Ширли-Мырли• 22 февраля 2023
Квартирне питання: чи маю частку в квартирі?
Ситуація наступна: коли моя мама одружилася з татом, її батьки подарували квартиру, мене прописали там же. Згодом мама померла, тато одружився з новою жінкою, яка там прописалась, а згодом приватизувала квартиру на себе. Прописані ми всі троє: тато, я і його дружина, але приватизація на ній. Як у такому випадку ділиться квартира? Які можливі варіанти? Дякую
Гореотума• 22 февраля 2023
Ответ дляНайщасливіша
Що ви розумієте? Комунальну власність не можна було ні продавати, ні дарувати. Був наймодавець в особі держави та наймач в члени його сім´ї, які мали право безоплатного проживання.
З 90 року, коли прийняли закон ’Про власність’, стало можливим викупати квартири в держави, аж до 1992 року, коли запровадили приватизацію.
Доспороила, что мужу рассказала.
Наша кв, что и всего дома тогда, сторились силами шахты и папы 3 года. Потому и мы могли ее приватизировать, он ее заработал, а не получил от фонаря.
ША все! я пришла• 22 февраля 2023
Ответ дляГореотума
Доспороила, что мужу рассказала.
Правильно. Были квартиры кооперативные, были которые получали молодые специалисты, были которые строились непосредственно шахтами/колхозами/заводами, были городские которые выдавались по очереди. И судьба у такого жилья разная.
Куколка-мяуколка• 22 февраля 2023
Автор, ви написали один раз і зникли. А написали ви що попало. Вас з такими знаннями надурити раз плюнути. Що значить подарували квартиру мамі? Ніхто не знає вашого віку, може це ще при СРСР було і ці подарунки тільки словами були, і взагалі тоді власності не було. Якщо мамі дарували квартиру законно (за документами), то вона була одноосібною власницею, хоч і в шлюбі. Після її смерті потрібно було вступити у спадок. Якщо це було, то ви з татом власники 50/50. Якщо ні, то взагалі невідомо, чого ви досі у квартирі. Яким чином нова жінка приватизувала взагалі неясно, і до чого тут приватизація теж неясно, це взагалі інше.
Мені здається, що вам що приватизація, що власність, що спадок - одне і те ж. Ви ляпаєте терміни і самі не розумієте де що. Тому немає сенсу тут писати, варіантів безліч, бо тільки гадати треба як там було. Наймайте юриста в розбирайтесь.
МастерЮля• 22 февраля 2023
Ответ дляГореотума
Да получили от государства родители и отдали дочери. Сами жили в родительском жилье. Ну к примеру.
Четко написано подарили и потом аж приватизировали на одного человека.
Нельзя подарить то, что тебе не принадлежит.