрисса• 24 января 2023
В шпигуни готуюсь, або в розвідники.
vihola• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Скажіть, будь ласка, Ви ДІЙСНО вважаєте, що кацапи прийшли до нас захищати російськомовних?
Вважаю, що вони посміли сюди полізти, бо розраховували на внутрішній розбрат і лояльність.
Бачили, що нема єдності, що одні зелені, другі бордові, треті сині. Між собою гризуться, накручені, незадоволені.
Що об’єднатись і протистати не зможемо, не захочемо. Що російськомовні, які вважали себе утиснутими зустрічатимуть з короваями.
Якщо будуть знати, що українці єдині, налаштовані радикально.
Менше шансів, що будуть лізти в майбутньому.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ для vihola
Згодна з Вами.
Сухогруз• 24 января 2023
ничего не стала бы пояснять , кроме того, что невеждиво вмегшиваться в чужие разговоры.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ для vihola
Ви знаєте, щодо єдності, тут тяжка ситуація... на жаль, в Україні багато росіян було і буде(. Їх не видно одразу, тому що ці люди народилися в Україні і у них звісно українське громадянство, як і у їхніх батьків, які живуть тут по 30-50 років. Але вони росіяни. У мене такі подруги, і хоча вони самі здригаються від вибухів, але все одно називають те що відбувається ’політикою ’ і т.д... фразочки бувають типу ’навіщо дітей вмішувати в політику’. Тобто для них те, що відбувається - це політика. І те що росія прийшла нас вбивати вони ніколи не визнають
Куздра• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Я живу в Україні. Нічого, якщо Київ в більшості вже україномовний, то скоро будуть всі українською розмовляти. Хіба що ви асвабадителей не боїтеся.
В якому місці Київ україномовний? Ви з кимось окрім касирів в Сільпо спілкуєтесь? Україномовність Києва це одна-дві стандартні фрази, а потім або класичний спідкиївський суржик, або звичайна російська мова
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ для vihola
З Вами абсолютно погоджуюся - у нас розбрат - кто в лес, кто по дрова...
Сильними ми станемо лише тоді, коли поважатимемо одне одного. Коли не шукатимемо внутрішніх ворогів без поважної причини. Коли у нас не буде навіть мови про ’титульну націю’ (бо це поріднює нас із загарбниками).
Коли ми всю свою лють спрямуємо на зовнішнього ворога - росію...
Everything is possible• 24 января 2023
Показала бы ей язык 😛
Оксана_12• 24 января 2023
Ответ дляKatie899
Бо я англійка напевно ж. Жила в Англії з початку війни, до речі.
Ні. Тому, що унивашп рідна мова. Нею спілкується ваша родина і друзі. Тому і ви. Як і більшість. Просто зараз ті, в кого рідною мовою чисто випадково виявилась українська чомусь це ставлять собі в заслуги.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляMassaraksh
Але Київ змінюється. У нас в батьківському чаті багато батьків писали рос мовою до війни, зараз лише кілька батьків, а так всі перейшли на українську.

ВЛС• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
эмоции это одно.
Ну, пусть ответит этому мальчику, что он и говорить то толком на русском не умеет, как же .он ,бедный,будет общаться, когда Крым Украина вернет назад, а он в россию поедет, муму такой.
Про его корявый язык она ему ответила. Беседовать я с мамой его буду, завтра встречаемся. Сама ситуация между детьми вызывает ...не знаю как назвать даже. Я то понимаю, что ребенок повторяет все за взрослыми которые прекрасно знают кому он это может сказать и говорит.
vihola• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Ми всі титульна нація, бо всі українці, у всіх український паспорт і мова у нас одна.
В кого є повага до державної мови, не починає про утиснутість і титульньність заливати. Бо розуміє важливість єдності, що це питання майбутнього розвитку та безпеки.
Оксана_12• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
З психології - агресивно реагують там, де не праві, не впевнені, або завідомо знають, що чинять неправильно, відчувають сором, але не визнають цього. Ці почуття трансформуються в агресію. Плюс - відсутність поваги до оточуючих і несприйняття дитини, як особистості.
Агресія - елемент захисту. Не вчили?
Бессмертный пони• 24 января 2023
Ответ дляВаЛеНТинКА-39
Через чур. С ребенком можно и поделикатнее ещё и с чужим.
Например , как у ранней Сердючки ’А ну мальчик , иди к своей маме … Быстрыми скачками !’
inspired• 24 января 2023
’Мне так хочется’? Как-то в моем детстве учили, что это вежливо, переходить на язык собеседника. Но, оставим ребенка и его родителей, неизвестно где находящихся, пока ребенок вмешивается в разговор посторонних взрослых.
Девочки, своей агрессией, оскорблениями и давлением, вы не добьетесь ничего хорошего. И нет, дело не в ’какая разница’, а в попытках отжать у других их права, причем в максимально воинственной форме. Столько такого вижу в сети. Людей не интересует суть написанного, главное наброситься за ’язык убийц и окуппантов’. Зачем вы это делаете?
Ксения83• 24 января 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Десь в Україні по-іншому ,це де ?
Ви справді не знаєте де в Україні розмовляють російською? Якщо так, то далі мені з вами не цікаво, вибачте
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляMassaraksh
Що вам касири зробили?)). Хоча, я додому замовляю, вам видніше) Суржик це вже спроба розмовляти українською. І заслуговує на повагу. Київ переходить на українську, важко, іноді смішно, але люди стараються.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ для vihola
Державна мова одна. Це аксіома!
Але рідна мова у всіх своя, це і російська, і угорська, і румунська...

Ми усі різні. Але маємо бути єдиними у головному - ненависті до ворога!!!
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
Агресія - елемент захисту. Не вчили?
Не завжди, це також елемент тиску. А захищатися від кого, від дитини, така небезпека прямо?
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Суржик - потворне явище, нічого спільного з державною/ літературною мовою не має!
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Для перехідного періоду підійде, не всі Шевченко одразу