Засомневаю• 03 февраля 2023

Купили глиняну хату.

Зовнішній фасад обкладений кірпічом, а всередені повністю глиняні стіни. Таких хат у Центральній Украні багато.
Хочу зробити сучасну хату, але із збереженням екологічності і природності. Але як, не уявляю. Наприклад ,сучасні матеріали роблять в будинках та квартирах дуже сухе повітр´я.
Який всередині хати зробити ремонт стін, з огляду на нижченаведені фото. Бо глиняні стіни самі розумієте, ще та картина... нерівності, шороховатості, облуплення. Просто побілка нічого не дасть, бо хатка будувалася у 50-х роках минулого століття.
Словом ,чекаю слушної поради.
автор Засомневаю • 03 февраля 2023
Ответ дляПочтальЁнша
З веранди був вхід у вузький коридор, а з нього вхід у кухню. З кухні 2 двері, одна до основної великої кімнати, інша до дуже маленької спальні. Всі внутрішні стіни я знесла, укріпили сволоки металевими балками і обшили їх гіпсокартоном. Тепер замість вузького коридорчика кухня і в центрі основна кімната, там зробили невелику пічку. А стіна між кухнею і вітальнею не до стелі, а вполовину. Можна передавати їжу до столу. А велику кімнату переділили навпіл, з одного боку спальня, на фото бірюзова, а з іншого боку моя майстерня і є кровать, на всяк випадок. Ще треба двері поставити до кімнат. Вони вже куплені, і коробки поставили, до речі дерев´яні, я сама їх фарбувала під колір дверей. А двері купила ще до війни в натуральному шпоні горіха, за 750 грн штука, а їх дві. Дизайн не сучасний, а мені до моєї хатки те шо треба. На фото примірка дверей, коли ще стіни не було, і піч
Ви шиєте? Бачу у Вас швейні машинки?
автор Засомневаю • 03 февраля 2023
Ответ дляПочтальЁнша
а під керамограніт не проводили тепло?
ПочтальЁнша• 03 февраля 2023
Ответ дляИнтернет Бродилкин
Тому ще це великий шмат роботи, а стара проводка скоріш за все справна. Це я якось відразу в голові рахую мінімізацію ремонта, незрозуміло навіщо. Демонтаж, штроби, прокласти нову і.д. З іншого боку, наружна проводка модна. Але навряд чи старе розташування вимикачів/розеток вас влаштує.
Ви знаєте, я теж за мінімізацію. Але проводка не витримує. Ми все міняли, добре що все чоловік робив і поступово. У сучасному житті багато електроприборів, а проводка 50х років на лампочки розраховувана. В мене і зараз приходиться виключати бойлер, коли працює пральна машина, не хватає потужностей.
автор Засомневаю • 03 февраля 2023
Ответ дляПочтальЁнша
По фото важко змозуміти, але мені цікавий завжди процес реставрації, така собі головоломка.
автор Засомневаю • 03 февраля 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Сам будинок з глини і обкладений цеглою, а веранда тільки із цегли. Через неї був вхід до хати. Ми вхід зробили поруч з верандою, там було вікно раніше, тепер двері. А вхід заклали червоною цеглою, шо було під руками, і вставили вікно.
а яка у Вас товщина зовнішніх стін разом з глиною і цеглою?
ПочтальЁнша• 03 февраля 2023
Ответ дляЗасомневаю
а під керамограніт не проводили тепло?
Ні, ми там постійно не живемо, тільки влітку. Але готувались до цієї зими, то повитягували кучу килимів з горища, думали, якщо і прийдеться то все застелемо. Ну так, по старинці
автор Засомневаю • 03 февраля 2023
Ответ дляПочтальЁнша
килими в таких хатах взимку рятують, щоб не говорили
Борисфенка• 03 февраля 2023
Ответ дляИнтернет Бродилкин
Це необхідні стартові роботи, потім перекладати проводку буде вкрай складно.
Як правило, там така проводка, що електрочайник вибиває.
ПочтальЁнша• 03 февраля 2023
Ответ дляЗасомневаю
Важко сказати. Думаю що десь з півметра. Цегла на ребро покладена. І підвіконня досить широкі.
ПочтальЁнша• 03 февраля 2023
Ответ дляБорисфенка
Ви праві.